Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau sa-mi retusez putin masina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
taifun3
am auzit ca pot afla codul de vopse din nustiu ce serie de pe caroserie sau talon.vreau sa-mi retusez masina cu un prieten,el fiind vopsitor profesionist adevarat, iar eu pe vremuri eram slefuitor metale.retusurile vor fi doar putin la aripa fata, si usile din spate la renault nevada.stie cin eva ceva, sau duc vreo bucata cazuta de vop[sea la proba? mentionez ca mai mult de 1/2 litri nu cred ca am nevoie.multumesc
b06fcn
Vezi ca pe oala amortizorului dreapta fata ar trebui sa ai un sticker cu un cod de trei cifre, ala fiind codul de vopsea. Cu ala te duci la orice atelier specializat care face vopseaua dupa cod
R19/16v
Da' bun si ala de pe placuta ovala wink.gif
b06fcn
Cu conditia sa fie pe placa ovala. La mine nu am codul de vopsea pe placa ovala...poate la astea mai noi
pichiosi
Salut si scuze ca ma bag si eu dar cred ca mai simplu sa duci la un centru unde se prepara vopsele pe calculator un pic din vopseaua masinii si ai rezolvat problema. Sunt deacord si cu codul de pe oala dar aici intervine o problema majora si anume codul iti arata vopseaua originala si e bun daca vopsesti intrega masina pe cind tu vrei sa vopsesti numai o parte si nu are cum sa corespunda din cauza uzurii vopselei si matuirii de la soare.
taifun3
ok va multumesc,dar pe oala unde ziceti se afla o gramada de numere dar un rand e foormat din 3 cifre urmat vj sau cam asa ceva! ala sa fie?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.