Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Warn
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
cosmin_2300
Pe data de 10 mai am postat la "Ce-am mai gasit prin Romania!" fara sa atasez poza (desi regulile interzic asta), sunt deacord !
In acele postari , ma contraziceam cu george_scala_2004 , ca el a pozat niste masini cu eleroane si radea de ei , desi el are iconita si cruce-n geam (deci, rade ciob de oala sparta ...) . La cateva ore dupa postare , ne-au fost sterse postarile .... astazi , la ora 10:26 am primit warn de la Liviu pt acele postari ... pai de ce am primit warn dupa 7 zile ?! blink.gif Daca moderatorul care mi-a sters postarile (putea fi chiar Liviu) nu mi-a dat warn atunci , de ce-mi da acum ?!


Plus ca regula aceea mi se pare foarte aiurea ...
P.S.: daca va uitati , chiar si acum sunt comentarii fara poza acolo ... comentarii care sunt "ok" si au legatura cu cele postate ... daca nu inteleg ceva dintr-o poza , trebuie sa dau PM celui care a postat ?!
klaus
A durat pana a scris motivarea sentintei, na! 10561582.gif
cosmin_2300
Complicata rau motivarea sentintei icon_mrgreen.gif laugh.gif

QUOTE
La "ce-am mai gasit prin Romania", regula locala zice clar:
Singura metoda prin care puteti adauga un mesaj nou (comentariu sau nu) este prin atasarea unei fotografii, film sau reportaj.
Autorului comentariului fara nici un fel de material atasat i se acorda warn iar in caz de recidiva i se retrage 3 zile dreptul de a posta pe forum.
NU puneti intrebari pe topic.
C a t a l i n
E posibil ca acele mesaje sa fi fost in prima faza "ascunse", fiind vizibile doar moderatorilor ariei, ulterior fiind aplicate "pedepsele". smile.gif
Iulikk
Si warnurile cand dispar?
Muttley
Cand schelaie argon in somn.

Lasati prostiile, care-i faza cu bulan?
C a t a l i n
Dupa 2 luni.
R19/16v
Scrie in regulamentu' ala pe care l-ai recitit dupa ce ai luat warn.
Iulikk
Da.. warnu e luat pe 18 martie... credeam ca pe 18 februarie, d-aia am intrebat. My bad. icon_mrgreen.gif . Scap de el zilele astea biggrin.gif
tribunul
Hai liberare......
Liviu
QUOTE(cosmin_2300 @ 17 May 2010, 18:29)
La cateva ore dupa postare , ne-au fost sterse postarile .... astazi , la ora 10:26 am primit warn de la Liviu pt acele postari ... pai de ce am primit warn dupa 7 zile ?!
*



Am sa repet si aici ceea ce ti-am spus pe privat:

1. Warn-ul primit de la mine este pentru o postare stearsa DUPA ce ti-am acordat cei +10%.
2. Postarea era intr-adevar de pe 10 mai.
3. De cand trebuiesc acordate warn-urile imediat dupa savarsirea contraventiei? Considera ca ai mers cu masina cu 75Km/h prin localitatea si "te-a luat" un radar d'ala fix .. amenda iti vine acasa dupa 6 luni cca ... ce zici de asta ?
4. Eu personal nu activez pe topicul ala ... mai primesc din cand in cand cate un report si atunci citesc toate postarile noi (de la ultima mea vizita acolo). Cu ocazia citirii postarilor noi (care pot fi si "vechi" de o luna), acord warn-uri celor care au calcat stramb.
5. Poti oricand sa le ceri adminilor sa se uite in log-urile de moderare si sa iti confirme momentele actiunilor mele.

Cam asta cred ca clarifica situatia.


P.S.: Pana la urma recunosti ca te-ai dat in barci pe acolo dar te miri ca ai luat warn .. dar asa e romanul, trebuie sa comenteze chiar si cand greseste ca .. deh .. e ROMAN!
george_scala_2004
10 iunie ? blink.gif
Liviu
Am corectat, scuze. Era vorba de 10 mai.
cosmin_2300
QUOTE(Liviu @ 18 May 2010, 11:23)
1. Warn-ul primit de la mine este pentru o postare stearsa DUPA ce ti-am acordat cei +10%.
3. De cand trebuiesc acordate warn-urile imediat dupa savarsirea contraventiei? Considera ca ai mers cu masina cu 75Km/h prin localitatea si "te-a luat" un radar d'ala fix .. amenda iti vine acasa dupa 6 luni cca ... ce zici de asta ?

P.S.: Pana la urma recunosti ca te-ai dat in barci pe acolo dar te miri ca ai luat warn .. dar asa e romanul, trebuie sa comenteze chiar si cand greseste ca .. deh .. e ROMAN!
*


1. Warn-ul primit de la tine NU este primit dupa ce a fost stearsa postarea !
2. Nu mi se pare normal ca dupa o saptamana sa primesc sanctiunea ! Aici nu suntem la Politie blink.gif
3. Am recunoscut ca am gresit , am protestat asupra faptului ca am primit warn dupa o saptamana, ceea ce mie nu mi se pare normal (in cazul asta, te rog sa-mi iei toate postarile la rand, poate gasesti ceva de acum o luna pentru care sa-mi dai warn!)
4.De asemenea, am protestat si impotriva acelei reguli, care mie mi se pare inutila!
5.Esti la fel de ROMAN ca mine, pt ca nu vrei sa recunosti ca postarea aceea avea 7 zile!
Fratzica
eu am dat warn / ban si pentru postari de anu` trecut. Nu vad care e problema. Nu putem fi cu ochii in sute de topicuri odata. Ce facem noi, facem in timpul liber, nu dupa program. Ai gresit, asta e, tine minte alta data.
cosmin_2300
Hai ca n-are rost sa ma contrazic cu voi ...
Dai warn pt postari de anul trecut IN MOMENTUL IN CARE EXISTA !
Postarea pentru care mi-a dat Liviu warn A FOST STEARSA PE DATA DE 10 MAI !
Fratzica
cum putea fi stearsa pe 10 mai daca in topicul format din postari sterse exista postari de pe data de 11? smile.gif

Chiar ca n-are rost sa ne tot contrazicem aici. Ai 10% warn, nu e un capat de tara.
cosmin_2300
Nu e vorba de warn laugh.gif
Crede-ma ca eu (ca user normal) nu vedeam acea postare ... imediat dupa postarea lui george_scala_2004 , am avut o discutie (pe topic) cu el ... au fost sterse toate postarile off-topic in urmatoarele ore ... nu ma deranja daca luam warn atunci , dar warn-ul a venit DUPA O SAPTAMANA !
Daca pe tine te ia radarul (ca o iau si eu ca Liviu) , te opreste Politia si te lasa sa pleci (implicit , te "iarta"), ce parere ai daca primesti amenda dupa o saptamana ?
Fratzica
n-are legatura amenda cu warnul. Postarile pot fi si ascunse pentru prelucrare ulterioara, nu neaparat sterse. Nimeni nu cauta prin posturi sterse sa dea warn, crede-ma.
aphophis
cum zicea si fratzica, se pot ascunde posturi in topicuri astfel incat tie sa iti apara ca fiind sterse in timp ce adminii/moderatorii vad acel post tongue.gif
membru_DC
same here same topic: +10% tongue.gif

QUOTE(Muttley @ 17 May 2010, 19:03)
Lasati prostiile, care-i faza cu bulan?
*


unsure.gif
cosmin_2300
Eu propun sa se scoata regula aia tampita ... de exemplu , aici argon cum trebuia sa procedeze ?! mellow.gif


Happy Liviu ?
Liviu
QUOTE(cosmin_2300 @ 18 May 2010, 18:56)
Eu propun sa se scoata regula aia tampita ... de exemplu , aici argon cum trebuia sa procedeze ?!  mellow.gif
*



Nu esti tu in masura sa califici o regula ca "tampita" .. asta ca sa fie clar.
Nu e treaba ta ce warnuri au sau primesc altii (vu vezi-ti de curtea ta si lasa-i pe altii).

Pentru probleme specifice te rog sa deschizi (postezi in) topicuri specifice !
cosmin_2300
Da' ce te agiti asa ?! blink.gif
Da' in ce masura imi spui tu sa-mi spui ca n-am voie sa cataloghez regula aia ca fiind tampita ?
Regulile nu se aplica pt toti ? De ce unii nu primesc warn ?

P.S.: si vad ca te prefaci ca nu-ntelegi ... eu n-am zis ca de ce Argon a postat si n-a luat warn , eu te-am intrebat in cazul ala CUM TREBUIA SA PROCEDEZE !?
Liviu
1. Ma agit pentru ca nu inteleg de ce te deranjeaza ca ai luat warn atata vreme cat ai calcat stramb.
2. Cand o sa fie "casa ta" iti faci tu regulile si gata ... pana atunci insa, regulile casei altora trebuiesc respectate si nu catalogate. Daca ar fi democratie pe forumuri as intelege .. dar NU este.
3. Regulile se aplica pentru toti. Faptul ca tu nu iti vezi decat warnul propriu nu inseamna ca altii nu au luat warn ... de asta tot repet sa iti vezi de curtea ta.
4. Argon trebuia sa dea REPORT, nu sa posteze aiurea ...
cosmin_2300
Hai ca n-am cum sa ma-nteleg cu voi ... e normal ca pe "terenul" vostru sa nu pot sa castig ... deh ... ROMANIA !

Rog inchiderea topicului wink.gif
Muttley
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Este vorba de "Ce-am mai gasit in Romania"??????????!!
Nu pot sa cred!
Scrie mare, jos, ca n-aveti voie sa bla-bla... SCRIE! Ce va mai trebuie?!?

La clipuri video daca exista un topic cu un film cu Bugatti Veyron si discutia ajunge la ESP, cu conexiuni in domeniul raliurilor si stai ca ultimu' bou al baltii si-ti pierzi 5-10 minute din viata postand un ca-cat de post fara niciun castig ulterior de partea ta... ei bine, acel post dispare. Pe motiv de "asa zice materia mea cenusie". Dup-aia daca nu-ti convine iei ban 1 luna. Dup-aia daca nu-i convine adminului care-i prieten cu ala dinainte mai iei ban o luna. Dup-aia te mai asteapta adminu' la cotitura si-ti mai f.u.t.e. un ban de o luna c-ai pus o poza cu o femeie goala dar ai cenzurat in mod expres tsatsele si pista ca sa ramana decenta. Timp in care galeria foto e plina de nuduri afisate de acelasi admin acolo.

Si voi va rupeti aici pentru un prapadit de warn?????????????
cosmin_2300, cu parere de rau, imi esti simpatic, da' cauta-ti ocupatie!!!

Edit: uite, scrie si la warn-log
QUOTE
10% pentru off-topic...

Si jur pe plm ca NU scria nicaieri in toata sectiunea Clipuri Video "interzis a se discuta despre campionatul national de raliuri intr-un topic despre tinutul mainilor pe volan la Veyron".
Dar la Ce-am mai gasit in Romania scrie!!!

In mod normal mi s-ar fi rupt mie de toti mortii cerebrali care trag sforile la Clipuri Video si mi-as fi vazut de viata mea, banata sau nu pe daciaclub. Da' ma dispera sa vad ce va doare pe unii!
argon
am luat 10%, sa stea Cosmin linistit. Asta e, mostenirea lui driverx, inca ne bantuie, cunoscatorii stiu...O sa fac topic sa cer explicatii..maine, azi e tarziu.
cosmin_2300
QUOTE(Muttley @ 18 May 2010, 20:13)
Si voi va rupeti aici pentru un prapadit de warn?????????????
cosmin_2300, cu parere de rau, imi esti simpatic, da' cauta-ti ocupatie!!!
*


Nu ma deranjeaza ca am luat warn , stai linistit !
Defapt ideea era ca mie regula mi se pare stupida si propun scoaterea ei !
Da, am gresit ! Sa fiu sanctionat ! Dar Liviu sustine sus si tare ca mi-a acordat warn INAINTE sa stearga acea postare ! Pai daca postarea aia nu mai era vizibila de 7 zile , ce postare a sters el ?!

QUOTE(argon @ 18 May 2010, 21:33)
am luat 10%, sa stea Cosmin linistit. Asta e, mostenirea lui driverx, inca ne bantuie, cunoscatorii stiu...O sa fac topic sa cer explicatii..maine, azi e tarziu.
*


Argon , daca citesti tu bine , eu am spus ca tu ai postat ON-TOPIC si ca regula mi se pare tampita ! N-am spus NICAIERI ca de ce voi postati si nu ati luat warn !
Apoi a venit Liviu si mi-a spus ca de ce ma intereseaza pe mine daca tu nu iei warn ... atunci am spus ca regulile se aplica pt toti !
Nu ma incalzeste cu nimic ca ai luat warn , nu ma incalzeste cu nimic daca-mi scade nivelul de warn , eu vreau in primul rand sa "militez" impotriva acelei reguli !
QUOTE(cosmin_2300 @ 17 May 2010, 18:29)
P.S.: daca va uitati , chiar si acum sunt comentarii fara poza acolo ... comentarii care sunt "ok" si au legatura cu cele postate ... daca nu inteleg ceva dintr-o poza , trebuie sa dau PM celui care a postat ?!
*


Deci nefiind off-topic , de ce sunt comentariile interzise ?!

QUOTE(Liviu @ 18 May 2010, 19:31)
Nu e treaba ta ce warnuri au sau primesc altii (vu vezi-ti de curtea ta si lasa-i pe altii).
*



Atentie , n-am zis NIMIC ca Argon sau altii merita warn !

QUOTE(Liviu @ 18 May 2010, 20:04)
4. Argon trebuia sa dea REPORT, nu sa posteze aiurea ...
*



Report pt ce ? Sa pui tu link-ul ala acolo ? Da' el n-are mana ?!
StefanT
blink.gif
Serje
Ce te tot stresezi atata? Astea is regulile ... s-o spus de nspe ori lucrul asta, nu se modifica regulile doar ca lu x sau y nu-i convin. Daca cineva vrea sa se uite la poze mai "haioase" ... tre sa treaca prin tispe pagini de comentarii?
Da ii asa greu sa faci un topic la Cafenea, in care sa pui poze si sa comentezi cat vrei tu?
Merced
argon n-are drept de moderare la sectiunea Diverse. Diverse e separata de CLT, unde poate el sa-si foloseasca "mana".
PaulT
QUOTE(Muttley @ 17 May 2010, 20:03)

Lasati prostiile, care-i faza cu bulan?
*


argon
e offtopic aici, eu cred ca s-a suparat din cauza vestilor de la Seat (ca e in pragul falimentului), si asa s-a gandit el sa reactioneze...pacat.
PaulT
Pai si cu ce il afecteaza pe el posibilul faliment al SEAT? Parea un tip rational... Oricum, pacat.
cosmin_2300
QUOTE(cosmin_2300 @ 18 May 2010, 20:07)
Rog inchiderea topicului wink.gif
*


up.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.