Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ACCESORII DE ORIGINE RENAULT
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
renu97
Salut,

Ma bate gandul sa imi iau niste accesori sport pentru megane de la Renault.

am gasit configuratorul:

http://external.renault.ro/adaptari-comple...lina/index.html


ma intereseaza daca si-a mai luat cineva, daca se merita...

merci!
redspider22
Salut,

Si pe mine ma tentau unele accesorii din configuratorul respectiv, dar am cam renuntat la idee cand mi s-a zis ca pentru eleron mi-ar lua in jur de 600 ron fara manopera de montaj si vopsit.
Am intrebat la cineva care executa piese din fibra de sticla si a zis ca ar costa un eleron identic 200-250 ron cu tot cu montaj, vopsit.
De restul accesoriilor nu am mai intrebat, dar din punctul meu de vedere nu cred ca merita.
renu97
jantele mi se par f frumoase, din ce am intrebat sunt undeva pe la 900 ron bucata de 16 cred.

am dat mail sa imi zica niste preturi exact pt ele.
adytym
sa postezi daca poti preturile primite
alexniculescu
Salut am fost si eu sa intreb de jantele Avanza Shadow Chrome pe 16 pret pe bucata 1016... mult prea mult parerea mea...
adytym
la pretul ala iti tragi niste oz -euri
renu97
eu vroiam pe 15" cred ca alea sunt undeva pe la 8-9 miloane. dar da, e buna si idea cu OZ.
remarc
Pe 17" nu vrea nimeni? smile.gif
alexniculescu
Are cineva ceva de vanzare ?
remarc
Salut, Alex! Da, le dau eu pe ale mele....Sunt cele pe 17", design in 7 spite, care se gasesc pe Megane Dinamique sau Fluence Privilege ca optiune.
Vezi ca am anunt pe Bursa, pretul nu e mic dar e cu 30% mai mic decat la dealer Renault.
roush009
Salutare. Am fost azi la Serus sa ma interesez de senzori de parcare. 650 lei ( 300 lei manopera + senzori cu avertizare sonora, fara afisaj 350 lei).
renu97
360 RON la Meridian Sud cu tot cu manopera. afisaj led.

cel putin asa era ult oara cand am intrebat.

Red_Sky
Salut, este cineva aici care si-a montat aparatori de noroi ?
Silk
Salut la toata lumea, acesta fiind primul meu post pe reno, ca proaspat posesor de Megane3 .
Primul lucru pe care l-am descoperit la masina mea in momentul cand am deschis capota motorului a fost LIPSA MOCHETA.
Are cineva idee daca se poate achizitiona capitonajul capotei motorului de undeva? sau a facut careva acest lucru ?

Multumesc.
adytym
daca ai benzinar, nu ai nevoie si nici nu stiu daca vei gasi, iar daca ai diesel cred exista din fabrica
MMihai
exista la 1.4tce o protectie pt insonorizare la capota. eventual daca o vrei neaparat, te duci cu vin-ul cuiva care are fie diesel fie 1.4tce si comanzi acea mocheta plus clipsuri
ovidelu
La Sport Tourer 1.4 TCE n-am niciun capitonaj sau alta protectie fonica aplicata sub capota. Nici nu cred ca-i necesara, motorul fiind suficient de silentios.
MMihai
QUOTE(ovidelu @ 14 Nov 2011, 16:04)
La Sport Tourer 1.4 TCE n-am niciun capitonaj sau alta protectie fonica aplicata sub capota. Nici nu cred ca-i necesara, motorul fiind suficient de silentios.
*



am vazut un reportaj unde se prezenta un m3 1.4tce si avea dar probabil era doar pt presa smile.gif)

mircea_aq
Asta rosu e Privilege, ce are colegul ovidelu este EVO Privilege, o varianta usor decontained smile.gif
espacern
Capitonajul de pe capota se poate comanda cu ajutorul codului original:658400006R
Bumbi de prindere au cod:7703077117
@+
Silk
mda, multumesc pt lamuriri. Chiar daca am eu un mic pitic pe creier cu capitonajul capotei, daca este vorba despre bucatzica aia care aproape acopera ~60% din suprafata capotei, mai bine ma lipsesc.
Silk
Problema numarul 2 depistata la masina : Spuneti-mi si mie daca ati primit si covorasele originale ale masinii cand ati cumparat-o ! ( zic ORIGINALE, adica acelea care se potrivesc cu formele podelei/pedalierului si se pot prinde in bulbii din podea ) .
caty2k
Eu unu nu am primit covorase, se pot cumpara separat.

Neoriginale dar cu prinderile din podea gasesti aici: http://auto100.ro/auto-covorase-auto_251_c...e-iii_9470.html

Pretul de 148lei mi se pare mai mult decat convenabil!
Laurentziu83
Pai cam 150-170 de lei costau si cele originale cand am luat eu masina, doar ca le-am primit bonus.
bgd819
Apan galati = 150 ron originale renault cu prindere in podea ,de vara sau iarna
ovidelu
Ca fapt divers, intr-adevar Privilege Evo este o versiune "usurata" a Privilege. S-a scos Radio CD-ul Arkamis (dar l-am comandat ca optional) si fileul de retinere bagaje din portbagaj. In schimb le Pr Evo, tapiseria mixta est gri-carbon (fata de bej la Privilege).
renu97
salut,

cine are idee de unde pot sa imi iau si eu un set de paravanturi? Nu ma intereseaza de origine sau ceva, nici nu stiu daca exista.

Am scris aici, ca sa nu mai deschid topic nou, fiind vorba tot de accesorii.

merci.

6 Jan 2012, 10:36:
am gasit aici:

http://paravant.ro/hekoparavantrenaultmega...9dc6b9323f21e76

sunt marca Heko, poloneze.
Reckno
Salut
As dori ornamentul spate pentru megane berlina se potriveste si la coupe?
Valy1
Eleronul ? Nu.
Reckno
nu, ornamentul de pe spoilerul spate....in spatele rotii
MMihai
QUOTE(Reckno @ 7 Jan 2012, 15:48)
nu, ornamentul de pe spoilerul spate....in spatele rotii
*



mai mult ca sigur nu merge, ba chiar nici pe modelele 2011 nu mai pica asa bine pt ca au mutat lampile de ceata mai jos, dar exista accesorii de origine si pt coupe
uite diferentele de care ziceam in poze, la cel alb pica perfect pt ca pt acel model de bara a fost conceput iar la micile schimbari din 2011 parca ar fi din alt film..
renu97
Salut,

Stiu ca nu este locul potrivit unde sa scriu anuntul, am de vanzare setul de paravanturi fata, spate nou nout. Am pus anuntul si in Bursa. Daca sunteti interesati PM smile.gif


merci si scuze de abatare:)

renu97
Plasa portbagaj

http://www.renault.ro/media/brosuri/acceso...a_accesorii.pdf

pagina 2, numarul 6, pret: 189 RON (tva inclus) !!!

enorm...
caty2k
189lei 1 plasa?? Nu ms ... mai mult ca sigur gasesti una care sa se potriveasca la un pret mult mai mic!!

La baza plasa se prinde de inelele alea 2, dar sus unde se prinde ?? Stiu ca e un model care sta pe podea si unu care sta pe spatele scaunelor...
renu97
pai daca sti de unde pot cumpara una sa se si potriveasca..ar fi genial. M-ar interesa cea care se prinde de spatele banchetei.

Oricum, ini nici un caz nu am sa dau banii astia pe o plasa, no way jose smile.gif) Jegosi intr-un cuvant se traduce pretul la o plasa...
Mike959
Salut,

Are cineva idee covorasele de origine cod 8201618013 de pe M4,daca se potrivesc la M3?

Ma intreaba cineva si am zis sa apelez la persoane mai informate smile.gif

Sau daca si-a pus cineva?

Sau cineva prin Militari ,Zona Pacii la care sa pot vedea cum vin?

Multumesc mult.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.