Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare bec semnalizare de pe aripa
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I > Tutoriale
UltraDrive
Dupa ce mi-am belit lucasul putin si cativa nervi, am desfacut semnalizarile laterale.
Pasul 1 : se ia una bucata surubelnita cu varful invelit in carpa sa nu zariem vopseaua si se introduce in lateral
[attachmentid=1627706621]
Pasul 2 : se trage cu simtul raspunderii si se introduce mai adanc surubelnita.
Nu are ce clema sa se rupa, forma lor nu permite acest lucru.
[attachmentid=1627706623]
Pasul 3 : dupa scoaterea lucasului din aripa se desurubeaza mufa in care este becul
[attachmentid=1627706624]
Se inlocuieste becul apoi se insurubeaza inapoi in lucas si tot ansamblul se reintroduce in aripa prin fortare.
Nota : acest model de lucas nu permite desprinderea plasticului porcocaliu, cele 2 componente fiind lipite etans.
Numai bine si spor !
S4b1n
Ce tip de bec este? W5W?
UltraDrive
Dap, ala e.
Pe viitor, daca ai nevoie sa vezi ce becuri ai nevoie, iti recomand aplicatie de la osram.
Mie mi-a fost de ajutor.
http://am_application.osram.info/publish/index_en.html
catalin1
nu era mai simplu sa desfaci aparatoarea de plastic din interior decat sa faci asa cu surubelnita sau era mai la indemana o surubelnita decat cheia torx smile.gif
colorix
felicitari
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.