Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Fluence-ul meu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
aphophis
Topic deschis pentru detinatorii de fluence, care vor sa-si etaleze masinuta tongue.gif Spor la pus fotografii tongue.gif
DUDU D
Cateva poze
stanyc2003
Frumos, frumos:) Saptamana aceasta apar si eu cu poze:)
am vazut inca vreo 4-5 Fluence la mine prin zona. Si-au luat cativa vecini. Ca sa fac o gluma...se pare ca berceniul este mai ,,low-cos,, asemenea platformei folosite la Fluence:))))
mariusd4
Si a mea fara folie : smile.gif
Tot prin zona Big se invarte biggrin.gif
smardale
Mi-a venit si mie Fluensu'.Sunt foarte mandru de el. Va invit sa aruncati o privire smile.gif

PS: imi merge greu netu' ca sa uploadez asa ca ma pus pe picasa:

http://picasaweb.google.com/anca.stef.mard...JuDi6mU_8LQ2QE#
Hack
Felicitari! S-o stapanesti sanatos!
a_palaghia
Uitati si cateva poze cu al meu.
campulaurentiu
si al meu ... deocamdata doar una .... mai multe saptamana asta ......
smardale
Unu mai frumos ca altu'
gruita2005
Palaghia, arata foarte frumos masina ta, sa ai noroc la ea !
tatimeu
palaghia frumoasa masinuta, dar asa sa nu iti iei nasul la purtare biggrin.gif am si eu ceva comentarii care din partea mea vin cu minus. Oricum important e sa-ti placa tie, si adevarul ca interiorul trebuie sa arate bine, dar:
- ce e cu pielea de pe sezutul spate? nu e intinsa bine are ceva cute
- cum te impaci cu aeratoarele centrale( pe mine faptul ca au eliminat rotitele de inchis-deschis ma enerveaza tare de tot- sper ca nu sunt probleme -nu stiu)
- imi plac manerele usilor sunt argintii si cred ca nu se observa toate urmele de manute ca pe cele negre (cum am eu)
-nu imi place neam grila argintie de la proiectoarele de ceata.
In rest super frumoasa masina iar culoarea o prinde foarte bine.
Si cum zic toti posesorii de alte masini si pe care noi proprietarii de romb "ne place" sa-i copiem - multi km fara probleme.
PTK
frumoase rau !!! cat mai multi km fara probleme !!! sa va bucurati de ele biggrin.gif
bebecool
Ce imi place Fluensul Privilege biggrin.gif si ce nu-mi place cel fara dotari.
a_palaghia
Ai dreptate "tatimeu" in legatura cu unele aspecte,tinand cont ca e un Privilege cu toate optiunile.Ma deranjeaza faptul ca nu exista acel capac la motor,faptul ca nu am are navigatie,si altecateva chestii marunte,in rest pot spune ca e o masina foarte buna in ciuda tuturor care posteaza comentarii jignitoare legat de aceasta masina.Am parcurs pana acum mai bine de 4000 km si nu am nimic de reprosat.
Hack
Pai de ce spui ca e cu toate optiunile daca nu ai navigatie pe ea?
campulaurentiu
Hack ... tare carcotas mai esti .....
a_palaghia
Pentru ca cei de la reprezentanta au spus ca sistemul de navigatie nu este prezent la noi in tara. Asta e ce mi s-a spus, atunci cand am ales masina, in plus nu am vazut in nici o brosura sistemul de navigatie.
Hack
Interesant, pentru ca la Renault pe site in configurator exista optiunea asta pentru Privilege si costa 590 euro...din ce vad din poze nu ai nici trapa panoramica...deci eu zic ca te-ai grabit putin cand ai spus ca masina ta are toate optiunile wink.gif .
PTK
Hack la modelul Privilege , navigatia nu era pe lista de optiuni , (abea acum a fost bagata odata cu noul nivel de echipare Passion)
crede-ma ca stiu ce spun , mai ales ca saptamana trecuta am comandat si eu un Fluence Privilege si pe langa dotarile standard am mai pus Trapa , Piele si Pack Xenon. ,
navigatia nu era disponibila sad.gif
ma intreb daca se mai poate monta dupa achizitie blink.gif
Hack
Nu stiu care este situatia la dealer dar pe internet, dupa cum am spus, pentru varianta Privilege apare ca optiune navigatia, nu vorbesc din auzite.
PTK
Da am vazut si eu ca apare si pentru privilege !!! dar e adaugata acum nou. Saptamana trecuta nu era .
a_palaghia
Hack imi pare rau daca nu vezi bine,dar masina mea este echipata cu trapa,si voi reveni cu alte poze pt a demonstra acest lucru,si intradevar are toate optiunile ,vrei mai multe detalii?spune ce altceva ai mai putea pune pe un Privilege in afara de:xenoane,piele,trapa,jante de 17",senzor presiune in pneuri,radio cd arkamys 30w usb,scaune incalzite,senzori de parcare,parasolare laterale spate si luneta.Astea erau toate optiunile care le puteai alege cand am cumparat eu masina,fara navigatie,nu era in acea perioada.
Hack
La cat de "clare" sunt pozele pe care le-ai postat nu ma mir ca nu am observat acest detaliu rolleyes.gif ...de vazut vad foarte bine, tocmai ce am facut un control la ochi wink.gif.
PTK
a_palaghia trapa de pe fluence e cumva fixa?
Hed Kandi
QUOTE(Hack @ 3 Nov 2010, 09:09)
Pai de ce spui ca e cu toate optiunile daca nu ai navigatie pe ea?
*




Ce mai e si asta? excl.gif

Cum la Renault in echiparile de top ai cam TOT ce se poate pune pe o masina, restul optiunilor disponibile sunt doar chestii de individualizare.
Spre exemplu, de ce sa-mi pun trapa daca imi place doar plafonul integral panoramic iar asa ceva pe Fluence nu exista?
De ce sa-mi iau navigatie, daca un gps este mult mai ieftin si mai usor de folosit decat marea majoritate a sistemelor de navigatie a celor mai multi dintre fabricantii auto?
De ce sa-mi pun jante spirale, daca mie nu-mi plac cele cu mai mult de cinci spite?
De ce sa iau incalzire in scaune, daca mie mie se par inutile?
De ce sa-mi pun far cu xenon, daca mi se pare util doar daca as rula zilnic multi kilometri pe timp de noapte?
Iar ca exemplu propriu, eu mi-am pus port usb pentru ca cel audio nu ma multumea. Mi-am pus parasolare spate pentru ca foliile mi se par pentru tarani. Si lista poate continua.
Dar, ca si idee, am echiparea de top, adica full. Daca n-am ales cele de mai sus (pentru ca nu-mi sunt folositoare), inseamna ca nu este echipata complet? Ce e tampenia asta? De cand trebuie sa-ti pui TOT ce este disponibil ca si optiune pe o echipare de top, la Renault (ca la multi altii e bine daca ti se da volan in versiunile maxime)?
Astfel de prelegeri erau bune pentru versiuni "Expression", chiar si Dinamique, dar la Privilege.....e deplasat.
R19/16v
radmasa.gif Echiparea de top nu e tot una cu "FULL"ul ala al tau.

Asculta la Hack ca are dreptate.
Hed Kandi
Jura-te!

Ce echipament indispensabil ii lipseste unui Privilege, indiferent de model, de-l categorisesc diversi inapoiati ca nefiind cu toate dotarile?
R19/16v
Tocmai asta e ideea - echipamente indispensabile au versiunile bas-de-gamme.

Versiunile haut-de-gamme au echipamente suplimentare, care sporesc confortul, siguranta, aspectul etc

Iti recomand cat se poate de serios sa-ti recitesti cu atentie posturile inainte de a apasa pe Add Reply, ca sa nu iti petreci urmatoarele saptamani bucurandu-te singur de fulopșănu' tau din afara forumului.
sorin1983
la noi e clasicul full fara piele...
R19/16v
...navi, xenon, scaune incalzite...
M i h a i
are fluence navi?? blink.gif ori vine cu un mio din ala cado'... la megane macar aveai optiunea cu piele..pe care nu o alegea nimeni....asta tot musama are?
R19/16v
[attachmentid=1627671685]
mariusd4
Hed Kandi, cand spui "tarani" generalizezi ? Ti-ai luat "Fluans" nu OZN. Coboara cu picioarele pe pamant !!! Baieti lasati omu in pace ca are "Fluans" de TOP, nu ii place folia dar ii place pielea ecologica !!! Stima
tatimeu
ham - iarasi dispute.
eu intr-o oarecare masura inclin sa-i dau dreptate lui Hed Kandi
eu consider si e parerea mea- oricine e liber sa faca critica "literara" pe continutul unei masini - in ultima versiune standard din fabricatie- si sa spuna ca e "full", "top" sau orice altceva.
dotarea maxima pe care ti-o ofera un constructor auto atunci cand o masina iasa de pe linia de fabricatie este dotarea "full" pentru acea categorie. Daca eu ca si client consider ca pentru gargaunii mei este util sa am GPS integrat in plansa de bord, daca consider ca am neaparat nevoie de senzori presiune in roti scaune din piele atunci aceea masina nu e full decat atunci cand imi pun toate acele optionale.
In general producatorul auto ofera o masina in versiunea completa considerata de el astfel incat sa acopere in proportie de 100% ceea ce tine de siguranta rutiera si poate 50-60% (zic eu) din ceea ce tine de confortul cumparatorului.
Ca sa intelegeti mai bine ce am vrut sa spun - pentru mine asa luat la modul nesimtire o masina full, dotare maxima e atunci cand am si patru 6 jenti de rezerva si anume una de aliaj identica cu cele din fabrica si inca 5 de tabla pentru sezonul rece, bineinteles imbracate intr-o frumoasa suba de iarna sau tricou de vara.
MuciX
Mie imi place ca acum dupa curatenie spy_oh_joy1389 pare ca se ia de R19/16v blush.gif

Am citit si eu aseara elucubratiile alea, am ramas mut. Am vrut sa ii zic ceva, dar stiind ca "aceasta" nu are leac am preferat sa ii dau un "reply" cu butonul de Report!


Succesuri iremediabile popa.gif
R19/16v
Na ca am corectat smile.gif merci

Acum poate reveniti la subiect, ce ziceti? biggrin.gif
MB 47
Fluence-ul meu Expression la 1500 km.
Gill_ro
O mica intrebare pentru MB47, tu nu ai manere la usi? Vad in postul #7 acel Privilege cu manere la usi ( cele argintii) pe cand tu nu ai. Cam ciudat zic eu cu reducerea asta de costuri la Reno sad.gif
MB 47
Nu am, pt. ca modelul meu este Expression nu Privilege. La mine este o fanta langa butoanele pt geamuri.
Gill_ro
Pacat , la Megane 2.1 / 2.2 nu exista aceasta diferenta intre echipari.
Sa le conduceti cu placere biggrin.gif
SorinCT
Lasa ca la cum se cojesc nu era o idee rea sa le scoata biggrin.gif
Faina masina MB47. Compartimentul motor tot ingramadit este, eh, astea-s masinile noi. Ai studiat problema schimbarii unui bec de FS? E tot asa de greu ca la M2?
mariusd4
Nu se schimba greu, dar nici usor, schimbat de mine pozitie si faza scurta fara sa scot farul. Stima
PTK
am si eu o intrebare pentru cei care au deja Fluence-ul acasa. cat timp a durat pana ati ridicat masina. deja m-am saturat de cei de la cobalcescu astept de 10 zile sa o ridic, masina fiind pe stoc. ieri am vb la showroom si mi s-a spus ca maine trebuie sa o iau astazi primesc telefon ca miercuri sau joi (24-25)se va face livrarea masina nu a ajuns inca in bucuresti. mad.gif mad.gif mad.gif
M i h a i
MB 47...presurile vin total aiurea...sunt din alea ieftineala ori sunt de origine? Cam ciudat fara manere...mi se pare total aiurea treaba asta....dar la banii astia este si culmea sa vrei manere.. tongue.gif
ssilviu
Sunt din alea ieftineală. În cel mai bun caz, primite cadou de la dealerul kitros.
Catalinmodena
E faina masina,dar eu tot nu reusesc sa inteleg cum draku la Logan pui capac la motor la diesel,pui manere serioase si la Fluence au pus acea gluma de capac,iar despre manere ce sa mai spunem.

Isi dau cu firma-n cap! mad.gif
mariusd4
Oameni buni sunt cspeculatii de marketing, daca te deranjeaza, sa cumperi un model mai scump care sa aiba manere ," capac motor"(reducere de costuri). Se stia ca majoritatea au rable de casat si cumpara Fluans la pret de logan de aceea s-a facut reducere de costuri , manere, capac motor, punte spate.....etc. Eu am stiut aceste aspecte si mi le-am asumat de la inceput, am mizat pe spatiu si siguranta care sper sa fie cel putin cat la M2. In rest este o masina perfecta pt mine si tara in care traim, iar in ce priveste aceste lipsuri stati linistiti ca de la anul o sa apara prin dezmembrari si atunci o sa completati aceste lipsuri, in rest bucurati-va de masinile voastre cat mai puteti si plangeti-va de pretul carburantului care a intrecut orice masura de bun simt. Stima
MB 47
Presurile sunt de la dealer cadou ca si senzorii de parcare. Imi caut niste covorase pt iarna cu marginile mai inalte. Manerele lipsa nu ma deranjeaza, am avut Santa Fe 2008 care avea acelasi fel de fanta in usa si costa 30000 E. Eu cred ca trebuie sa existe diferente intre echipari pentru ca e vorba de bani. Despre capacul de la motor chiar imi place cum e asa cu toate ca la prima vedere e debandada dar macar vezi ce e pa acolo ca la un ceas fara capac. Totusi, motorul, e silentios, iar interiorul e bine insonorizat. Nu vad de ce un maner si un capac ar fi importante. Pretul mi se pare corect pentru ce ofera Reno.

PTK si eu am luat masina de la Cobalcescu, tot de pe stoc dar din Bucuresti si a durat 10 zile de la avans. Trebuia sa mi-o dea in 7 zile. In rest am fost multumit de consultantul de vanzari.
PTK
multumesc pentru raspuns MB 47
inseamna ca am avut eu ghinion la mine au trecut 10 zile de cand a chemat masina in showroom si nici pana acum nu a ajuns in Bucuresti , ieri era la Satu Mare dry.gif mad.gif
mariusd4
Update de poze, acum si cu folie wub.gif . Stima
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.