Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Recomandare CD Player MP3 pentru Megane I
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
JohnDD
Salutare! De 2 saptamani ma tot interesez de un CD Player MP3 pentru Renault Megane I dar nu ma pot decide si de aceea am nevoie de sfaturile voastre. sad.gif

Pana acum m-am gandit la asa ceva:

-Pioneer DEH-5000UB
sau
-Pioneer DEH-3200UB

Un lucru important sunt comenzile pe volan, de aceea am ales Pioneer. DEH-5000UB mi se pare un pic cam scump (680 LEI) si nu vad USB-ul (da, stiu, este exterior) iar de telecomanda nu am nevoie. Pioneer DEH-3200UB pare destul de interesant desi mi se pare ca are prea putine mufe pe spate.

Mentionez ca nu am cunostinte in CD Playere si nici in adaptoare (neaparat doresc comenzile de pe volan) si ca vreau sa cumpar un CD Player pana intr-o saptamana (iar 5000UB-ul nu-l pot cumpara decat dupa 20 Decembrie si pare cam vechi).

De niste sfaturi utile am nevoie, sau poate de alte recomandari (eventual as vrea sa stiu cam ce adaptor trebuie cumparat pentru comenzi volan si pentru a merge radioul). rolleyes.gif

Multumesc!
nonic
Parerea mea, renunti la comenzile de la volan si iti cumperi un player mai bun, eu iti recomand un Alpine. Am zis sa renunti la adaptorul pentru comenzile de la volan pentru ca este undeva la 400 lei si ma gandeam ca mai bine acesta suma o investesti in player.
Alegerea, unui player, difuzoare... echipamente audio, este foarte grea cand te orientezi dupa recomandarile altora, eu iti recomand sa mergi intr-un magazin cu sisteme audio sa le asculti pentru alegerea perfecta.
Nu este suficient sa schimbi doar player-ul, pentru o imbunatatire substantiala a sunetului trebuie sa schimbi si difuzoarele... si in acest caz e grea alegerea.

JohnDD
Atat de scump e adaptorul? blink.gif Atunci ai dreptate... o sa ma duc
intr-un magazin...
nonic
Adaptorul este destul de scump, la inceput dupa ce mi-am montat si eu alt player aveam instinctul sa utilizez comenzile de la volan dar a disparut cam in 2 saptamani si acum nici nu ma gandesc sa imi mai pun.

Succes in alegerea player-ului!
MaxPayne
Adaptorul pt. Megane 2 costa cca. 400, dar pt. Megane 1 din cate stiu este mai ieftin. Eu unul nu as renunta la comenzile de la volan, dealtfel mi-as si cumparat interfata atunci cand am inlocuit cd-playerul.
Aici cred ca te poti lamuri in caz ca te hotarasti sa le pastrezi. Bafta!
red.bogdan
salut....cineva cu mai multe pareri despre difozoare playere montajul difuzoarelor..plss help
tuner
QUOTE(red.bogdan @ 17 Sep 2011, 17:34)
salut....cineva cu mai multe pareri despre difozoare playere montajul difuzoarelor..plss help
*



adica ce pareri ?? vrei se iti povestesc tot ce imi trece prin cap sau ceva anume ???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.