Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cont blocat+anunt sters
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
fan_renault_adi
Buna ziua. Am si eu o umila intrebare. Am primit o suspendare de vreo cateva zile si mi-a fost si sters anuntul de la bursa, fara a primi vreo explicatie pe email. Stiu ca nu am deranjat pe nimeni cu posturile mele, nici nu am fost offtopic. Imi cer scuze daca deranjez pe cineva cand cer explicatiile astea. Contul meu este piese_sorin. Daca nu cer prea mult s=ar putea reactiva anuntul la bursa? Multumesc anticipat.
PS: multumesc lu adi ca mi-a dat voie sa pun acest topic de pe contul lui.
R19/16v
Pe nnightwolf ai luat suspend pt nerespectarea regulamentului de la bursa.

piese_sorin si mihai2003 au luat ban pt:

B) Nu se accepta clonele . Nu se considera o clona un nou cont facut de un user al carui vechi cont a fost sters. Daca un user este restrictionat (ban, banned) si creeaza un cont pe care il foloseste pentru a ocoli respectiva sanctiune, ambele conturi vor fi banate si ip-ul va fi blocat.

Iar "Adi" va lua si el ban, probabil.

Ca sa nu zici ca nu stii despre ce vorbesc:

3 Feb 2011, 11:55:
up excl.gif

2 Feb 2011, 23:05:
Tin sa mentionez ca e compatibil si cu Iphone 2G, 3G, 4G

3 Feb 2011, 11:56:
up excl.gif

1 Feb 2011, 12:00:
up excl.gif

31 Jan 2011, 12:45:
iar in ceea ce priveste parbrizul atermic slabe sanse dar o sa ma uit ce avem si iti dau un PM.

1 Feb 2011, 11:59:
up excl.gif

26 Jan 2011, 10:07:
up excl.gif

26 Jan 2011, 13:33:
up excl.gif

24 Jan 2011, 15:06:
up excl.gif

24 Jan 2011, 20:15:
up excl.gif

25 Jan 2011, 13:20:
up excl.gif

21 Jan 2011, 16:15:
up

21 Jan 2011, 20:25:
up

22 Jan 2011, 09:21:
nu ezitati sa intrebati ca raspund in cel mai scurt timp pe forum sau PM


22 Jan 2011, 14:32:
up excl.gif

22 Jan 2011, 19:14:
up excl.gif

22 Jan 2011, 22:19:
up

23 Jan 2011, 11:46:
up excl.gif

23 Jan 2011, 16:41:
up excl.gif

23 Jan 2011, 19:35:
valabil excl.gif.

20 Jan 2011, 13:43:
up smile.gif

20 Jan 2011, 17:05:
up

19 Jan 2011, 17:19:
up


Iar despre goana dupa posturi a userilor de mai sus...mai bine nu mai spun nimic.

P.S. Cand l-ai intrebat pe AlexV, nu ti-a spus si el acelasi lucru?
fan_renault_adi
Dupa ce am citit un pic diverse topicuri si regulamente privind postarea am inteles ce am gresit in posturile mele, referitor la up.
Pentru R19/16v: imi asum greselile facute, insa nu au fost facute cu rautate ci din nestiinta. As fi insa recunoscator daca s-ar putea debloca contul nnightwolf, pentru ca e unul in care am foarte multe postari, facute temeinic si cu bun simt. Sunt interesat sa imi vand piesele si de aceea am incercat sa imi fac alt cont.
As fi dispus sa fac compromisuri pentru deblocarea acelui cont. Daca R19/16v are amabilitatea sa imi dea sansa sa vb acesta e mess-ul meu nnightwolf16
R19/16v
e) In momentul inregistrarii se considera ca ati citit acest regulament si sunteti de acord cu cele scrise aici. Daca sunteti deja inregistrat in momentul afisarii regulamentului, actiunea de a posta in continuare inseamna o acceptare tacita a continutului sau, indiferent ca l-ati citit sau nu.
fan_renault_adi
acum am inteles exact ceea ce am gresit. crede-ma ca am citit toate regulamentele forumului si ce s-a vorbit despre. insa cum e vorba aia: ''dupa lupta multi viteji se arata''.
R19/16v sau alt admin daca nu e prea mare deranjul as vrea sa vorbim pe mess sau sa imi lasi un email, pentru ca chiar as avea nevoie de activarea contului nnightwolf

8 Feb 2011, 19:23:
nu ma ajuta nimeni? vreau sa fac un compromis pentru ca imi recunosc vina.
DragosP
Și la ce compromis te-ai gândit? nedumerire.gif Ia compromite-mă!
fan_renault_adi
pai da-mi un pm cu o adresa de mail sau mess. nu prea as vorbi pe forum lucrurile astea. sau daca vrei messu meu e nnightwolf16
DragosP
Păi nu bre, compromite-mă în public, nu-s sfios!
fan_renault_adi
biggrin.gif ok. pai daca ai nevoie de vreo piesa de renault laguna si nu numai ti le pot face rost la jumatate de pret. sau daca imi poti reactiva contu si anuntul cu piese second hand iti pot oferi un car kit bluetooth sau stiu eu ce altceva. sunt un om de cuvant si de onoare si nu imi place sa raman dator cuiva care ma ajuta.
DragosP
De Megane n-ai?
fan_renault_adi
poi am dezmembrat si megane. acum nu avem vreuna pe stoc da piese avem in garaj cam de toate.
DragosP
De car kit ziceam.
fan_renault_adi
poi am de laguna si cred ca se potriveste si la megane. ala bluetooth e bun pt ca e mic si il poti lua in orice masina. facem vreun compromis? biggrin.gif
BZN
nu crede.gif Omul e nevinovat. Altfel nu reactiona asa...
klaus
Domnu' Dragos, pot eu sa-l compromit pe mesteru'?
Poate are si niste piese de scenic, mi-ar prinde bine un pret corespunzator 04.gif
DragosP
Trebuie să vorbesc cu toată echipa de moderare și suntem mulți. Câte car kit-uri zici că dai?
R19/16v
Daca-i de Scenicuri ma bag si eu nedumerire.gif
Lostboy
Ce înseamnă să fii moderator!?!?!?
klaus
Da, facem trafic de influenta, si noi dupa posibilitati.
Victoras2001
Io nu stiu cum de v-ati dezghetat asa tarziu. radmasa.gif
DragosP
Puțină seriozitate vă rog!
Lostboy
Acum fac public. Le e frică de ce au pățit vameșii!
fan_renault_adi
poi am doar un kar kit bluetooth.
iar de laguna am mai multe. o sa vad maine in garaj sa vad exact. pai imi poate activa vreun moderator contul nnightwolf si anuntul cu piese second hand?
si apoi imi dati PM pentru piese. oricum sunt la latitudinea d-voastra si daca aveti vreo urma de indoiala oricand imi puteti da supendare fara drept de veto
DragosP
@Victoras: acu' nu ne mai ferim.
@Lost: aci' e la privați, nu se pune!

@fan: păi nu merge așa! Ori ai pentru toți ori nu mai ai!
klaus
Im place cum negociaza moderatoru' asta, se tine tare!
DragosP
Râdem, glumim da' nu părăsim incinta!
Cererea dumitale, domnule fan este respinsă!
fan_renault_adi
pai hai sa stabilim. fata de cine am obligatie? si spuneti-mi exact fiecare ce piese vreti. imi dati PM pe contul nnightwolf si o sa intru sa va raspund la fiecare cu pretul si ce am. in principiu car kitul este 50 lei. (asta doar pentru moderatorii reno.ro) biggrin.gif
DragosP
QUOTE(fan_renault_adi @ 8 Feb 2011, 20:23)
. in principiu car kitul este 50 lei. (asta doar pentru moderatorii reno.ro)  biggrin.gif
*


Și ziceau că-mi dai moca! mad.gif
fan_renault_adi
pai ma refeream la cel bluetooth. ala e gratis. pt domnu dragos daca are bunavointa sa imi ierte greselile facute pe contul nnightwolf

8 Feb 2011, 20:31:
50 de lei este cel original de renault. pe care de obicei eu il vand cu 150 de lei setul complet

8 Feb 2011, 20:48:
haideti oameni buuni, nu ma ajuta nimeni??? pls
klaus
Pai treaba e foarte simpla:
1. Pe contul nnightwolf ai luat suspend 7 zile in data de 4 feb pentru incalcarea regulamentului de la bursa.
2. Pe 5 feb ti-ai facut clona pentru a ocoli sanctiunea de la pct. 1
3. Ieri ti-ai facut clonapt ocolirea sanctiunii aplicate pt pct. 2
4. Azi intri de pe a 3-a clona (cu care de fapt ai dat un up ascuns pe topicul facut cu userul nnightwolf)

Pai in atari situatii:
1. Mi se pare mai mult decat rezonabil doar suspendul care mai are doar 3 zile si un pic pe contul nnightwolf
2. Conturile clona sunt si vor ramane suspendate
3. Contul al 3-lea clona, respectiv cel de pe acest topic se suspenda si el.

Drept urmare, peste 3 zile si un pic vei putea reposta topicul cu userul nnightwolf, si respectand de data regulamentul.
DragosP
Nu cumva să se înțeleagă că peste 3 zile și ceva klaus are dreptul la cât kit, da? radmasa.gif
fan_renault_adi
Pai ar fi in regula numai ca mie pe contul nnightwolf imi apare This suspension is due to end on 1 Jan 1970, 00:00. Ar fi bine sa fie expire suspendarea asa cum spune domnul klaus peste 3 zile.
O sa vedeti ca sunt un om corect si o sa dau dovada de respectarea regulilor privind postarea de acum inainte.
klaus
Aici se inchide
Daca peste 4 zile nu e ridicat suspendul, sa mi se dea un pm.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.