Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Compatibilate carlig la Megane 1
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
completeit
Buna,

As vrea sa stiu cat sunt de compatibile carligele de megane 1, intre diferite varinate de caroserie:
- Break
- Sedane
- Hatchback

Se pot schimba intre ele, sau fieacre carlig e specific unei tip de caroserie?

mersi,
espacern
1 cu 2 sunt identice.
3 este unicat.

@+
b06fcn
Asa este, dar eu am reusit sa montez pe al meu megane classic un carlig de hatchback, nu s-au potrivit gaurile de pe dreapta, in rest a mers la fix...a fost ceva de munca, dar doar asta am gasit la Paris la dezmembrari
grigore sima
buna seara d-lor stie careva daca carligul de
la renault 19 potriveste la renault megane-break
1.9 dci din 2002
espacern
R19 cu Megane sunt asemanatoare la lonjeroane in partea din spate.
Exista posibilitatea sa se potriveasca carligul de la R19 la Megane dar cel mai sigur este sa folosesti unul demontat de pe un Megane la Megane-ul tau.

@+
Bitu
Am un Megane 1 Break la care as dori sa-i montez carlig tractare pe spate.
Carligul pe care l-am cumparat este Brink si a fost dat jos tot de pe un M1 Break.
Deoarece nu am participat la operatia de demontare, mi-e frica sa nu gresesc ceva la partea de montare, mai ales la legarea conductoarelor electrice.
Ma poate ajuta cineva cu niste scheme de montare inclusiv pt. instalatia electrica?
Multumesc anticipat!
jas2
Incerc sa te ajut cu schema pentru Megane Scenic ph1

http://www.forum-auto.com/pole-technique/m...sujet394487.htm
Daniel23
Salut,
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu dimensiunile carligului de remorcare pentru megane clasic am un carlig si incerc sa il modific dar nu stiu dimensiunile. daca are cineva unul demontat sau doreste sa il masoare pe cel de pe masina as fi recunoscator. multumesc[attachmentid=1627787377]
aid
Vreau si eu carlig!
Am vazut numeroase anunturi SH... insa niciunul fix pt Meg2.2 Sedan 2008.
Se potrivesc pe megane 2.2 carligele pt generatiile anterioare?
Se potrivesc pe Sedane carligele de la celelalte variante, ex. Combi? (am vazut ca a comentat cineva ca nu se potriveste de la HTB)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.