Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CAPOTA MOTOR FAZA II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
santo.cristian
[attachmentid=1627738315] [attachmentid=1627738313] [attachmentid=1627738312] [attachmentid=1627738311] [attachmentid=1627738310] [attachmentid=1627738309] [attachmentid=1627738308] [attachmentid=1627738307] Salut oameni buni.Pe scurt ce sa va spun,cred ca ma urmareste ghinionul:acum 3 luni in urma veneam de la tara,am uitat sa inchid capota de la motor,pe drum pe o ploaie torentiala imi sare capota in parbriz,fac varza si capota si parbrizul,norocul a fost ca am avut rezerva si capota si parbriz,am schimbat imediat capota si peste o saptamina parbrizul,peste inca o saptamina coboram podul de la Pipera si imi pune un Passat o frina brusca in fata,m-am dus pe frina in el,pe jos era nisip m-am dus sanie,Passatul s-a ales cu citeva zgirieturi,eu m-am ales cu spoilerul spart,capota putin indoita,oala far dreapta infundata,aripa si contraaripa dreapa deplasate spre lateral si suportul st de la cutia de viteze spart.Simbata dimineata am intrat intr-o depasire pe linia de tramvai,capota de la motor era prinsa doar in inchizatoarea din stinga si sigurantare,nu stiu cum a scapat,s-a desprins iar si am facut iar parbrizul si capota varza,mecanismul de la stergatoare si aripioarele de la grila parbrizului;acum am zis daca ma ajuta cineva cu o capota de motor cum o fii,fara pretentii,ca eu nu mai am cum sa inchid deloc capota si momentan am legat-o cu un lant ca sa nu ma ajute baietii la dezmembrat,dar o trag pe dreapta;pina nu rezolv toate problemele nu mai are rost sa merg cu ea-pretul e prea mare...multumiri anticipate! blink.gif :(PS:Daca nu vrea nimeni pe bani atunci la schimb pe alt element de caroserie sau alta piesa!
turbodxman
Nasol rau sad.gif
N-am, ca te-as ajuta cu cea mai mare placere. smile.gif
Spor la gasit!
horriblex
salut!am eu capota chiar albastra si tot ce iti mai trebuie!problema este ca sunt din maramures!daca vrei ma poti suna la nr 0755355584
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.