Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cumpar ornamente/bandouri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
blondan2007
buna am un reno21 din 89 limuzina si as dori sa cumpar daca are cineva ornamentele de pe usi si aripi cu tot cu plastice si m ar interesa daca as gasi macarale si instalatie electrice pt geamurile din spate daca ma poate ajuta cineva
b06fcn
Daca e faza II, te pot ajuta eu cu bandourile...lasa un mail aici si-ti trimit poze cu ele
blondan2007
blondan2007@yahoo.com e din 89 masina
Cobra-rx8
am eu macarale electrice pemtru spate cu tot cu instalatie, e din 93 intereseaza-te daca se potrivesc si suna-ma 0762422217
virusacheh5n1
salut, ai cumva instalatia electrica pt r21 ,an1992 ,motor 1721, inj monopunct, 4+1 usi?vreau instalatia de la bord (inclusiv coaja de bord)pana n spate dar sa aiba turometru,inchidere centralizata si geamuri electrice fata.(doar instalatia electrica originala fara modificari) si un pret in cazul in care exista
GZR
Salut. Daca te intereseza am si eu un set de bandouri pt berlina complet (stanga/dreapta). Sunt modelul lat pt faza 2. De asemenea mai am un set de fete de usi care arata f bine si bancheta si spatar spate.
Uite si niste poze:
[attachmentid=1627703300] [attachmentid=1627703301] [attachmentid=1627703302] [attachmentid=1627703303] [attachmentid=1627703304] [attachmentid=1627703305] [attachmentid=1627703306]

PS: pentru bandouri vorbeste prima data cu colegul b06fcn si daca nu te intelegi cu el te ajut eu cu placere. El a fost primul care a facut o oferta si mi se pare normal sa discuti intai cu el. Din ce vad eu eu am ce are si el.
Bafta.
b06fcn
Adi, bandourile alea m-ar interesa pe mine, ca sunt de faza 1 de fapt, intrebarea este, le mai ai si pe cele de pe aripa? Daca da, de la ce tip de motorizare?
blondan2007
salut m ar interesa bandourile si pe alea de pe aripile din spate nu ai si sistemul de prindere pe aripi si un pret te rog pt ca la colegul de mai sus erau cam mult
pichiosi
Adi asa ca interes cit sunt acele ornamente si pentru ce masina sunt brek sau berlina?

16 Apr 2011, 15:51:
Revin cu o intrebare; are nevoe cineva de fete feta sau le aruc. Eu le-am schimbat si acestea mi-au ramas.

16 Apr 2011, 15:51:
,

16 Apr 2011, 18:09:
Scuze am vrut sa spun "fete usi partea din fata"
pichiosi
Pacat ca nu a dorit nimeni fetele de usi, am aruncat 2 seturi de pe fata si 1 set de pe spate, pacat de ele dar ce putem face daca nimeni nu lea vrut. UN PASTE FERICIT PENTRU TOTI RENAUTI DE PE FOURM.
aurel82
Se potrivesc macaralele electrice spate de la Nevada la berlina? unsure.gif
lznicu
QUOTE(GZR @ 10 Mar 2011, 08:06)
Salut. Daca te intereseza am si eu un set de bandouri pt berlina complet (stanga/dreapta). Sunt modelul lat pt faza 2. De asemenea mai am un set de fete de usi care arata f bine si bancheta si spatar spate.
Uite si niste poze:
[attachmentid=1627703300] [attachmentid=1627703301] [attachmentid=1627703302] [attachmentid=1627703303] [attachmentid=1627703304] [attachmentid=1627703305] [attachmentid=1627703306]

PS: pentru bandouri vorbeste prima data cu colegul b06fcn si daca nu te intelegi cu el te ajut eu cu placere. El a fost primul care a facut o oferta si mi se pare normal sa discuti intai cu el. Din ce vad eu eu am ce are si el.
Bafta.
*



Salut as fi interesat de fetele de usi, se potrivesc pe Renault 21 din 1986? Din poze par la fel cu cele pe care le am eu. Ce pret au?
GZR
Salut
Din pacate nu le mai am. Le-am dat saptamana trecuta colegului de forum pichiosi.
Imi pare rau, te ajutam cu placere dar colegul a fost mai rapid.
Toate bune!
Adi
pichiosi
Vezi Adi toata saptamina i-am rugat pe toti cu fetele pe care le aveam deja cumparate inainte sa le iau si pe cele de la tine si cind in sfirsit le-am aruncat ca nu avem unde sa le depozitez si nu le vroia nimeni se gasesc unii mai tirziu ca isi doresc fete de Renou 21 1988-1989. Nu este pacat ca am aruncat azi dimineata 2 seturi fete usi partea din fata si 1 set din spate? si erau destul de bune dupa cum se vedea si in poze.
Cobra-rx8
salut, stiu ca sunt off topic dar stie cineva cate posturi trebuie sa acumulez sa pot trimite PM?? scz de off dar chiar am nevoie sa raspund cuiva
b06fcn
parca 25...haideti sa il ajutam pe om...
lznicu
QUOTE(pichiosi @ 22 Apr 2011, 19:04)
Vezi Adi toata saptamina i-am rugat pe toti cu fetele pe care le aveam deja cumparate inainte sa le iau si pe cele de la tine si cind in sfirsit le-am aruncat ca nu avem unde sa le depozitez si nu le vroia nimeni se gasesc unii mai tirziu ca isi doresc fete de Renou 21 1988-1989. Nu este pacat ca am aruncat azi dimineata 2 seturi fete usi partea din fata si 1 set din spate? si erau destul de bune dupa cum se vedea si in poze.
*



Asa se intampla coane, trebuia sa intru zilnic pe forum si poate nu le ratam...
pichiosi
Daca imi este permis sa pun si eu o intrebare:- stie cineva ce fel de portbagaj se poate pune la un renou 21 berlina si cum se monteaza?
XtreZz
am si eu nevoie de niste bandouri de faza 1 daca mai are cineva..
pichiosi
Salut baeti si sa ma ascuzati dar trebue sa va pun o intrebare : cum se dau jos aceste ornamente sau bandouri fara a le strica ? doresc sa fac citeva retusuri si nu stiu cum sa le dau jos.
b06fcn
Daca sunt lipite, nici o sansa. Daca nu, se trag spre partea din spate cele de pe usi si spre fata cele de pe aripile fata, au niste cleme cu care sunt prinse de caroserie si de usi.
jungle_21
Mai intai desfa surubelul din interiorul usii ( in spatele bandoului), cel putin la faza 2. La faza 1 nu cred ca este.
GZR
Adica cel care se vede in poza de mai jos:

[attachmentid=1627723071]
Dupa ce desfaci surubelul tragi de ornament inspre spate si iese. Se monteaza in ordine inversa.
pichiosi
Multumesc pentru ajutor sa treaca aceasta srbatoare si am sa le dau jos si sper ca vor esi usor fara sa se deterioreze, tinetimi pumni.
b06fcn
La faza 1 au fost doua modele, unul lipit si unul aplicat, ideea colegilor cu surubelul e buna, daca ai surub se pot scoate, daca e doar un tamburus de plastic sunt lipite...
XtreZz
cum au fost la mine..lipite
pichiosi
Nu am nici un surub ,e numai o gaura fara nimic in ia acum nu mai stiu cum sa procedez, cred ca am sa fortez sa vad ce se intimpla asa ca daca aveti ornamente bune nu le aruncati sar putea sa vi le solicit. Ale mele sunt ondulate si pe alocuri sunt incretite de timp, sau le dau jos definitiv si o fac ca a lui Titus ca arata bine fara acele plastice nu credeti?
Ronniy
Buna am si eu un Renault 21 berlina din 92 si as dori sa cumpar bandourile de pe aripile fata. (stanga si dreapta )
Cobra-rx8
am si eu ceva bandouri de pe uma din 93,turbodiesel daca te intereseaza
bazook120
QUOTE(b06fcn @ 1 May 2012, 23:15)
A fost o masina masacrata, din pacate. Am vorbit si cu fostul proprietar, de la care ai luat-o tu si mi-a spus ce i-a mai facut, dar problema la transmisie cred ca o avea dinainte. Eu cand am testat-o, prin aprilie 2012, ii cam uruia ceva pe spate pe la diferential, plus ca la interior era cam varza iar farurile erau facute din policarbonat, sa vedea ca fusese lovita in bot...dupa care, discutand cu co-forumistul de la Brasov si vazand pozele, am aflat ca avea fata de 21 normal, or eu exact de fata aveam nevoie pentru a mea. Plus ca a mea e faza 1, asta e faza 2...Am gasit una in Franta la 1000 de euro, acu sa vad cand ajung sa o iau...daca ai intrebari, nu ezita, suntem cativa pe aici care chiar cred ca avem o idee despre R 21
*


Salut, daca sunteti cativa care chiar aveti idee despre R21 HELP!!!!!
AM UN R21 DIN 86 MOTOR 2.0 benzina si am nevoie de piese, galerie evacuare, fete de usi, bascule, amortizoare pe gaz ( spate), si UN MECANIC BUN DE MOTOARE
turbodxman
Zi de unde esti bazook sa stim referitor la recomandarea unui mecanic...
bazook120
Din Bucuresti, Merci de ajutor. Scuze dar acum am vazut raspunsul tau. abia acum ma acomodez cu pagina asta de forum. Nr meu este 0727601961, mi-ar fi mai simplu la un telefon. ma numesc Theodor
isc86
Dezmembrez un Renault 21 turbo , motorul cutia si instalatia electrica nu le dau restul la vanzare , atasez cateva poze. Are geamuri electrice , fata spate , inchidere , interior piele etc. etc. Pentru detalii si preutri 0786594678
renault 21
Salut,pentru un renault 21 benzina m-ar interesa un set de bandouri pt. usi si un bord complet
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.