Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arme AIRSOFT
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
Vallybz
Zilele trecute mi-a povestit un prieten de acest gen de "arme" care nu necesita permis de port arma. As vrea sa imi iau si eu un pistol (nu va ganditi ca incep sa trag in lume pe strada sau sa fac impresii la semafor), sa fie acolo in caz ca vin vreo cativa caini mai infometati spre mine sau alte incidente de acest fel.
Intrebarea este, are cineva mai multe informatii despre acest tip de pistoale, la ce date tehnice ar trebui sa fiu atent.
BogdanX
Aceste arme nu necesita permis, deoarece sunt niste jucarii.
Airsoft-ul este un joc cam ca si paint-ball. Parerea mea, este ca ai la fel de multe sanse sa opresti un caine cu o arma de airsoft cum ai cu o arma de paint-ball.

Eu am un pistol mitraliera, produs de tokyo marui, care este un nume cu destula greutate in airsoft, si iti spun ca desi arata periculos de tot, intr-un eventual conflict, mai degraba as folosi-o pe post de bata decat altceva. E destul de grea ca are multe parti din metal biggrin.gif .
Cand am primit-o, am tras cam de la 2 m intr-un caine, ma rog, era cainele meu, si nu ma ataca. Dar abia la a 2-a lovitura a "scheunat" putin. Deci nu stiu cat de mult te-ar ajuta... Poate mai bine ceva cu electro-socuri pt caine.

Orice arma de airsoft poate deveni periculoasa daca ii faci anumite upgrade-uri, care sa iti permita sa tragi cu bile de metal si nu de plastic, dar deja vorbim de altceva. Pistoalele functioneaza din cate stiu cu un anumit tip de gaz si trebuie incarcate regulat.

In general cei care tin pistoale de airsoft in masina, le tin pt alt gen de conflicte... ph34r.gif, pentru ca arata real. Dar eu nu m-as simti in siguranta cu un pistol din ala in nici o situatie, ar fi cam la fel de periculos ca un levier.

Oricum, asta e parerea mea, nu generalizez smile.gif
Ca si date tehnice, cred ca te ajuta cel mai mult viteza bilei (m/s). Dar repet, bila este de plastic, iar armele stock nu au cine stie ce precizie smile.gif
gotty
QUOTE(BogdanX @ 7 Feb 2011, 10:26)

Cand am primit-o, am tras cam de la 2 m intr-un caine, ma rog, era cainele meu, si nu ma ataca. Dar abia la a 2-a lovitura a "scheunat" putin. Deci nu stiu cat de mult te-ar ajuta...
*



mda...sa rad sau sa plang?
BogdanX
Ai putea sa nu te bagi in seama. Dar na...poti face ce vrei.
iulia_boris
s-ar putea sa-ti iei nana cu tot cu airsoftu' asta de care zici tu..inclusiv de la haitele infometate si dornice de a sfasia lumea pe strazi.. radmasa.gif evident,glumesc..io nu zic ca n-ar fi buna o..ceva care sa-ti dea ,macar psihic,un pic de siguranta..da' ori e ceva de calitate ori dai banii pe jucarele..pt caini niste croante cu care sa-i 'ataci'..nu-ti trebuie prea multe..intr-o punguta cateva si cu niste vorbe bune.. i-ai imbunat..parol..dai peste curajosi care pot sari pe tine cu tot cu arma ta..da' eu cred ca tu ti-ai dori ceva,mai degraba,pt bipede,este?bogdanx,nu-mi vine sa cred ca ai caine...
T.rac3Er
din moment ce am lasat vanatai cu paintball-ul (fara intentie dar in crossfire si la close-range eram pe modul "spread") cred ca totusi tinta va resimti, daca nu are echipament gros, impactul.
deci un caine foarte blanos, daca nu dai head-shot e posibil sa nu simta, pe cand un pricajit din ala cu gura mare, care iti cheama dulaii, poti sa il trimiti in tufisuri una-doua.
si nu o consider maltratare, ci o incaierare adevarata intre animale. omul este un animal care a invatat sa foloseasca unelte si scule pt a-si atinge scopul.
cat despre folosirea vs oameni daca nu il incapacitezi dintr-un foc nu are rost
Cristi A
Mai bine iti faci permis de port arma neletala si stii o chestie. In orice tragi sigur schelaie smile.gif). Doar ca trebuie sa fii mai atent, nu prea ai voie sa tragi de distractie...

Ca si cost, te incadrezi in 900 lei cu arma si permisul. Ah si nu ai voie sa falfai arma aiurea ca te ridica politia, nu e voie sa fie la vedere, nu ai voie sa ameninti cu ea.
BogdanX
@T.rac3Er
Ce greutate are o bila de paint-ball?
Cea de airsoft are 0,2 grame in mod normal si nu prea o simti.
Acum lasand la o parte faptul ca mi-am "chinui" cainele, sunt ferm convins ca nici el nu a simtit mare lucru, ca am dat acolo unde are vreo 3-4 cm de blana.

Dupa cum ziceam, nu pt caini tine lumea pistoale de airsoft in masina. Daca iesi cu un pistol de paintball nu faci nimic, dar cel de airsoft pare real, fiind replica fidela 1:1. Totusi, eu nu as incerca schema asta cu nimeni stiind ca sigur nu opresti cu bila aia de 0.2 grame pe cineva.
T.rac3Er
chiar nu ai auzit de rani cauzate de armele paintball?
viteza unei bile din aia e undeva la vreo 200-300kmh la iesire. nu stiu cat de grea e bila, dar daca nu ar fi plina cu vopsea si sa se sparga la impact (gen rubber bullit) sigur ar intra la categoria de arma non-letala. butelia aia de gaz, incomoda ii da puterea necesara. banuiesc ca un mistol de iarsoft nu are ditamai butelia atasata
bilutele de airsoft sunt net inferioare ca marime fata de bila de paintball de la 4-5 mm la 17 e destul pt a provoca urme
deci.
o arma de paintball in masina cu un racord elastic la o butelie care sta intr-un loc stabil poate fi destul de utila pt defensiva
BogdanX
Sincer, nu am jucat paintball niciodata.
Dar din ce zici imi dau seama ca impactul unei bile de paintball nu se compara cu una de airsoft. Pistolul de airsoft inmagazineaza mult mai putin gaz. De aceea ziceam ca un pistol de airsoft nu conteaza decat la impresia artistica. Dar din ce spui tu se pare ca o arma de paintball e superioara, defensiv vorbind. smile.gif Eu credeam ca sunt tot pe acolo, amandoua...
Mrija
Detin 2 replici airsoft acasa. Cert este ca daca bila depaseste 2juli energie este considerata, orin legislatie arma neletala, nu jucarie, pentru care ai nevoie de permis. Pe cutia mea la replica scrie foarte clar. A nu se folosi in legitima aparare si a nu se folosi impotriva animalelor. Nu prea vad ce faci tu cu 2 juli smile.gif

Famasul meu la bila de .28 scoate 2.5 j dar asta e alta mancare de peste, iar cu o replica de Arctic Warfare magnum, manual pe gaz, am reusit sa indoi numarul de inmatriculare din 10 m. Sincer, mi-am luat-o pe cocoasa la carei la un joc de airsoft organizat de comunitatea din Transilvania, si doareeeeeeeeee sad.gif
M i h a i
QUOTE(gotty @ 7 Feb 2011, 10:31)
mda...sa rad sau sa plang?
*


gotty > nu ai cu cine Meštere wink.gif
geomvp2nite
Pentru pistoalele cu bile de cauciuc (cu aer comprimat) e nevoie neaparat de permis?
Am niste caini la prietena mea pe langa bloc, care tot ataca lume. Mi-e si frica naibii sa merg de la masina la scara de bloc. Alte idei de "exterminare" a patrupedelor?

LE: Ca intamplare, acum vreo luna eram in parcarea din spatele blocului prietenei mele, si dadeam la zapada. Trece un om cu copilul, pe care il tragea dupa el (copilul fiind pe sanie) si din spate vad 4-5 cainii cum se reped la copil. Daca nu tipam la ei, sareau pe copilul ala. Omu' cand a auzit, s-a intors catre ei si i-a luat la goana. De atunci am o boala pe ei, chiar nu le vad rostu' cainilor vagabonzi fgm de animale. Si nu, nu ma intereseaza "ca e si ei suflete". Aia care sunt in curtile oamenilor si le pazesc casele sunt ok, restu adios.
Vallybz
hm.... cred ca o sa imi iau pistol cu bile de cauciuc, sa vad cam care e distractia cu politia
cread
QUOTE(geomvp2nite @ 7 Feb 2011, 23:32)
Pentru pistoalele cu bile de cauciuc (cu aer comprimat) e nevoie neaparat de permis?
Am niste caini la prietena mea pe langa bloc, care tot ataca lume. Mi-e si frica naibii sa merg de la masina la scara de bloc. Alte idei de "exterminare" a patrupedelor?
*


NU ai voie sa tragi in ei , pistoalele cu bila de cauciuc nu sunt cu aer comprimat [butelie de CO2] sunt cu cartuse=praf de pusca+capsa+tub si proiectilul este o bila de cauciuc sau poate fi un jet de gaz .
Tu vrei pentru caini, altu' pentru trafic, ce aveti oameni buni? Sunt o persoana care militeaza pentru dreptul de a purta arme scurte letale pentru protectia personala , pistoale cu glont, dar din ce citesc aici ,,,,, mai bine mai asteptam .
pavilion8373
QUOTE(cread @ 8 Feb 2011, 09:17)
NU  ai voie sa tragi in ei , pistoalele cu bila de cauciuc nu sunt cu aer comprimat [butelie de CO2] sunt cu cartuse=praf de pusca+capsa+tub si proiectilul este o bila de cauciuc sau poate fi un jet de gaz .
Tu vrei pentru caini, altu' pentru trafic, ce aveti oameni buni? Sunt o persoana care militeaza pentru dreptul de a purta arme scurte letale pentru protectia personala , pistoale cu glont, dar din ce citesc aici ,,,,, mai bine mai asteptam .
*



Da si tu o tura pe jos...prin Voluntari sa zicem...orice strada vrei tu..
sa vezi ce rapid iti schimbi parerea cand 7-8 dulai bine crescuti si cu spume la gura o sa incerce sa te liniseze putin.
Sunt de-acord ca trebuie sa existe un regim special pt arme si munitii insa la fel sunt de-acord si cu faptul ca in momentul in care esti atacat, trebuie sa te poti apara.
Eu nu am voie sa trag in ei...dar ei au voie sa ma muste nu? dry.gif
Am studiat piata airsoft si nu numai si e cam pisswaser pt scopul de autoaparare. Pana la urma e o jucarie.
Daca vreti ceva mai serios(dar neletal) un fort sau un cz rezolva problema animalelor agresive atat a celor patrupede cat si a celor bipede wink.gif
Bafta!

cread
pavilion8373 ce teface sa crezi ca nu am avut probleme cu cainii? In Voluntari , nu am avut , dar in Drumul Taberei mi-au agatat pantalonii , plange.gif raiatii mei ,noi, in Colentina am avut noroc , am gasit o matura pe o taraba cu flori , etc. Ei nu au voie sa te muste , tu nu ai voie sa-i impusti. Daca ar fi voie, i-as lichida pe toti maidanezii, gun3.gif dar nu e, decat in fondul de vanatoare. Imi mentin parerea cu pistoalele.
geomvp2nite
Ce daca nu e voie? Nu ma vede nimeni, noaptea. Let the hunting begin! post-336-1110552449.gif
cread
QUOTE(geomvp2nite @ 8 Feb 2011, 23:45)
Ce daca nu e voie? Nu ma vede nimeni, noaptea. Let the hunting begin! post-336-1110552449.gif
*


Sper ca glumesti ,,,, uite asa incep militienii sa spuna " nu dam dom'ne arme la civili, ca impusca potaile sau le scot in trafic" .
spy_oh_joy1389
QUOTE(T.rac3Er @ 7 Feb 2011, 20:48)
chiar nu ai auzit de rani cauzate de armele paintball?
*



In liceu am fost mai multi colegi la un paintball. O colega s-a ales cu o crapatura pe podul palmei. Nu era grav, dar in unele situatii poate sa rupa pielea. Eu am primit o bila in ureche si e foarte nasol. Bine ca aveam gluga pe cap. Cine stie ce rani ar provoca ochilor o lovitura directa. Cele mai dureroase zone sunt in degete si in bazin la paintball(unde e osul aproape de suprafata si excluzand zona mijlocie)
T.rac3Er
eu am scapat doar cu doua trei pe abdomen si sold, dar unul din ei avea vanatai pe tot spatele dupa o zi doua icon_mrgreen.gif
PS: cum sa ai crapatura in podul palmei? adica, cum sa fi impuscat in podul palmei? ori se predase si cine a tras a fost nesimtit, ori wtf?
in state s-au raportat multe rani la zona ochilor, cu bile care au trecut prin ochelarii de protectie.
de aici rezulta si cretinismul alora de acolo. pt ce sa dai headshot cand orice lovitura suficienta. si torsul e cel mai impozant element al organismului uman. stiu, sunt si cazuri cand scoti capul de dupa un obstacol, si e bun de ochit. dar, nu am gasit pana acum vreo arma la astia cu pantiball sa fie precisa la distanta mare. si mai ales in openfield, unde bate si vantul, numai unde tintem eu, nu nimeream.
deci, o arma defensiva e buna de avut. dar poate ar trebui sa ne gandim mai elevat decat cele cu proiectile clasice. totusi suntem in secolul 21, si am trecut in a doua decada. e vremea de lasere & shit wink.gif si se poate face asa ceva doar cu niste baterii AAA cool.gif
se gasesc "how to" pe net cu asa ceva.
spy_oh_joy1389
Pot sa va spun ca m-a durut laugh.gif [attachmentid=1627695495]

Tracer, am zis podul palmei dar ma uit acum si nu vad clar unde-i sursa de sange:
[attachmentid=1627695496]
T.rac3Er
mi s-a facut pofta de niste paintball/airsoft. gen.
primul meci a fost genial. vara in camp deschis. eram in combinezonul ala ca pe marte. si cu masca aia completa, cu respiratia care imi aburea ochelarii. superb. numai cum imi auzeam numai gafaitul, a meritat experienta respectiva. fuga, aruncari pe pamant, crawling. rolleyes.gif wub.gif ph34r.gif vanatai laugh.gif
geomvp2nite
QUOTE(cread @ 8 Feb 2011, 23:53)
Sper ca glumesti ,,,, uite asa incep militienii sa spuna " nu dam dom'ne arme la civili, ca impusca potaile sau le scot in trafic" .
*



N-am nevoie de o arma de foc sa-mi fac dreptate...o bata si un ajutor si ii linistesc. Mai nasol e ca acolo e si o nebuna care se duce si ii scoate de la hinghieri si apoi merge la alimentara si le cumpara oase si carne. wacko.gif wacko.gif . Mai mult pe aia as bate-o!
Mai am cativa si in drum spre facultate, dar sunt mai pasnici...

PS: Paintball wub.gif, ce vremuri!
rombul
parca este mai frumos un GLOCK 17 ,WALTHER PPK sau un SIG SAUER toate trei calibrul 9x19mm si f precise (mai ales cu laser point) restul sunt jucarioare .

9 Feb 2011, 19:35:
GLOCK 17-pret 3000 lei cu tot cu accize
dacialoganmcv
QUOTE(Vallybz @ 7 Feb 2011, 09:17)
Zilele trecute mi-a povestit un prieten de acest gen de "arme" care nu necesita permis de port arma. As vrea sa imi iau si eu un pistol (nu va ganditi ca incep sa trag in lume pe strada sau sa fac impresii la semafor), sa fie acolo in caz ca vin vreo cativa caini mai infometati spre mine sau alte incidente de acest fel.
Intrebarea este, are cineva mai multe informatii despre acest tip de pistoale, la ce date tehnice ar trebui sa fiu atent.

Daca tragi in cainii agresivi pe strada, cu siguranta se va gasi vre-un babalac sa te reclame la politie. Si dupa cum se prezinta presa in ziua de azi, cu siguranta vei aparea la TV cu stirea ca ai tras cu pistolul in plina zi in animale e strada (nimeni nu va specifica ca e vorba de un pistol gen paint-ball - asta asa pentru SENZATIONAL, sa dea bine pe ecran).

Posibil sa ai probleme si cu politia, sa zica baietii ca ai tras cu pistol adevarat si acum o dai cu ei la intors cu pistolul de jucarie AIRSOFT
caktuss
dar e imposibil sa nu prinzi potaia pe carosabil sau intr-o zona mai libera a parcarii si s-o iei sub roata. daca nu merge asa, o caramida de la 1 sau 2 metri face o treaba excelenta. icon_mrgreen.gif

cu rahatul ala de pistol de airsoft nu faci nimic si risti sa intri in cenzurat cu militia. sa vezi ce reguli au pentru transportun unei jucarii de asta, te ia cu dureri de cap. au fost niste cocalari care au tras dintr-o masina, i-au saltat ca pe al capone radmasa.gif
T.rac3Er
deci, ca sa inchidem subiectul.
cutia de carton nici macar nu s-a clintit, si totusi, i-a servit la pelete din astea de airsoft la greu personajul din filmulet

gun3.gif
death.gif
deci?
eu as iesti din masina cu un minigun din ala, sa vad efectul artistic creat radmasa.gif
PhilipMorris
Interesant cum un topic despre arme devine "hot" in numai doua zile de la lansare.
caktuss
e despre jucarii.

a, ca mi-am adus aminte din tinerete. un ciorap de dama cu o bila de biliard in el .... 243.gif
CGB
am si io o replica a unui cz75 compact. cand trag intr-o cutie, nici nu se clinteste. asta ptr ca bila trece prin ea. si ma refer la cutie de pantofi, d-aia de carton gros. ca si curiozitate mi-am tras o bila d-aia in buca. in 10 min aveam ditai vantaia, care m-a tinut fro 3 zile. plus durere cand atingeam locul respectiv.
am luat la ochi si fro doua trei potai. cam de la 10 m, s-au resimtit. au tulit-o rapid. acu nu stu daca din cauza usturimii sau a surprizei de-a fi lovit de ceva.
daca tragi in unu imbracat cu mai mult de un tricou e fix pix. daca insa e subtire imbracat, sau direct pe piele, ustura ca dracu (var-miu stie!). nu mai zic daca tragi in scafarlie (ustura rau de tot), sau mai rau daca nimeresti in ochi (aici deja se lasa cu nasoale mari).
momentan caut nijte bile de otel, sa vad cum merge jucaria.
si n-as numi chiar jucarie o astfel de scula. adica nu e chiar un ursulet de plus sau o ratusca care piuie. in mana cui nu trebuie, sau dintr-o gluma proasta, poate provoca usturimi mari sau mai rau sa lasi chior pe careva.
cread
Armele de airsoft, paintball se folosesc la jocurile respective, in niciun caz sa le scoti in trafic sau sa tragi in caini, parerea mea despre maidanezi mi-am mai spus-o- trebuiesc exterminati , dar nu de oricine , in oras ,cu ce jucarii va vin voua in cap . Incep sa-mi revizuiesc serios ideea mea de liber acces al "civilior" la armele scurte cu glont ,,,,,
solidconvert
Corect...
T.rac3Er
loool. americanii daca au port-arma pot sa iasa cu miniganul (cel real, cu gloante adevarate) la plimbare si noi nici macar cu un bb-gun (airsoft) nu avem dreptul.
un paintball e bun ca asa te mai "razbuni" pe cate vreun manelist prin trafic. ii vopsesti nitel masina. fara nervi, fara stress, fara agitatie.. tongue.gif radmasa.gif radmasa.gif
cread
QUOTE(T.rac3Er @ 12 Feb 2011, 14:58)
loool. americanii daca au port-arma pot sa iasa cu miniganul (cel real, cu gloante adevarate) la plimbare si noi nici macar cu un bb-gun (airsoft) nu avem dreptul.
un paintball e bun ca asa te mai "razbuni" pe cate vreun manelist prin trafic. ii vopsesti nitel masina. fara nervi, fara stress, fara agitatie.. tongue.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*


Spui prostii mari amice , vreau sa stiu daca ai vazut tu pe vre-un american care iese la plimbare cu o arma lunga prin oras , pe strada. Ca se duce cu ea la poligon , e alta treaba . In ce priveste razbunarea pe manelisti , nu stau sa-ti explic cu e cu proprietatea privata, ca mi-ar lua prea mult timp si nu cred ca ai intelege . La ce ai debitat mai sus , mai mult de un cutit de plastic pentru taiat friptura, nu ti-as lasa pe mana .
T.rac3Er
esti praf sau nu ai dormit aseara amice. de fapt cred ca esti mai mereu sub influenta unei doze soc de cofeina, din ce am citit. mereu stresat si agitat.
smiley-urile se folosesc pt a exprima totusi o natura mai umoristica a limbajului, si deci cititorul (daca are capacitatea intelectuala) de a citi printre randuri la aparitia acelor semne va sti sa raspunda in consecinta.
1. unde am zis ca ies pe strada cu ele (da, sunt negrii mafioti, in cartierele lor, unde sunt lasati in vaoia domnului) americanii. cand am zis de plimbare, nu am zis oras. sunt n, n la puterea n filme amator, postate de americani pe U-tube, cu armele la liber. si destule cu minigun-uri folosite. in desert, in campii, in munti, whatever, dar sunt "la plimbare"
PS: ia povesteste-mi cum e cu proprietatea privata.
e w-e omule, relaxeaza-te, chiar daca poate esti la munca. e soare, e cald, adie uraganul. numai bine sa te bucuri de viata. nu sa te stresezi pe niste randuri de pe internet wink.gif
uite un smiley, sper sa intelegi ca tre sa fii destins cand citesti randurile mele smile.gif
cread
Hai ca o dam de gard , ca sunt sau nu praf nu-ti poti da seama ,decat de pe net , stresat si agitat sunt numai cand vad prostii scrise , dar ba glumim , ba scriem serios , oricine poate sa spuna e enormitate si apoi sa zica " am glumit". Cu proprietatea privata lamureste-te singur .
Hypo RS
Ma gandeam din primavara sa ma apuc de asa ceva. Mai sunt amatori/ profesionisti smile.gif pe aici ?
A l e x
Eu am doua arme airsoft ASG pe care le folosesc ca recuzita, ambele pe gaz. Unul e un Colt destul de ieftin iar celalalt e un Glock cu recul care imi place mult:


Cel mai frumos lucru la aceste arme e ca sunt replici exacte, nu jucarii.

Cat despre cat de tare dor, pai depinde. Un prieten are unul mecanic si nu are prea multa forta. Ale mele, in schimb, sunt destul de puternice. Am reusit sa gauresc un pachet de tigari sigilat de la distanta, bila a iesit pe cealalta parte. Dar nu sunt destul de puternice pentru a fi considerate arme adevarate. Exista versiuni puternice pe care nu le poti detine fara permis.

Nu am tras in nimeni cu ele, cine le cumpara ca sa traga in caini sau oameni pe strada e un mare retard. In schimb cu protectia necesara cred ca sunt haioase, un fel de paintball mult mai realistic.

[attachmentid=1627776000]
Mrija
Eu am de vreo 2 ani 2 replici, o pusca mitraliera electrica FAMAS G1 cu incarcator drept, cu bipod si una pe gaz, pistol, replica Desert Eagle. La test, famasul cu bila de 0,28 imi scoate 2,15 J iar deagle cu bila 0,3 imi scoate 1,89J Deci dupa parerea mea, doar daca nimeresti in ochiul cuiva poti zice ca ai nenorocit pe cineva. La fel ca si tine, sunt replici exact, famasul cantarin 3,15kg gol, fara incarcator iar pistolul 1,83kg, la fel, gol tongue.gif

Aprob, cine trage dupa caini sau persoane e retardat.
Bejenaru Ionut
Am si eu de un an de zile o replica P226 de la sig sauer full metal body cu blow back. La fel ca si colegu' de mai sus il am de recuzita. Cand ma merg la tara il mai iau si mai trag n cutii, copaci etc.(nu atentez la animale, pasari). Eu sunt satul de tras cu arma asa ca nu am motuv sa o folosesc in alte scopuri decat cel pt care este destinat.
Hypo RS
Eu taman ce "mi-am tras" un Sig Sauer 2022. Urmeaza un G36c si restul de echipament smile.gif
De acord cu Mrija. Replicile sunt pentru jocul de airsoft, nu sa ne trezim.... Clint Eastwood...
Eu fiind incepator voi testa pana invat ..dar asta nu inseamna sa pun in pericol pe cineva..
padre
De unde se cumpara jucariile astea? Imi place Glock-ul de mai sus.
horyc
QUOTE(padre @ 4 Jan 2012, 14:35)
De unde se cumpara jucariile astea? Imi place Glock-ul de mai sus.
*



Cauta pe goagle airsoft.
Vallybz
in cora pantelimon, langa mobexpert era un magazin si avea si deastea
A l e x
http://www.airsoft.ro -- Magazinul e din Piatra Neamt dar sunt seriosi si au multe arme. Il recomand pentru comenzi online.
Codrin
QUOTE(Mrija @ 3 Jan 2012, 20:26)
doar daca nimeresti in ochiul cuiva poti zice ca ai nenorocit pe cineva.
*


Sau cam orice parte a fetei expusa.

[attachmentid=1627776705]

QUOTE(padre @ 4 Jan 2012, 14:35)
De unde se cumpara jucariile astea? Imi place Glock-ul de mai sus.
*



In Bucuresti mai ai cu magazine fizice GunShop (diagonala fata de fostul Basarabia), http://www.echipamentmilitar.ro/ (langa noul pasaj in Aviatiei) si inca unul la parterul Emag din Crangasi.
cread
Pai trebuie cumparat si echipament de protectie,
Mrija
@ALEX - recomand si eu, tot de acolo mi-am luat jucariile, foarte responsabili, confirmarea comenzii, livrarii, etc, recomand din nou.

@Codrin - ai participat la jocuri de airsoft ? E adevarat ca o bila imi gaureste ochelarii, dar de la 50cm nu de la 50M, am destule jocuri la activ si pana acuma nu am patit nimic din pozele postate de tine si am luat destule bile in mufa smile.gif)

Comparativ cu PaintBall-ul, loviturile la airsoft sunt "mici copii"
m-am ascuns odata printre niste frunze, nici dracu nu ma vedea, si asa a venit o boaba random direct in arcada mea, am zis ca m-a desfigurat (aveam casca dar numa de-al dracu a nimerit exact intre ochelar si cascheta) problema era ca vopseaua alora era rosie si n-o puteam distinge de sangele meu radmasa.gif


Oricum, un joc de paintball/airsoft implica multa distractie/miscare desi sunt foarte diferite ca si stil. Tocmai ca la Airsoft, trebuie sa fii corect, daca te-a nimerit, el nu are de unde sa stie ca nu trage cu vopsea. este un joc bazat mai mult pe tactica si onestitate.

Ca sa vezi echipamentul de protectie, uita-te aici
si nu numai, in toate jocurile, singurul lucru important, fara de care nu poti intra in joc, sunt ochelarii




Si unul la scara mare, inca nu am participat la "operatiuni" gen
&feature=relmfu

dar am inteles ca in norvegia si suedia au vost anul trecut peste 2000 de oameni intr-o singura batalie, francezi, suedezi, unguri, rusi, toate neamurile smile.gif
Codrin
QUOTE(Mrija @ 5 Jan 2012, 14:18)
@Codrin - ai participat la jocuri de airsoft ?

Am vreo 3 ani de cand joc.
QUOTE
E adevarat ca o bila imi gaureste ochelarii, dar de la 50cm nu de la 50M

Ti-i gaureste daca or fi de soare. Incearca-i la point-blank cu ceva de 150 m/s daca nu stii certificarea lor balistica.

In Suedia e cel mai mare meci, pentru cel de anul asta sunt deja 1900 inscrisi, cu vreo 20 pana acum din tara care mergem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.