Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Goodbye Infopro
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
Ov
Din 12 septembrie ProFM a adaugat la portofoliul sau de licente toate frecventele retelei nationale InfoPro.


http://www.profm.ro/stiri/din-12-septembri...ta-tara-7185514


de cenzurat!

ascultam peste tot infopro. Avea acoperire in toata tara si bagau muzica digerabila fara porcarii si barfe de 2 lei.
litza
Mda. Sunt de kko.

Romania vrea PRO(st) FM. bleah!
kog
eu am crezut ca s-a intamplat ceva cu frecventele. Se duce naibii si radioul...
vdaniel
Pacat, era totusi un post de radio destul de bunicel.

Eu , de exemplu nu-l suport pe Vintila de la Pro fm. NASPA mad.gif
strumfuadi
Pacat. Aveau muzica buna, cand ma mai plictiseam de ce e pe USB ascultam la radio fie Infopro fie Ioropa Efem. Ok, deci mai imi cumpar un stick. biggrin.gif
xcss
Ce porcarie. Chiar mi se parea un post bun. Acum raman cu Europa FM, da' parca nu-i acelasi lucru...
b76bgaarh
erau in acelasi grup..... au ajuns la concluzia ca e mai eftin cu un studio si 2 frecvente.
jay333
Exista o alternativa cu acoperire mai buna decat InfoPro sau EuropaFM: Trinitas. radmasa.gif Pe astia ii prinzi unde nici Romania Actualitati nu ajunge.

Well, RIP InfoPro. Sper sa nu-si dea duhul Europa sau sa se extinda Guerrilla.
Maskatu
Am mai ramas cu national fm, magic fm si europa fm...

spor!
Modus
Radio Romania Actualitati nu va place?
spy_oh_joy1389
RRA si Trinitas au ai naiba cate 6-8 frecvente una langa alta pe la tara sau pe unde nu prea se prind posturi bune.
hash
Mda, pacat de InfoPro. Europa FM nu-i acelasi lucru. Dimineata cel putin, calup de reclame si gagiu' ala de Bogdan care spune pe post numa' rautati. Basca le place sa rastalmaceasca orice stire. In rest, aceleasi 2-300 de piese reciclate, pe zi, in mod repetat.

Inainte de InfoPRO, pe frecventa aia eu cel putin ascultam RomanticFM. Aia era ALTCEVA. Desi era al Motanului Felix, radioul ala era grozav.

Pe urma a venit InfoPRO (mai slab), iar acum ProFM (de tot r_ahatul).
Danny_bb
Super... ramanem cu maimutele de la Kiss&co, cu glumele si comentariile de 2 bani.
4x4
Și tocmai mi-am conectat antena la casetofon. Mă duc să îmi fac un stick cu melodii acuma plange.gif

R.I.P.
Solon
Cel mai bun e romantic! Il las sa bazaie acolo sa nu se auda! Ca sunt satul de toti tampitii care isi expun parerile la radio, mai ales dimineata!
Merced
Hm. Mai nou, de vreo doua saptamani ascult prin masina la plesneala ProFM. In general ascultam Magic, dar parca nu mai schimba melodiile alea, si le repeta prea prea.
Tot auzeam ca si-au marit acoperirea, asa se tot laudau, dar n-am crezut vreodata ca au inchis Infopro-ul pentru asta. sad.gif
bucatzel
Nu pot zice ca ma plang foarte, ca eu n-am fost mare ascultator de radio niciodata. Prefer sa pot dau skip si sa trec la melodia urmatoare.

Dar cand mai mergeam cu masinile altora, Infopro asta mi se parea o alegere mai buna decat pro(st)efem.

Europa FM si-a intins coarda cu mine acu' vreo 4 ani, cand n-am avut televizor vreo luna, si am ascultat radio. Si am descoperit ca aveau EXACT acelasi playlist in fiecare noapte.
argon
QUOTE(Solon @ 17 Sep 2010, 17:43)
Cel mai bun e romantic! Il las sa bazaie acolo sa nu se auda! Ca sunt satul de toti tampitii care isi expun parerile la radio, mai ales dimineata!
*



unii mai ies din oras, infopro se auzea oriunde, si sarea automat la frecventa din zona respectiva.
Merced
Acu' sa fiu sincer cand ies din oras ascult de pe mp3player muzica, in oras in general bag radio. smile.gif
razvan_3asy
Mie imi place zu biggrin.gif
eduardsebe
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 17 Sep 2010, 15:59)
RRA si Trinitas au ai naiba cate 6-8 frecvente una langa alta pe la tara sau pe unde nu prea se prind posturi bune.
*



Asa e...numai muzica de opera si slujbe de biserica...dar cine asculta radio la tara? biggrin.gif
Mutzunache
Pai nu trebuie sa mentina credinta ma? Normal ca acopera toata tara, merg prin DRTV-uri. Astia sunt buni in caz de razboi laugh.gif, ai dracu preoti.
spy_oh_joy1389
Cine asculta? O groaza de batrani. Inca ma mai bantuie bipaitul ala urmat de aceeasi voce obosita de ani de zile: "A fost ora...".

Si acum cotele Dunarii...

Pacat de InfoPro. Mi se parea ca au cea mai buna compilatie de muzica, si noi si vechi. La Magic FM le stiu deja pe din-afara lista, la Europa FM la fel. La Kiss, Zu, 21 si Pro, toate au aceleasi 10 melodii pe care le repeta obsesiv zi de zi. Pai nu ti se ia? Poate o melodie e buna la inceput dar deja incepi sa iti rupi parul din cap daca le mai auzi iar.
Solon
@spy: Razi tu razi, dar in vara cand am fost in Delta sa vezi ce stateam cu urechile ciulite la cotele alea! Era apa ca la balamuc acolo!:)
RZV
Nasol. Sper sa extinda Guerilla acoperirea, ca de radiouri cu muzica de discoteca, barfe si susanele m-am cam saturat. sad.gif
crising
Dar VibeFM nu va place?
spy_oh_joy1389
Da, si Vibe e o alternativa buna, insa nu prea are acoperire.
radunre
Guerilla up.gif , azi dimineata l-am gasit din nou pe frecventa, oprisera emisia in Mures de vre-o 3 luni.
BogdanTm
In vestul tarii avea cea mai mare acoperire, pe autostrada Belgrad- Nis se auzea pana la Jagodina cea ce pentru mine era ceva, nici trinitasul nu bate pana acolo radmasa.gif RIP
tribunul
Eu am trecut de mult pe National FM.
Cristi25
Ca tot e vorba de ProFm, ascultati putin postul http://www.proudfm.com/ si vedeti de unde au copiat sound ul acela cu ProFM.....
Ov
poate intereseaza pe cineva. In bucuresti pe frecventa fostului ONE FM (100.6) puteti asculta acum rock fm http://www.rockfm.ro/

au si live pe net

recomand wink.gif smile.gif
Executron
Aveam pus favorite la masina, pe butonul 6 (la frecvente memorate), one fm sad.gifsad.gifsad.gif S-a mai dus un radio....
Stefan
bababa_rock.gif

Rock fm rulz.
dizzy
Rock fm si eu.
100.6
Fara vorbe, fara reclame, visul meu!
Si Gaurila s-a prostit destul de tare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.