Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inchiriere R25
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
Tzache
La multi ani tuturor in primul rand. Bine v-am regasit. Zilele astea am tot cautat pe net sa inchiriez o masina, pentru plimbare prin tara. Si ce sa zic ... modele noi, skoda, audi ... am mers, n-am ramas impresionat. Simteam ca vreau ceva, si nu stiam ce. Mi-am dat seama. Mi-e dor ! Mi-e dor de o barcuta ca 25-ul mi-e dor de spatiul imens, mi-e dor de bordul desprins parca din sf-uri. Mi-e dor de consumul maricel, de confortul si stabilitatea unui renault 25. Booon. Si ma apuc sa caut de inchiriat. Evident nu am gasit nimic, si ce zic, hai sa schimb strategia. Sun la cei care vor sa vanda asemenea masini smile.gif nu va pot explica ce stupefiati au ramas oamenii. "alo buna ziua, ma numesc Dan va sun in elgatura .... as vrea sa inchiriez masina dumneavoastra pentru cateva zile" "Dom'le esti nebun? ai chef de glume ?" ce sa mai ... dezamagire totala. nu puteam explica ca mi-e dor ... as fi parut nebun smile.gif. Si asa am ajuns aici pe forumul unde am dobandit primele cunostiinte in materie de R25, unde am fost ajutat, si am ajutat la randul meu. Am scris cam mult, nu ? Ok, sa trec la subiect. Vreau sa inchiriez un renault 25, de preferat baccara, in stare relativ buna (ma refer sa nu aiba chichite foarte mari. eu am avut probleme cu un surub de aerisire, iar la 2-300 de km trebuia sa ii fac aerisirea, si sa completez cu antigel). Sunt foarte flexibil, in ceea ce priveste legalitatea. Accept orice, avand in vedere ca nu vreau sa trag teapa. (notar, garantie etc). In speranta ca macar aici voi fi inteles, va multumesc anticipat.
Numai bine !
turbodxman
Suna interesant dorinta ta. smile.gif
Mai lipseste doar "zana" care sa ti-o indeplineasca. tongue.gif
Acel aerisitor se putea inlocui cu usurinta cu unul de Dacia (alb) wink.gif ...daca era singura problema a masinii pe care ai avut-o blush.gif (ma cam indoiesc ca doar aceea era la o masina de peste 20 de ani rulata aici si intretinuta ca la noi, dar vorba aceea "Never say never" laugh.gif )

Bafta in a gasi un proprietar de R 25 Baccara care sa il inchirieze wink.gif
gj96ben
Foarte interesanta dorinta ta, dar in aceles timp ma impresioneaza placut si in aceles timp te inteleg perfect, dupa ce conduc si eu mai multe masini, relativ noi, in timpul saptamanii abea astept sa vina weekend-ul sa pot sa-mi conduc 25, mi se pare ca condusul se poate"satisface" cel mai bine in 25-ul meu.
Dar pentru tine aici intervine o problema: sunt f. putini care sa-si dea 25-ul, cred ca cei ce mai au acum 25 sunt cei ce tin cu adevarat la masinile lor si ca unul duntre ei nu ash putea sa-l dau la cineva sa-l conduca. In 10 ani nu stiu daca l-a condus cineva in afara de sotia mea si eu, a, sotia mea nu stie nimic de masini dar pe25-ul asta il iubeste!
Asa ca apreciabila dorinta ta dar... succes!
Tzache
Turbo, am avut pe aici un topic, reconditionare renault 25. A trebuit sa o dau la remat intr-un final. M-am blocat la fulia axei cu came, pe care nu am gasit-o. Cat despre ce spui tu Gj96ben, ai dreptate, dar totusi incerc, ca de la pasionati la pasionati. Eu mi-as fi dat masina, cuiva daca prezenta incredere, eventual gaseam o solutie sa satisfac omul smile.gif
Sunt dispus sa merg chiar si cu proprietarul ... in cazul in care avem cat de cat aceleasi gusturi si/sau preferinte pt vacanta.
turbodxman
Tzache, exact cum intuiam, nu a fost aerisitorul singura problema a 25-ului, care te-a determinat sa renunti. smile.gif
E de la sine inteles. wink.gif
Intretinerea unui R 25 in Romania, acum e dificila.
Restaurarea unuia este foarte dificila.

Dupa cum spuneam si eu si a adaugat si gj96ben nu va fi usor dar iti doresc sa reusesti. wink.gif
gj96ben
Tzache daca ai cumva drum prin Oradea , ash fi bucuros sa te fac o tura cu 25-ul meu, nu este Baccara, dar este full electric, textil, si are 2 litri 12 valve, 140cp., si mai presus de toate se vede ca este o masina f. bine ingrijita, din pacate cu atat te pot ajuta cuplacere!
turbodxman
Si iata cat de repede a venit un pasionat in ajutorul tau. smile.gif
cj98czh
QUOTE(gj96ben @ 14 Jan 2012, 16:25)
si are 2 litri 12 valve, 140cp
*



?!?
Tzache
Wow ! Multumesc pentru invitatie. Cat despre masinuta ta, are motor identic cu ce am avut eu pe masina smile.gif J7R 720 daca nu ma insel ... Super motoare.
gj96ben
QUOTE(gj96ben @ 14 Jan 2012, 16:25)
si are 2 litri 12 valve, 140cp
DA ????????????? cj98czh? da !
Da j7r 720
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.