Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau sa pun toba sport
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
Patriciu.Ruset
am un megane2 berlina din 2007 diesel si as vrea sa imi pun o toba sport,ce imi recomandati?se merita sau nu? si daca se merita de care sa imi iau? imi cer scuze am gresit formularea doar finalu vreau sa il schimb pentru aspect in general
DracusorulViolet
In primul rand..la motoarele diesel..pentru performanta...filtru sport si evacuare ..cele mai mari prostii ! Ti-e pentru ce iti trebuie toba ? Pt design ? Ca ma gandesc ca poate vrei sa arate mai bine masina sau nustiu ! Daca asa, schimba numai toba finala ! Dar pentru performanta...nu are rost sa schimbi tot traseul !
aleksanders
nu ii vad rostul intrebarii tale avand in vedere ca e diesel- dar daca vrei totusi o toba sport sa te gandesti ca apoi trebuie sa tai si bara biggrin.gif spor la modificari
bahrim II
Ca sa poti face performanta din diesel trebuie sa renunti la catalizator si de aici incep alte probleme pe care le sti...
cristian25
uitate aici: http://www.reno.ro/Capete-Tobe-finale-t207...ml#entry2910660
poate te ajuta smile.gif
Patriciu.Ruset
doar finalu vreau nu m-am exprimat eu bine,imi cer scuze daca sa inteles altceva,in principal pentru aspect dar si un pic pentru zgomotul aferent biggrin.gif
petre 1
Daca vrei numai pentru aspect e ok dar nu uita ca tobele pentru diesel sunt facute un pic altfel sa dea fumul in jos,deci sa nu iti afume bara.Daca vrei si ceva sunet trebuie sa schimbi finala dar sa renunti si la intermediara.
DracusorulViolet
Pai na...te uiti si tu sub masina si vezi ce prindere are finala pentru orice eventualitate..apoi mergi prin piata/targ si vezi ce model ti-ar placea...in general o finala cat de cat sa ragușeasca costa cam in jur de 150 de lei noi !

Acum ramane sa te hotarasti !
oprea_liviu2003
am mai vazut unul la mine in oras cu un megane tot diesel cu toba finala schimbata si a dat gaura in bara din spate radmasa.gif , ii statea naspa si se cam auzea si urat, in orice caz faci ce vrei e alegerea ta finala tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.