Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anvelope de iarna
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
davincu
Suntem pe ultima suta de metrii si va trebui sa avem anvelope de iarna. Va rog spuneti de unde si ce cauciucuri de iarna recomandati.
Unii vor fi interesati de pret, altii de calitate. Doar sunt vremuri de criza.
Daca aveti un pont, nu ezitati.
Va multumesc!
Adi R5
buna seara davincu!

...dupa cum stii pretul urca in functie de dimensiune si difera in functie de marca. sunt o gramada de oferte...magazinul si oferta 3+1 anvelope resapate... pe la praktiker,real,metro...dar oare tin vreo 5-6 ani astea resapate?...ca doar 3-4 luni le folosim...daca treci de 2500-3000 km pe luna mai bine optezi pentru o marca mai eftina spre (debica,barum,riken,tiger,sava,matador,ferestete de made in china,etc),dar noi ...garantia la astea noi este 24 luni...problema e ca tot 3-4 luni le folosesti si pe astea.

...ca sa fie ca si o continuare a discutiei din celalant topic http://www.reno.ro/Despre-anvelope-t216445.html
pentru zapada asi renunta la 165 si asi trece pe 155 cu talon de 75/80 chiar...cu cit anvelopa este mai ingusta cu atit mai bine "taie" zapada si zloata .

<span class='edit'>11 Oct 2011, 00:29:</span>
...mai poti incerca si la vulcanizari..seconduri bune...cel putin pe la noi preturile la second incep de la 50-60 ron (cele pe 15...de astea am intrebat) si ajung la 100-120 ron/buc ...in functie de cit de bine arata anvelopa..la astea second e bine de urmarit numarul DOT...mai ales ultimele 2 cifre..care reprezinta anul de fabricatie al anvelopei...

avantajul la vulcanizari,atit in cazul secondurilor cit si a celor noi,este ca ai montaj inclus in pret...montaj+echilibrat si tot tacimul...si nu ar fii exclus ca cele noi sa fie un pic mai eftine la vulcanizare decit la magazin.
Matrixxxul
Eu caut de 2 saptamini 2 anvelope sh bune, de iarna - am fost in mai multe locuri/depozite/vulcanizari si nimic !...

165/70/13 zici ca e cea mai cautata dimensiune din Romania, asa de rar gasesti ceva. Am vazut pe bursa un domn care cauta din august si nu a gasit nici pina acum ?!?!...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.