Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese Laguna I
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Adi R5
Pentru o buna functionare a rubricii "laguna1" si pentru o informare mai usoara a tuturor celor interesati de vinzarea sau cumpararea unei piese de schimb pentru LAGUNA 1 , ar fi bine ca cei in cauza sa posteze aici cererea si oferta.

Multumesc pentru intelegere si pentru sprijinul acordat ca acest topic sa devina "lipicios" si sa stea tot timpul in "fruntea" paginii.

sa curga ofertele! smile.gif
xionitax
Buna idee .
cri8sti
Incep eu cu o cerere? Am nevoie de aeroterma pentru laguna 1 ph2 an 1998, 1.6 16v cu clima. Oferta pe pm va rog.
magda
am de vanzare piese laguna 1 v6 din 95.
PetruDez
Am de vanzare piese de:

Laguna 1 Ph1 Estate (Break) 1.9 DTI

Laguna 1 Ph2 Elemente de caroserie o parte din ele in principal din spate mai am aripi haion ....!

Laguna 1 Ph1 sedan sai zic (scuze nush cum sai zic altfel) Elemente de caroserie inclusiv din fata.

Deocamdata atata.

Clima nu am deloc .
lag_ph
O idee buna (zic eu) ar fi sa se puna si ceva poze si preturi informative.. plus locatia unde se gasesc.
deng3l
as dori sa cumpar acest tip de capac auto (4 buc) ... daca are cineva biggrin.gif
novak mannu
cumapar 4 jante de tabla pe 15" 4*100 pt laguna 1
sergiu9my
Am de vanzare bucse bara stabilizatoare Febi 2 bucati.
Sunt din ploiesti
cri8sti
...as fi eu interesat de bucsi (bara stabilizatoare fata, nu?). Pretul?
xionitax
caut proiector fata dreapta[rotund] L 1 PH 2
Adi R5
...pentru a ne gasii mai usor,unii cu altii, va rog sa postati si un numar de telefon,locatie,pret.
Roscaiulian20
Cumpar 4 jante de tabla pe 15" 4*100 pt laguna 1 si cauciucuri de iarna.
virusacheh5n1
aruncati o privire si aici : http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=223794&hl= biggrin.gif rolleyes.gif
fisshu



salut am si eu ceva piese un haion indoit L1.2cu aproape tot ce e pe el (motoras stergator , luneta ,stopuri, inchuietoare),stopuri haion L1.1,motoras stergator,si o pompa de apa airtex noua .
caut si eu o sonda de oxigen pt L1.2 1.8 16v cea de la motor,poate facem schimb de piese cine stie am pus si ceva poze (Hunedoara)
numai bine
tacufmr_lagunaII
Caut presostat aer conditionat pentru motor 1.8, an fabricatie 1996. Multumesc.
razvan_smart
Ma intereseaza capac oglinda stanga (sau toata oglinda daca altfel nu se poate), dar un pret rezonabil. Ofer maxim 30 lei pe capac si maxim 100 lei pe oglinda, daca e electrica.

Am si cateva piese ramase, urmeaza sa le fac poze si sa le postez (capota rosie indoita, f usor reparabila, far stanga cu carcasa pastrata, proiector stanga rotund, geamul crapat, ceasuri de bord etc - am facut un accident si poate folosesc vreunuia)
Disponibilitate: Bucuresti sau Focsani

0765023311
katalyn03
QUOTE(fisshu @ 27 Oct 2011, 18:22)
salut am si eu ceva piese un haion indoit  L1.2cu aproape tot ce e pe el (motoras stergator , luneta ,stopuri, inchuietoare),stopuri haion L1.1,motoras stergator,si o pompa de apa airtex noua .
  caut si eu o sonda de oxigen pt L1.2  1.8 16v cea de la motor,poate facem schimb de piese cine stie am pus si ceva poze (Hunedoara)
  numai bine
*



sonda o am eu 100 ron daca te intereseaza
http://www.reno.ro/dezmembrez-Renault-Lagu...cp-t219656.html
poate ajuta pe cineva.....care are nevoie
Teo2002

Am de vanzare un display pentru climatronic. Laguna 1 ph1.
0746372283. Piatra Neamt
nashu1111
De vanzare radiator racire+radiator clima, 1.6 16v, K4M.
Am nevoie, ca si multi altii de PROIECTOR DREAPTA PT PHASE2.
Stima, succes la cautat.
GabySV
Caut difuzor Launa 1 ph2 Blaupunkt de pe spate...nu stiu daca difera de cele de pe fata!
0745626142
PetruDez
mai bine dai 100 de RON si cumperi 2 noi noute din magazin !
razvan_smart
Sau, daca n-ai parale, uite un magazin care are preturi ok. Eu mi-am luat de la ei, sunt chinezesti, dar ok http://silstar.ro/boxe-auto-c-507_138.html...37538411cc171aa
PetruDez
Ptr. razvan_smart intrucat nu pot sa dau PM o sa scriu aici :

oglinda manuala 80 de lei SH

oglinda electrica 140 de lei NOUA !

Astea sunt preturile care mi s-au comunicat si mie !

2 Nov 2011, 10:56:
Tot nu pot sa trimit PM deci o sa scriu aici !

De care oglinda vrei manuala sau electrica ! ca sa tio pot trimite am nevoie de niste date de contact ! adresa nr de telefon eventual si un cod postal. Plata se va face ramburs adik oglinda +curieratul ! in circa 40 de ore maxim mai degraba 24 vei primi oglinda !

Cred ca daca o trimit azi maine ar trebui sa o primesti !
pizzaroo
Cumpar aeroterma (ventilator) climatronic masina e din 96..ms!!!
pizzaroo1234@yahoo.com bucuresti.
PetruDez
Am avut unul singur si sa dat ! sunt foarte cautate cel putin la mine ! Daca avea 10 le dadeam pe toate in 2 zile ! sad.gif imi pare rau !
xionitax
am gasit proiector L1 phase 2,nou,dar ciudat,cel de pe dreapta costa 114 lei,iar de pe stanga 87 lei.Nu e Valeo,dar merge.Cu preturile diferite dreapta, stanga m-au dat cu cracii-n sus.
GabySV
QUOTE(GabySV @ 1 Nov 2011, 13:48)
Caut difuzor Launa 1 ph2 Blaupunkt de pe spate...nu stiu daca difera de cele de pe fata!
0745626142
*




QUOTE(PetruDez @ 1 Nov 2011, 17:10)
mai bine dai 100 de RON si cumperi 2 noi noute din magazin !
*



Cele pe fata se prin in 3 puncte din cate am vazut, presupun ca cele pe spate la fel. In plsu dif sunt de 13.5 daca nu ma insel iar cele noi din magazin au 4 puncte de prindere ! Cum ati facut adaptarea nici nu vreau cand dau mai tare sa zdrangane
Varianta cu 2 dif noi e luata in calcul mai ales ca as ramane si cu unu original in plus in stare buna dar nu stiu cum se pot fixa!
hakkinen18
salutare tuturor.caut si eu bucsi jug motor.ma poate ajuta cineva?tel:0742931762
PetruDez
QUOTE(GabySV @ 2 Nov 2011, 20:43)
Cele pe fata se prin in 3 puncte din cate am vazut, presupun ca cele pe spate la fel. In plsu dif sunt de 13.5 daca nu ma insel iar cele noi din magazin au 4 puncte de prindere ! Cum ati facut adaptarea nici nu vreau cand dau mai tare sa zdrangane
Varianta cu 2 dif noi e luata in calcul mai ales ca as ramane si cu unu original in plus in stare buna dar nu stiu cum se pot fixa!
*




Vezi ca se gasesc si cu prinderea in 3 ! Plus ca pot sa fie pe 4 dar pot fi adaptate destul de usor cu ajutorul unor adaptoare care se gasesc in magazinele de specialitate audio.

Sau le poti confectiona tu din placaj. Oricum vezi ca se gasesc pe 3 iti spun sigur 100%

Ah si din ce stiu alea de pe spate sunt pe 16 parca......chiar nu mai stiu tre ssa ma uit la masina.

Alea de pe fata sunt intradevar pe 13.5 !

De zdranganit numa daca nu le prinzi bine.

Sfatul meu e sa cauti o intaritura ptr boxe daca nu ai incinte facute custom. si sa iei niste material antifonant. Depinde ce vrei sa faci in masina !
lag_ph
@GabySV :

Difuzoarele sunt de 16,5 - fata/spate.

Alea pe fata au si conexiune catre tweterele de pe bord, deci sunt diferite fata de cele de pe spate.

incearca sa dai de user SSV, daca are difuzoare bune, te rezolva rapid.
GabySV
Mersi de sfat maestre smile.gif
Nu vreau sa fac discoteca in masina de aceea voiam tot original ca eram destul de multumit dar cred ca pana la urma daca nu gasesc o sa-mi iau alte 2 noi
PetruDez
Care comanda maestre ptr tewtere ? La mine vin pe simplu conectate fara alte fire care sa duca la cele de sus din bord.

Alea din ce am vazut au conectiune separata nush poate nu am priceput eu bine.


Si intradevar cele de pe fata sunt de 16.5 ! aia de sub bord care am impresia ca e si ea activa e de 13,5 parca.
lag_ph
Sunt doua tipuri de difuzoare : coaxiale (cele de pe spate) si sistem - dif + tweter (cele de pe fata).

Dimensiunile pentru Laguna 1, ph2 sunt : 16,5

Difuzorul de care zici tu - banuiesc cel de la sigurante - are alt scop (pentru computer de bord) si cred ca e de 10" (nu am, asa ca nu stiu exact).

Revenind la difuzoare, cele sistem au de obicei si ceva filtru(e), care este (sunt) amplasat(e) in alta(e) parte(i).

Nu stiu exact cum functioneaza, care ce fire are, care sunt diferentele constructive, etc... stiu doar ca sunt diferite si atat pot sa comentez smile.gif
fabyan
Mai am si eu ceva piese ramase de laguna 1 phase 1 , 2.2D in special elemente de caroserie. 0742570267


Am nevoie de parbriz daca are cineva
VN98RAR
Salut.. M-ar interesa si pe mine eleron de renault laguna faza 1 pana in 50-100 euro..iar daca se poate 50 nu prea stiu in ce preturi se incadreaza..Multumesc smile.gif
gabrielgl
difuzoarele fata sunt diferite de cele de pe spate...si se aud diferit...eu leam schimbat...cele de pe fata se aud mai bine ca cele de pe spate sii cu mai mult bas....dar cele depe spate se aude vocea si restul sunetelor mai tare.....in rest totul merge ok....

8 Nov 2011, 23:13:
antrun final am vrut sa spun ca eu am pus difuzoarele de pe fata pe spate si cele de pe spatepe fata wacko.gif
cridaia
pentru cei interesati, s-ar putea aduce din germania 2 bucati Laguna Break, motorizare 3000cm, una din 1997 culoare neagra impecabila si la cealalta nu stiu detalii.
cei interesati sa lase doar PM sau pe mail la cridaia@yahoo.com
hakkinen18
caut galerie evacuare laguna 1 98 combi
GabySV
Vand fuzeta spate dreapta completa. Provine de la o masina fara abs deci nu are suport pentru senzor
0745626142

Katalyn ai avut dreptate! Am schimbat fuzeta si s-au stins becurile in 50m
Multumesc inca odata
katalyn03
QUOTE(GabySV @ 11 Nov 2011, 09:23)
Vand fuzeta spate dreapta completa. Provine de la o masina fara abs deci nu are suport pentru senzor
0745626142

Katalyn ai avut dreptate! Am schimbat fuzeta si s-au stins becurile in 50m
Multumesc inca odata
*



cu placere
sa mearga fiarele!
romeodr
..cumpar capace genti aliaj Laguna 1 ph2 ...capacele acelea mici...toate patru!!
Monaco
Cumpar joja ulei 1.6
Roscaiulian20
Cumpar amortizor fata stanga.motor 2.2DT..sa fie cat de cat in stare buna....sa il pot folosi pana la primvara,cand le voi schimba pe ambele cu unele noi.
cridaia
QUOTE(cridaia @ 9 Nov 2011, 13:49)
pentru cei interesati, s-ar putea aduce din germania 2 bucati Laguna Break, motorizare 3000cm, una din 1997 culoare neagra impecabila si la cealalta nu stiu detalii.
cei interesati sa lase doar PM sau pe mail la cridaia@yahoo.com
*


pentru cei interesati, am obtinut cateva poze si date despre cele doua "rachete" smile.gif
mentionez ca nu se dezmembreaza si se aduc doar intregi. cei care doresc ma pot contacta doar pe PM sau la cridaia@yahoo.com
cri8sti
Daca are cineva nevoie, am o aeroterma de ac manual pentru laguna an fabricatie pana in 2000. Cod BEHR: 2387901, sau cod original: 7701042189. Se vinde cu tot cu partea electronica de comanda, pret 150 ron. Contact pe pm.
chiforescuo
Salut, dupa cum bine stim : " incercarea moarte nare" asa ca : Cumpar o janta ca si cea din imagine: blush.gif
PetruDez
mai am eu ceva piese ptr. laguna 1 ph2 ! am gasit bara de la laguna break care o aveam si e cu proiectoare rotunde . Deci e ph2 din 98 ! 1.9 DTI break.
PetruDez
Se adauga pe lista de piese si radio cd playere auto tuner list si update list ptr. cei interesati ! Dati pm pentru detalii ! Aici nu e bursa deci nu pot da detalii totale dar presupun ca o sa pot pune macar pretul de 130 de ron bucata cu garantia functionarii sau schimbarea lui/returnarea banilor !
neiu
un proiector de stanga la ce pret e? ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.