Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Râmnicu Vâlcea - Curtea de argeș - Nucșoara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
strainu
Salut. Weekendul viitor trebuie să ajung la Nucșoara (vezi harta), venind cel mai probabil din Maramureș prin Sibiu. Știe cineva cum sunt drumurile între Râmnicul Vâlcea și Curtea de Argeș, și mai ales mai departe spre Nucșoara?

E mai bine dacă o iau prin Brașov?
vallyyy
Eu iti recomand Ramnicu Valcea - Pitesti -C. de Arges -Nucsoara ,in ceea ce priveste starea drumului ca sa fie ok ,daca vrei drumul mai scurt si cu gropi vii pe Valcea - Curtea de Arges -Nucsoara .
La Nucsoara propriu - zis e drum de munte
strainu
Mersi vallyyy. Prin drum de munte înțelegi drum de pământ sau altceva? Am vreo șansă cu mașina mea să ajung pe-acolo?
vallyyy
La intrarea in Nucsoara e asfalt (care se intinde cat sunt case),insa apoi inspre munti incepe drumul pietruit ,ca de tara ,nu se pune problema sa nu ajungi ,doar ca o sa mergi ceva km buni cu maxim a 3 a daca tii la bucsaraia ta tongue.gif, asta daca vrei sa intrii in muntii aia de pe acolo ,e o priveliste destul de frumoasa si asa pe marginea raului ar merge un gratarel sau cu cortul vara
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.