Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bara antiruliu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
silvers
Salutari Domnilor! Am si eu o nedumerire. La masinutza mea, un Clio 1 B57S din 1995 , motor Energy 1171cm Lipseste bara antiruliu. Am verificat la un alt clio tot cu motor de 1171, dar cu 2 usi , la fel bara antiruliu lipseste. Mentionez ca masinile nu au avut vreodata posibilitatea sa intilneasca acelasi mecanic priceput icon_mrgreen.gif pe care sa-l incurce bara si sa o dea jos.
Stiti ceva ? S-au fabricat astfel de modele carora sa le lipseasca aceasta bara? Dialogys-ul nu da nuci o referinta despre ea in cazul lui B57S
PhilipMorris
Ai gasit vreo masina model similar care are bara? Imi este greu sa cred ca ar putea sa ruleze vreo masina cu piese lipsa.
silvers
Asta incerc sa aflu, daca alte masini cu motoare de 1.2 litri au bara aceea. Modelele cu motoare 1.7, 1.8, 16S si Wiliams au aceasta bara. Am hotarit sa va intrrb pe voi, posesori de clio 1.2 daca o aveti montata....
espacern
@silvers=Masina ta nu are din fabricatie bara in chestiune.
NB!
silvers
deci am dreptate, merci espacern!
Si acum intreb iarasi... ce s-ar intimpla daca as monta una?
sobolan
QUOTE(PhilipMorris @ 6 Apr 2011, 20:03)
Imi este greu sa cred ca ar putea sa ruleze vreo masina cu piese lipsa.
*



ruleaza...asa e modelul,la fel ca si logan ph2/sandero care nu mai au bara antiruliu...cica e o imbunatatire sleep.gif
se poate monta bara respectiva,efectele vor fi pozitive !
silvers
Multumesc "sobolan" , am sa incerc sa montez una.
daniellucian
am si eu un clio din 1997 si nu are bara
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.