Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cutie 5 trepte si bloc motor diesel
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
bogdan razvan
dupa vanzarea batranului r 25 am mai ramas prin magazie cu o cutie in 5 trepte diesel in stare buna(cand am dat-o jos de pe masina functiona ireprosabil) si mai am un motor care probabil are un piston fisurat sau segmantii de la un piston sparti cred (nu mai avea presiune de ulei cand l-am dat jos),acesta din urma are pompa si injectoarele pe el,filtrul de aer,distributia,termostatul de apa si cam atat.acestea le dau cu 2 mil fiecare daca e cineva interesat si mai am si un alternator de benzinar il dau cu 1 mil.rog administratorii forumului sa imi lase si mie anuntul poate reusesc sa le dau cuiva care are nevoie de ele tel:0721027019
XtreZz
injectoarele sunt bune?
radulescuraduflorin
pompa de injectie si ceva furtune daca ai.posibil si un radiator!
bogdan razvan
pompa de injectie este ok la fel si injectoarele,la masina am alimentat numai cu euro 5 ,furtune nu stiu la ce va referiti,am si ceva furtune prin magazie,dar nu mai stiu exact de la ce sant,pompa de injectie si injectoarele sint pe motor nu am umblat la ele,pt ca am dat motorul cu tot cu cutie jos si am pus altul,simplu

19 Jan 2011, 13:05:
radiatorul a ramas pe masina care am vandut-o si altul nu mai am,mai am un ventilator electric care la un moment dat l-am avut montat pe masina pt extra racire vara (la radiator)il dau cu 50 de lei daca e cineva interesat
johndoe82
cu un radiator pentru 2068 cmc td te ajut eu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.