Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Care e diferenta intre bara fata Megane 2.1 si 2.2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
blidaru
Am cumparat o bara din dezmembrari... nu sunt sigur ca se potriveste si mi-e teama sa n-o duc la vopsit degeaba.

Nici nu stiu care sunt diferentele intre barele de pe facelift si primele modele, asa ca va cer un ajutor.

Va multumesc anticipat!
[attachmentid=1627733051] [attachmentid=1627733052] [attachmentid=1627733053]
SorinCT
Diferentrele sunt evidente. Grilele, prinderile, farurile, etc.
Atunci cand schimbi bara fata trebuie sa schimbi si farurile pentru ca nu se mai potrivesc,
Intre 2.1 si 2.2 nu se potrivesc bara fata, faruri, grile. etc.
spy_oh_joy1389
Aia nu e bara de facelift, e de 2.1 dar parca-i lipseste partea de sus ca nu-i neteda.
blidaru
Deci masina alba din spatele meu e a mea ... cu bara sparta... si bara din fata am cumparat-o... Se potriveste?

Edit : La asta m-am uitat si eu si m-am ingrijorat, ca nu-i neteda sus...

Edit 2 : Nu e facelift meganul meu, mi-e teama ca nu cumva bara pe care am cumparat-o sa fie de facelift si sa nu se potriveasca
irinel75
dar nici meganul nu e facelift ...e din 2004 ...
R19/16v
Aia e bara de Scenic!! smile.gif
blidaru
Pai nu stiu, nu ma princep, luminati-ma voi!
R19/16v
Am editat si am sters semnul de intrebare smile.gif e de scenic!
SorinCT
http://www.ebursaauto.ro/pozeAuto/_sterse/...LT_SCENIC-1.jpg
S-ar putea sa fie de scenic. Vad o linie deasupra siglei, cred ca acolo se prinde piesa care ii lipseste de la bara.
Hack
E cum zice R19, aia nu e bara de Megane 2. Uitati-va ce late sunt lateralele barii aceleia, in zona unde se "pupa" cu aripa.
blidaru
Of... am vorbit acum cu omul la telefon, i-am zis ca e de scenic... urmeaza sa-i fac retur...
dan22y
Scenic 2.1 100% sad.gif
nictonic
Bine ca n-ai vopsit-o...
blidaru
Am avut o banuiala cand am vazut-o... asta a fost si motivul postului de astazi...
Va dati seama ca ma zgariam pe ochi daca mai dadeam si 300 de lei la vopsit, eu eram extaziat ca gasisem bara ieftina - 150 de lei.

Acum am fost sa o pun pe retur la curier, maine urmeaza sa-mi primesc banii inapoi, costul transportului a fost suportat 50-50.

Tin sa va multumesc tuturor pentru informatii si promptitudine!
bogdan20
Aripele sunt la fel stie cineva?
zamouse
daca nu se potriveste spoilerul atunci automat nu se potrivesc si aripile.
decat daca vrei sa o face un MEGENIC dar tre sa mai investest in niste faruri. smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif
Alias 1993
Salut dacă schimb toată fata la un renault scenic 2 non facelift de pe un facelift inclusiv aripile laterale se potrivesc?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.