Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Donatii Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
dacadrean
Salut,

Rog moderatorii sa faca acest topic de donatii adresat posesorilor de Laguna 2 si 2.2 "Lipicios".


Fiecare va posta ceea ce doreste sa doneze.

Reguli: primul venit primul servit (mesaj de cerere respectiv donatie noua pe acest topic)

Conditia este ca la randul sau sa doneze o piesa pentru Laguna (noua sau SH) sau un obiect/e de care nu are nevoie care cu siguranta isi va/vor gasi un stapan (bineteles ca acel obiect/e sa mai poata fi folosit/e sa nu fie un obiect/e neutilizabil/e bun/e de aruncat la gunoi).

Nu trebuie nimeni sa astepte ca obictul scos la donatie anterior sa fie adjudecat pentru a posta donatia pe care doreste sa o faca.

Sper ca prin acest topic sa ne ajutam cat mai mult intre noi!

Va rog sa nu puneti in acest topic cereri!


Incep eu cu prima donatie:

Filtru benzina - CLEAN FILTERS - nou.

glaser
1.De ce trebuie sa donez si eu la rindul meu?E ceva gen buy-back?
2.De ce sa nu posteze lumea cereri?
3.Cine a facut regulile astea?
dominy
glaser nu te obliga nimeni sa donezi ceva, poti posta la bursa daca ai ceva de vanzare ...
cezarium
Bun topic. Exista si pe alte forum-uri si sunt multi care doneaza chestii legate de masini si nu numai, asa ca e o initiativa buna, zic eu. Se fac si licitatii ale caror fonduri sunt donate in scopuri caritabile.
dacadrean
1.
Ca sa primesti obiectul dorit. Viitoarea donatie facuta de tine nu va fi insusita de cel ce doneaza initial ci adresata altui doritor. Pentru a fi un perpetum de donatii.

2.
Pentru ca o sa se umple topicul de cereri.

3.
Initiatorul acestui topic smile.gif

Edit: Raspunsuri pentru @glaser
dinu_victor_88
Dau si eu o bucsa spate dreapta!cine e interesat sa dea un pm!Numai bine!
alex_maf2007
am si eu un radiator intercooler care era fisurat si a fost sudat in aluminiu, in prezent mai are un por, daca cineva vrea sa-l faca sunt dispus sa il dau.
tzavalau
donez toata cutia care acopera cd-player-ul (nu are bratele acelea mici din lateral)
teodorteodor
donez 2 carti cu care vine masina cand e cumparata de noua + servieta specifica de pastrat actele .
dominy
vreau eu acea servieta, cartile nu prea ma intereseaza dar le pot lua smile.gif

astept un mesaj

o zi buna

3 Jun 2010, 15:32:
la randul meu pot dona un capac de baterie (1,9dci)

capacul are un colt lipsa.


dacadrean
QUOTE(tzavalau @ 2 Jun 2010, 20:55)
donez toata cutia care acopera cd-player-ul (nu are bratele acelea mici din lateral)
*



Sunt interesat. Te rog sa pui o poza cu acea cutie.
Multumesc.
teodorteodor
donatia mea e rezervata pana maine . Revin cu detalii in caz ca se materializeaza "donatia" smile.gif
salutare.
alex_maf2007
precizez deoarece m-a apelat multa lume ca intercoolerul este rezervat lui dinu_victor_88. daca nu o sa-l mai vrea va anunt.
googlede

Salutare

teodorteodor , am primit cartile si mapa pentru acte de la tine , merci mult .

Donez set covorase laguna 2.

Multumesc
oradeanu
As dori eu covorase deoarece ale mele le-am cumparat din real si s-a rupt cel din dreapta fata in doua si acum nu stiu de care sa iau...dar nu am ce sa donez din pacate acuma.
googlede

Salut

Dupa cum vezi nu trebuie sa donezi acum nimic , poate pe viitor ajuti si tu pe cineva.
Da-mi un PM s-au un id de mess pentru a stabili cum ti le trimit.

Merci
cristi.muresan
daca mai sunt covorasele le-as dori eu.
Si eu am cumparat covorase din real si mi s-a crepat cel de la sofer:)
googlede
cristi.muresan , daca nu da nicun semn "oradeanu" , (a fost primul care le-a cerut) ti le dau tie. Covorasele sunt in perfecta stare.

Merci
oradeanu
ti-am dat pm @googlede. le vreau!

7 Jun 2010, 09:24:
@googlede ai pm
@cristi.muresan scuze da am nevoie
ccv81
daca intereseaza pe cineva am o tripla de pe hayon partea dreapta,dar are o gaura in dreptul becului de ceata.eu am folosit-o cu o bucatica de autocolant rosu.
decentu
Super tare topic maine fug si eu prin depozit sa vad ce am de la LAgunica si nu imi mai trebuie.
dacadrean
@decentu - te asteptam cu drag smile.gif
oradeanu
Au ajuns presurile...multumesc inca o data!
tzavalau
QUOTE(dacadrean @ 3 Jun 2010, 15:40)
Sunt interesat. Te rog sa pui o poza cu acea cutie.
Multumesc.
*




din pacate ....am dat "ghidusia" la un coleg din oras care m-a vizitat la domiciliu....sad.gif daca mai apare ceva ....

ps: scuze celor care au vrut cutia si nu i-am putut ajuta.....
barbu_marius12
Daca toata lumea doneaza cate ceva eu de ce nu...Dau un radiator de apa de laguna 2 ..Singura problema e ca are 2 picioruse de prindere rupte dar se pot face...
adibad
barbu_marius12 ma intereseaza radiatorul daca nu este spart ,cu piciorusele de prindere le rezolv eu.de unde esti si un nr de tel daca se poate.multumesc salutare!
b79vmy
Cititor cartela .Cine vrea astept mesaj.
gsalexandru
QUOTE(b79vmy @ 26 Jun 2010, 22:28)
Cititor cartela .Cine vrea astept mesaj.
*



ma intereseaza pe mine doar capacul acestuia daca este gri
fanfan2002
daca gsalexandru vrea capacul vreau eu cititorul, al meu are primul pin rupt si nici al doilea nu mai are mult....asa ca b79vmy anunta-ma daca ma poti servi...

eu as avea 2 senzori de presiune in roti...nu stiu exact ce culori au dar o sa ma uit pt cei interesati...
sserban22
Te rog sa-mi dai mie senzorii de roti, chiar am 2 sensori pe masina care nu-mi merg, asa ca as avea mare nenoie de ei, iti dau datele mele de contact pe PM.

29 Jun 2010, 17:49:
Fanfan2002, ti-am dat pe PM datele mele de contact, senzorii nu conteaza ce culoare au, sau dc merg sau nu, ii vreau asa cum sunt, platesc cheltuielile de transport, lasa-mi pe PM nr. tau de telefon sa te caut eu, dc nu ti-a parvenit mesajul meu de pe PM.
Multumesc!Salutare!
fanfan2002
bologa21 mi-a trimis primul pm deci el ar fi normal sa intre in posesia senzorilor.... cat despre cititorul de cartela....b79vmy , ma ajuti... nu pot sa dau pm
sserban22
Las la aprecierea ta cui trimiti senzorii, am crezut ca eu am fost primul.
dacadrean
1 bucata senzor presiune roti va ajunge la @sserban22 dupa ce ma va contacta pe PM sa dicutam detaliile livrarii
sserban22
dacadrean ........multumesc pt senzor, ti-am trimis pe PM datele mele de contact, sa stabilim detaliile.
ovidy
Se mai pune donatia daca deja am promis-o unui coleg? Sonda compresor AC. biggrin.gif
dacadrean
QUOTE(sserban22 @ 1 Jul 2010, 16:25)
dacadrean ........multumesc pt senzor, ti-am trimis pe PM datele mele de contact, sa stabilim detaliile.
*



Sper ca astazi sa fi ajuns. smile.gif
Marcel76
salutare tuturor;donez senzor nivel ulei in perfecta stare de functionare.numai bine
sserban22
Dacadrean, senzorul a ajuns, multumesc!
gsalexandru
montez gratis led-uri albe in butoane geamuri electrice, cu led-urile si rezistorii mei
VRS_80
Vorbesti serios biggrin.gif .Super oferta !!! Problema e ca esti din Suceava,nu ? Ajungi prin Bucuresti sau chiar si prin orasele mai apropriate in viitorul apropiat sau indepartat ?
gsalexandru
de ajuns prin bucuresti nu cred ca ajung prea curand. daca poti rezista fara geamuri deschise cateva zile poti trimite butoanele la mine. sau mai este posibilitatea sa imprumuti butoanele de la cineva care dezmembreaza o laguna. deocamdata atat pot dona si eu
octi
salut donez si eu un far stanga in perfecta stare doar ca este usor ingalbenit. cred ca exista solutii de polisare. cred ca il am si pe pe cel din dreapta dar are un piciorus deplastic rupt. nu pot da pm pentru ca nu am destule mesaje postate. octavian.feodor la yahoo.com
ford gt 500
le iau eu pe ambele daca le gasesti, daca nu ma multumesc doar cu cel din stanga, desi ar fi bine sa fie ambele.
De curoizitate sunt xenon sau normale.
octi
farurile sunt normale. daca esti din bucuresti, te astept sa ti-l dau pe cel din portbagaj si sa incerc sa-mi amintesc unde e celalalt. 0726268467
amadi
2 bujii am de donat. primul venit..... stiti care-i regula. lasati si pe forum si astept pm. is d'ale mele de diesel!!!!!


doar 1 buc acum
norby_puma
Donez si eu plansa de deasupra portbagajului.Este cea fara perdeluta si are un picior rupt.Pt detalii PM sau 0740388855-Norbi
ford gt 500
pt octi : sunt din iasi si voi reveni cu un telefon azi ca sa lamurim tranzactia.
tibirk
Ma intereseaza plansa. Astept randul si la farul stanga (in cazul in care nu se duce la Iasi).
Marcel76
QUOTE(Marcel76 @ 6 Jul 2010, 18:39)
salutare tuturor;donez senzor nivel ulei in perfecta stare de functionare.numai bine
*


m-ai repet.donez senzor nivel ulei .numai bine
octi
salut
pentru tipul din iasi: de miercuri pana vineri sunt la barlad si am luat farul. daca nu ma cauti am un alt doritor. numai bine
octavian
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.