Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Directie logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
alindrgn
am schimbat acum aproximativ o luna capetele de bara. am facut si directia la acelasi service. garantie la directie 3 luni.

dupa cateva zile am constatat ca la viraje scartaie rotile din fata ceea ce nu se intampla pana sa cedeze capetele de bara. cat timp am mers cu ele stricate (cam o luna) stiam ca scartaie din cauza geometriei rotilor. dar acum ca totul e ok nu inteleg de ce mai scartaie pe asfalt. am fost dupa 2 sau 3 sapt inapoi la service sa imi faca o data directia pe baza garantiei de 3 luni. am plecat de acolo, am incercat eu sa vad daca mai scartaie si mi s-a parut ca e ok. insa acum, de 2 zile cat am circulat intens prin oras am observat iar ca scartaie. am azot in roti deci nu poate fi din cauza aerului. in ritmul asta cred ca imi tocesc imediat rotile.

voi ce credeti? e normal sa scartaie la viraje cu directia facuta deja de 2 ori? sa ma duc iar sa le mai dau o data in cap? mai am cred ca o luna de garantie si sa mai merg daca e nevoie. astept si parerile voastre, ca voi stiti cum merge masina voastra, eu nu am dat importanta inainte sa crape capetele de bara si acum nu mai fac bine diferenta...
ric26ct
Clar probleme la geometrie: Pe asfalt nu trebuie sa scartie daca iei viraj maxim si cu o viteza adecvata!
bobo77
Scrie bre ca ai facut geometria inca odata si s-a rezolvat, ca pe dc ai scris...deci se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.