Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: joja ulei
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
simion66
La service Renault joja ulei costa 150 Ron.Consider ca pentru o tija din plastic
suma este enorma,mai ales pentru un pensionar.
DracusorulViolet
cel mai bine merge-ti la dezmembrari !
crisolro
QUOTE(simion66 @ 19 Aug 2011, 13:15)
La service Renault joja ulei costa 150 Ron.Consider ca pentru o tija din plastic
suma este enorma,mai ales pentru un pensionar.
*


Mda, cam mult ... Asta e!
dezmembrari
geluoradea
sau la magazinele de piese alternative, unix, altes, bardi...
ady24
Nici nu ma mai mir, cei de la reprezentatele din Ro au niste preturi piperate. Totusi este vorba de o joja de plastic. t.Nu ma mir, pentru un vas de expansiune pentru o laguna mi'au cerut undeva pana in 300 ron. EXAGERAT DE MULT. Cel mai bine incercati la dezmembrari, acolo mai puteti negocia usor si pretul. Nu ar trebuii sa va ceara mai mult de 50 ron.
andutu
Salutare, am reusit performanta sa rupt joja mai exact inelul de care tragi a ramas in interior bucata de joja de la garnitura in jos.Nu am reusit sa o scot pe sus.Am desfacut surubul de 13 care este ghidajul de metal de la joja.Trag dar nu iese... mai are vreo siguranta ceva? ea se balangane usor stanga dreapta dar nu vrea sa iasa.Stie cineva cum o scot?
UXE
Din cate am vazut eu la Reprezentanta, a iesit un pic mai greu.. ea are un mastic acolo. Nu stiu sa zic exact in ce directie sa tragi , dar dupa ce dai teaca aia de metal jos , trebuie sa pui din nou garnitura si masticul. Eu am dat 20 de lei, nu m-am complicat ca nu stiam in ce ma bag.

Nici acum nu imi dau seama cum l-a pus la loc, arta si precizie biggrin.gif
espacern
Ghidajul de la joja de ulei are o garnitura O-ring in partea de jos!
andutu
am vazut in niste poze ca are o garnitura, sa insist sa trag de ea?
espacern
Pai DA trage in sus cu rotire.....pana cedeaza din garnitura si iese!
tulin
si la mine sa rupt,am cumparat una metalica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.