Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Viper 350
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
Sudsemnatu
Salut,

Am o problema de configurare cu o alarma viper-cred ca e 350 ca asa am gasit pe net

are telcomanda ca asta careia i-am gasit si manualul din care nu inteleg nimic.

http://montaj-alarme.ro/index.php?route=pr...&product_id=117


problema e urmatoarea: de cand am luat masina din telecomanda pot inchide masina din butonul cu lacatel ( inchis/deschis) dar de deschis nu tot din el cum e normal ci din AUX ( daca apas pe ala cu lacatel doar bipaie ).

problema mea e ca acum ca a venit ploaia e setata pe prea sensibil si face de la picaturile de ploaie intr-una-bipaie bipaie. ieri am inchis-o doar din cheie.

aveti idee cum pot seta sensibilitatea mai mica?

mersi mult
catavictor
Se reinvata telecomanda in configuratia standard, pentru reglajul senzorului de soc trebuie sa gasesti unitatea centrala fiindca senzorul de soc este in centrala, pe una din partile laterale are un potentiometru din care ajustezi sensibilitatea.
Liviu-Razvan
Eu am un Viper 5002, si la mine se poate modifica sensibilitatea din telecomanda.

Tu ai telecomanda standard, sau pager (din acela cu emisie-receptie)?
Sudsemnatu
standard. ai vreo idee?
catavictor
QUOTE(Liviu-Razvan @ 21 Aug 2011, 18:20)
Eu am un Viper 5002, si la mine se poate modifica sensibilitatea din telecomanda.

Tu ai telecomanda standard, sau pager (din acela cu emisie-receptie)?
*



sunt doua modele total diferite, 5002 are senzor de soc "on board" si se regleaza numai din telecomanda
QUOTE(Sudsemnatu @ 21 Aug 2011, 20:06)
standard. ai vreo idee?
*


Ti-am scris mai sus ce ai de facut pentru reglajul senzorului de soc, pe de alta parte daca masina declanseaza la ploaie, verifica daca nu ai pe bord sau in zona o chestie gen "microfon" este de la senzorul de geam spart.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.