Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aeroterma
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
alex_maxx
salutare am si yo o intrebare e normal ca aeroterma sa mearga mai incet pe aer cald si mai repede pe aer rece
azi de exemplu am venit la munca deci nu vroia sa se dezabureasca mai deloc parbrizul ma rog face faza asta de cand a inceput sa fie mai frig e posibil sa fi intrat frunze pe la ea ca tot mai ies uneori frunze cum as putea sa o desfac sa o curat merge?
adytym
posibil sa fie plin de frunze,dar s-ar putea sa ai probleme cu motorasul de la ventilator sau in cel mai rau caz rotita cu treptele de turatie a ventilatorului ar putea sa faca figuri.
pentru demontarea ventilatorului trebuie sa desfaci stergatoarele, grila de plastic, numai sa ai grija cu ea, si apoi inca un capac de [lastic care are doua holsuruburi, dupa care vei ajunge la ventilator. deci nu-i asa mare filozofie, ai grija ca la grila ai destul de multe surubele.
demontarea ventilatorului se face prin desfacerea celor 4 suruburi de 11 parca erau 4 nu mai tin minte exact. vezi ca unul dintre suruburi are si un fir de masa prins, si binenteles scoaterea mufei a ventilatorului, ventilatorul are o pozitie in care poti sa-l scoti dar asta nu este asa de complicat .
sper ca ai inteles cea ce ti-am spus si vei fi surprins cate vei gasi sub ventilator, sa-ti pregatesti un sac.
bafta
alex_maxx
k asa am sa fac ms promtitudinea cu care mi-ai raspuns
s3rg3ntu
Poate ti s-a stricat ventilatorul nici mie nu imi mai merge de cateva zile foarte rar merge pe treapta 4 cam cum mergea pe treapta 2 inainte asta inseamna in mare parte ca strang bucsile s-au inbacsit cu mizerie sau au joc si forteaza motorasul sau ar mai fii 2 optiuni periile sau rezistenta ...cand il dai jos verifica jocul bucsilor daca au joc nu mai are rost sa il pui sus trebuie altu
stan klaudiu
si pe cald si pe rece trebuie sa mearga la fel
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.