Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu inchiderea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
SamyDragos
Am un Symbol 1.4/ 16v cumparat din decembrie 2009 are 6500 km si nu se mai deschide din telecomanda. A mai intalnit cineva aceasta problema?
sindrom
Desfaci cheia, scoti ce e in ea, apoi o sa constati ca s-a dezlipit butonasul de actionare. Il lipesti si e gata cheia.
catuta
Chiar zielele trecute am patit si eu...Contactul acela e minuscul si trebuie lipit cu creionul de lipit NU cu pistolul sau ciocanul de lipit iar apoi se da si cu niste super glue dar mare atentie sa nu intre in contact pentru ca se blocheaza si toata munca va fi in zadar.Daca nu te descurci pot face foto cu explicatii.
ifandrei
si eu am avut probleme cu inchiderea...am crezut ca e de la baterie..dar am citit pe aici si nu mi-a mers nic...ce am facut eu: am tinut apasat pe butonul de la cheie si in acelasi timp pe butonul de inchidere din masina aprox 15 sec pana face click...se inchide...si gata..mi-a mers. sper k v-a fost de ajutor.
vallixx
Chestia asta ce reprezinta....un fel de sincronizare, ceva de genul asta ?
hellcat
QUOTE(SamyDragos @ 22 May 2010, 00:03)
Am un Symbol 1.4/ 16v  cumparat din decembrie 2009 are 6500 km si nu se mai deschide din telecomanda. A mai intalnit cineva aceasta problema?
*


Ai masina in garantie, foloseste-te de acest drept. Nu te apuca sa-ti desfaci tu singur cheia, ca poate o strici, problema nefiind neaparat din cheie.
ReiMNs
cum se scoate bateria de la telecomada? cheia am desfacut-o dar cum pot schimba bateria, imi e frica ca se va rupe un piciorus daca incerc sa fortez... idei?
armor
QUOTE(catuta @ 22 May 2010, 10:44)
Chiar zielele trecute am patit si eu...Contactul acela e minuscul si trebuie lipit cu creionul de lipit NU cu pistolul sau ciocanul de lipit iar apoi se da si cu niste super glue dar mare atentie sa nu intre in contact pentru ca se blocheaza si toata munca va fi in zadar.Daca nu te descurci pot face foto cu explicatii.
*



am patit si eu aceeasi chestie, poti reveni cu poze?
multumesc
armor
QUOTE(ifandrei @ 27 May 2010, 09:06)
si eu am avut probleme cu inchiderea...am crezut ca e de la baterie..dar am citit pe aici si nu mi-a mers nic...ce am facut eu: am tinut apasat pe butonul de la cheie si in acelasi timp pe butonul de inchidere din masina aprox 15 sec pana face click...se inchide...si gata..mi-a mers. sper k v-a fost de ajutor.
*



a mers!!

multumesc ifandrei:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.