Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: accesorii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
drag0s_tgv
accesorii fluence


unde gasesc spoiler portbagaj la pret bun
sincer pretul e exagerat.Mentionez ca am intrebat la reprezentanta si mi-au dat un scor mareeee 800 ron




29 Jul 2010, 12:31:
pe langa spoiler caut pleoape faruri.Am gasit pe net un fluence expus, arata super bine dar din pacate la noi nu au aparut pe piata
Daca aveti alte surse.....????
Multumesc si km cat mai multi
DUDU D
Stie cineva unde se gaseste de cumparat un capac pentru motor ?Am vazut ca e prevazut cu gaurile de pridere deci ar trebui sa se gaseasca de cumparat capacul.

tatimeu
nu cred ca o sa gasesti.
Am intrebat si eu la reprezentanta si se pera ca cel putin pentru mIII nu exista (desi am si eu sistemul de prindere) iar cel de mII nu se potriveste.
DUDU D
O husa exterioara a cumparat cineva?Am cautat pe net dar nu gasesc dimensiunea asta.Sugestii?
Multumesc.
narcisoi
cu 115 ron mi-am pus aparatori de noroi la roti fata spate cu tot cu montaj si spalat la final ..... decent smile.gif

PS... off course ca pe cutie scria SAMSUNG SM3 smile.gif smile.gifsmile.gif
stanyc2003
ai vreo poza?biggrin.gif

13 Sep 2010, 18:54:
apropo, oare merg jante de Laguna 2?
Ma gandeam sa ii pun jante pe 17:D
constantinh
QUOTE(narcisoi @ 9 Sep 2010, 11:22)
cu 115 ron mi-am pus aparatori de noroi la roti fata spate cu tot cu montaj si spalat la final ..... decent smile.gif

PS... off course ca pe cutie scria  SAMSUNG SM3 smile.gif smile.gifsmile.gif
*



ai putea sa ne spui de unde ai cumparat aparatorile de noroi?
DUDU D
Stie cineva de unde pot cumpara o prelata exterioara pentru FLUENCE?Am vazut ca este o problema cu latimea.
Sugestii online?
snake_adi
Pt cine vrea stergatoare, am gasit la 20 ron stergatoare nemtesti, ci cauciug grafitat si 3-4 sisteme de prindere, printre care si cel de reno

La service imi cereau 110 ron pe lamela de la sofer
Fratzica
alca, nu?
caty2k
QUOTE(stanyc2003 @ 13 Sep 2010, 17:49)
ai vreo poza?biggrin.gif

<span class='edit'>13 Sep 2010, 18:54:</span>
apropo, oare merg jante de Laguna 2?
Ma gandeam sa ii pun jante pe 17:D
*



Salut, jantele de laguna au prindere 5x108, deci din pacate nu merg, am incercat eu la al meu megane 3. Prinderea la Megane - Fluence este 5x114.3, merg jantele de duster, daca va plac!
narcisoi
deci aparatoarele de noroi sant de la reprezentanta
iar dimensiunea de 5x114,3 e specific masinilor asiatice !!! deci merg jantele de japoneze si de coreene .... ca la urma urmei doar asta am cumparat.. o masina SAMSUNG facuta in TURCIA si vanduta sub marca RENAULT smile.gif ..
nokia_6260
Stie cineva unde gasesc huse interior pt fluence,care sa fie cat de cat de calitate si rezistente si sa nu coste 100 de euro asa cum am gasit pe un site,va rog?
remarc
Apropo de accesorii Fluence: am niste jante de Privilege pe 17", le vand sau le schimb cu jante design Schus 17" de pe Passion si in acest caz ofer si o diferenta in bani. Pentru cine e interesat de detalii, am postat anunt pe bursa, aici pe site.
xjc0c0
QUOTE(Fratzica @ 18 Mar 2011, 00:57)
alca, nu?
*



Sunt chiar bune...nu foarte,dar merg. Pe mine m-au tinut 1 an. In comparatie cu unele Bosh care au tinut 3-4 luni
vali.eo
@remarc: as fi eu interesat sa iau jantele de Privilege. ai niste poze? un pret? de unde esti?
marius140872
http://www.showeller.com/product/Car_LED_T...3/0129/249.html

pt cei interesati de sistemele led
99AIM
Bavete de noroi pt. Fluence merg si universale poloneye marca Elegant,eu am cumparat fata/spate si urmeaza montajul.
marius140872
a incercat cineva de pe forum sa se joace cu fibra optica la partea de lumini ???sau ati vatut pe undeva fibra optica +sursa de vanzare ??
gcgeorgescu
Am o intrebare la care nu am gasit raspuns. Am cautat dar mai nimic concret.
Plec peste doua zile in moldova si am nevoie de un porbagaj extern , am gasit doua de imprumutat , dar nu stiu cum sa le montez. Am vazut ca Fluence nu are locasurile speciale ca si megane 2 pentru acele bare tranzversale. Va multumesc.
roland
Inseamna ca nu ai imprumutat ce trebuie. Vezi ce sistem de prindere are Fluence si cauta d-alea.

Exemplu de pe net, ca sa vezi prinderea: https://www.emag.ro/bare-transversale-hakr-...9/pd/DRSPC7BBM/
gcgeorgescu
Tocmai ca nu are sistem de prindere. Sau cel putin nu deduc eu cum trebuie pus.
roland
Unde te uiti?

11 Sep 2017, 14:46:
Hai că am fost să fac o poză. Deschide portiera și uită-te în partea de sus.
gcgeorgescu
Da. se pare ca e ceva dedicat.
castelanul
bavete,sau mud flaps sunt pe ebay,pe la 30 $,sau wish de alea scurte,pentru sm3 din china https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_...luence&_sacat=0

pleoape far? head eyelids fluence? la prima cautare nu sunt;pentru corolla,polo,golf...., eu caut praguri de alea peste cele originale,cu adaos la bara fata si spate,cred ca e kit tunning.....mai caut,.poate stiti ceva?
castelanul
gasit pragurile laterale la 1185$,iar pe spate peste bara cam tot pe acolo(partea de jos)-nu imi convine,prea scump
adrian_79_andrei
coduri de piesa originala cautati aici
https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Renault


preturi piese originale eu am luat de aici, unele chiar ieftine in comparatie cu reprezentanta
Dar tot la dezmembrari gasiti mai ieftin smile.gif

eu am cautat asta
https://www.autokarma.ro/piese-auto-origina...inal=284480002R
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.