Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Card BRD blocat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Zona Financiara
Pages: 1, 2
C a t a l i n
Am copie dupa cererea de inchidere cont.
A l e x
Apropo de carduri ING, eu din 2008 am un Visa Electron in RON si merge perfect pe orice site, indiferent ca e din Europa sau America. Conversia se face automat la cumparare.

Asta pentru cei care cred ca e nevoie de 'card separat' in valuta pentru platile/cumparaturile online. Nu e, eu n-am avut niciodata probleme cu el si e mult mai simplu sa ai un singur card...
C a t a l i n
Daca la mine faci referire, afla ca nu stii despre ce e vorba. Mie nu mi se poate livra salariul ij dolari intr-un cont de lei. ING nu are card pe cont in dolari. Prin urmare pt a foloei cardul, care e atasat la contul de lei, trebuie sa alimentez manual contul in lei din cel in dolari.

Madriann
Cataline...banuiesc, dupa avatar, ca esti "mariner" smile.gif. Nu te-ai gandit sa deschizi un cont offshore? (e.g. Isle of Man).
Sunt banci serioase (Barcleys, Lloyd TSB, HSBC) care iti emit cardul pe ce valuta doresti (USD, EUR sau GBP)....plus alte "avantaje" wink.gif.
Victoras2001
Io n-am retinut ce ti-a raspuns BRD-ul la intrebarea cum si-au permis sa-ti blocheze cardul inainte de a-ti cere acordul, macar verbal si inregistrat daca nu in scris.
C a t a l i n
Pai n-am pus intrebarea la ghiseu ca oricum nu primeam raspuns. Probabil ar trebui sa sun si sa ma cert cu ei, insa nu mai am nici chef si nici timp de asta...

_________________________

Ce avataje mi-ar aduce acel cont offshore? unsure.gif
St
@Catalin
Eu am primit bani in Euro pe contul de RON si mi-a facut ING automat conversia la cursul zilei (parca cursul Visa)
C a t a l i n
Pai da, dar eu vreau dolari, nu lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.