Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bok zice ca se vor reduce contributiile sociale
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
klaus
Bok ne comunica reducerea contriutiilor de asigurari sociale incepand cu jumatatea a doua a anului intr-un interviu de joi seara la TVR ( http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radi...odul-muncii.htm )
Pai daca e asa mult excedent la fondurile de asigurari sociale, de ce au propus anul trecut reducerea pensiilor?
Si ce cote de asigurari sociale vrea sa reduca?
De pensie? Pai fondul ala e pe deficit.
De sanatate? Si ala e in groapa.
De somaj? Pai e subventionat de la bugetul de stat.
De concedii medicale? Pai nu era cu probleme de a trebuit sa reduca indemnizatia de crestere copil?

Asta e prim-ministrul care se plangea ca guvernul anterior i-a lasat pensii prea mari si nu le poate plati din venituri? Si el ce face acum, reduce si mai mult veniturile alea care si asa erau insuficiente?
up.gif
Ramane sa tragem si apa dupa el.
argon
Domnu klaus, de cand te numeri printre cei 2 % care-l cred pe Boc? lasa-l, ca si asa e obosit..

http://www.stiridecluj.ro/politic/horea-ui...sit-fara-vlaga-
Highwayman
Cica doar partea angajatorilor:
http://www.braila247.com/stiri/guvernul-va...economiei-negre
Manuel
Asta inca mai spera ca-l prinde "partea a doua a anului" la guvern? Optimista piticania... radmasa.gif
Ori poate-si mai face mila domnu' Traian si-l mai ingaduie cateva luni?

"Poate tocmai pentru faptul ca am stat prea mult in persoane si mai putin in principiile domnului Traian am deraiat pe o panta, de unde eram pe primul loc. Tocmai pentru ca din nefericire am pus persoane in locul principiilor. Si imi asum eu vina, bineinteles. Eu sunt acela care trebuia sa opresc aceste lucruri mai devreme", le-a spus Emil Boc democrat-liberalilor.
vi_escu
Klaus are dreptate, toate fondurile sunt cacao.
Probabil ca face parte din viitoarea serie electorala de promisiuni. Conditionate. Daca si numai daca ramane pd-ul la guvernare. Dar cine ii mai crede? Si mai ales cine ii mai voteaza?
gabize
La cate vorbe goale au fost aruncate doar asa, pentru a-si mari popularitatea, nu ma mira aceste afirmatii. Populismul e cuvant de ordine in politica romaneasca. Nu conteaza daca peste 3, 6, 12 luni vorbele spuse acum nu mai au valoare, important e ca la momentul rostirii lor sa "dea bine".
CGB
boc nu e ala care mai acu' ceva timp ne anunta periodic ca romania nu intra in criza. ptr ca mai apoi, dupa ce-a venit criza, tot periodic, ne anunta ca am iesit din ea.
la ce nivel de inteligenta are vietatea numit roman, nu ma mira ca astfel de specimene ca boc, mai au inca credibilitate.
iar anu' care vine o sa asistam la niste pomeni electorale (mariri de salariu, mariri de pensii...etc), care vor sterge din memoria rumanului, tot ce-a gandit rau despre guvernul actual si despre cine a pus acest guvern. ptr ca rumanu e o vietate speciala. el nu gandeste in perspectiva. la el conteaza doar ziua de azi si de maine. daca azi il injuri, il fu.i in cur si-i iei banii din portofel, iar maine ii dai inapoi bani luati+inca 5%, iti ridica statuie si te pupa-n talpi. asta e lipsa demnitate. lipsa care vine de undeva din esenta lui, din educatie...samd.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.