Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: renault 5
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
alexsweet56
alta belea, sub capacul de la ulei e o spuma alba. Oare sa prajit garnitura de chiuloasa? ajutatima va rog mult. Astept raspunsurile voastre.

3 Apr 2011, 15:30:
baieti dak fierbe apa in vas care e cauza? pompa?
alex_shaolin
adica sub busonul de alimentare cu ulei ai vrut sa zici de pe capacul chiuloasei,nu are nimic spuma aia alba...e condens strins acolo,dac masina functioneaza fara probleme e ok.
twinbubu
QUOTE(alexsweet56 @ 3 Apr 2011, 13:58)
alta belea, sub capacul de la ulei e o spuma alba. Oare sa prajit garnitura de chiuloasa? ajutatima va rog mult. Astept raspunsurile voastre.

<span class='edit'>3 Apr 2011, 15:30:</span>
baieti dak fierbe apa in vas care e cauza? pompa?
*


Spuma alba pe buson e condens acumulat,nu te speria,asa am si eu la Twingo si am avut la mai multe masini,cat despre fiert apa sunt mai multe posibilitati
1.verifica cureaua ce antreneaza pompa de apa
2.termostatul este posibil sa nu lucreze
3.termocupla nu declanseaza ventilatorul de racire
4.garnitura de chiulasa fisurata caz in care obligatoriu iti baga apa in ulei.Scoate joja si vezi daca uleiul este subtiat inseamna ca asta e problema
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.