Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kitch tuning
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
semit
fiind la mare de 1 mai, am vrut sa parchez in zona aqua magic cand am vazut in mijlocul unei parcari(mai exact mijlocul drumului) 2 Megane 2 hatch vopsite cu vopsea cameleon.. m-am apropiat iar rezultatul se vede mai jos.. TIUNYNG frate wub.gif

proprietarul uneia dintre ele, un romales dansa in jurul masini pe muzica haus si o mai muta de colo colo fata-spate maxim 1 metru fireste, cu lambo doors deschise ...
cmandrei
Probabil pe bani putini sad.gif ... dar nu a iesit tocmai bine din pacate sad.gif
gotty
cea mai tare e aia cu proiectoarele in spatele plasei de tantari. radmasa.gif
M i h a i
Si i-am spus sa puna amorsa...sa dea si cu Cm 11...sa foloseasca Spor.....nu a ascultat...Braylaaaa tiuninggg......destul de slab zugravul.. sad.gif ...pacat de ea...urmeaza rugina....fac pariu ca este facuta din dezmembrari..
rtBK
eu mi-am dat seama mai tarziu ca sunt 2... vazusem bara diferita biggrin.gif.

Totusi prima are piele si trapa... pacat de ea... bine ca nu isi fac designerii de la renault vacanta prin romania ca s-ar sinucide laugh.gif
razZzor
Chiar...pacat de pielea si de trapa aia...
Catalinmodena
Urat,foarte urat.Dar au cauciucuri de iarna in luna mai,fitza 2010 pe litoral! radmasa.gif
Avani
A doua masina am vazut-o si eu prin Braila... sa vedeti ce bataie au farurile alea cand sunt aprinse... mama mama.

Nici nu stiti voi cate lucruri interesante se gasesc in Braila radmasa.gif

Eu ma duc cam o data pe luna pe acolo si cei mai tari tuningaristi din oras, isi dau o intalnire (mai tacita asa) langa primaria orasului cam in fiecare seara, prezenta mai mare fiind in weekend. Au si ei un bulevard principal, Calarasi pe nume. Initial nu intelegeam de ce merg TOATE masinile mai "smecherite" pe acel bld cu cca 30 km/h mai ales ca nu era un trafic aglomerat.
Ulterior am inteles ca scopul plimbarii era sa-i obs lumea de pe trotuare. Bai tata si sa vezi ce ture dau pe acea sosea.... eu in cca 500 de metri de mers pe jos, am vazut aceeasi masina de vreo 4-5 ori.

Sa vedeti si ce junghiuri de dacii sunt acolo, una mai dichisita decat cealalta... eu nu ma risc sa fac poze biggrin.gif

Cu siguranta ne pot oferi mai multe detalii cei care locuiesc prin BR... acestia stiind acest fenomen/curent mult mai bine ca mine.
black_alienware
Nu am nimic cu nimeni din BR, dar intradevar, cele mai urate masini "tunate" , acolo le gasesti.
cristixxxlog
mi s-a facut rau cand am vazut prima poza. of of of.... oare oamenii astia sunt orbi???
Solon
QUOTE(black_alienware @ 5 May 2010, 08:08)
Nu am nimic cu nimeni din BR, dar intradevar, cele mai urate masini "tunate" , acolo le gasesti.
*


Mai sunt si DB, GR si IF. De fapt, le gasesti prin orice oras!
M i h a i
Solon...bine punctat...dar ai uitat Tr...ma dezamagesti....if nu prea are treaba zic eu...eu zic ca in fruntea clasamentului este Gr,Tr,Br si Db...in rest...if mai slab..foarte slab
gotty
asteptam provincia! radmasa.gif
Hack
Idolii mei wub.gif .
utzi22
Eu nu cred ca tine de zona, ci de persoane smile.gif . Si cum orice padure are uscaturi, asa si cu astia...
Vorba aia, noi sa fim sanatosi si sa-i lasam pe ei cu "tiuningul" lor.
Hack
QUOTE(utzi22 @ 5 May 2010, 22:33)
Eu nu cred ca tine de zona, ci de persoane smile.gif .
*


Pai zonele respective sunt pline de persoane "d'astea" icon_mrgreen.gif .
LinK
Sa veniti in Prahova,aici e culmea fitelor,pe jumatate de km de strada,de la campina in sinaia adica in comarnic,breaza,nistoresti gasesti numa dacii 1310 cu reclame la toate firmele de pantofi:NIKE,adidas,PUMA,si-au facut si club...RACERS nu stiu cum =))
stanyc2003
vrei masini tiunate???????/
alege jud Giurgiu:)))))))))))
live67
am vazut si mai si smile.gif)
tuner
pacat de munca depusa...
T.rac3Er
"Lets Put a Smile on That Face!" - versiunea megane 2
xjc0c0
Ciuta batailor la GTT racing happy.gif
horhel
deci ledurile fac toata bara...daca ia vreun animal la viteza de croaziera il baga direct pe scaun langa el
mai are ceva rosu pe masina si nu se vede in poza? ca grilele alea se potrivesc mai bine ca ledurile
xjc0c0
Si plasa de tantari wub.gif
T.rac3Er
radmasa.gif acum am vazut si eu ledurile "de vitan". pai era normal sa se asorteze cu narile inrosite si cu bara zambareata. cine i-o fi dat la bot de l-a pocit in asa hal sigur a vrut sa creeze pachetul complet cu roseata respectiva.
daca prinde un comunitar in grila aia e la fix, "mancatorul de javre" radmasa.gif
horyc
QUOTE(T.rac3Er @ 30 Jun 2011, 11:15)
radmasa.gif acum am vazut si eu ledurile "de vitan". pai era normal sa se asorteze cu narile inrosite si cu bara zambareata. cine i-o fi dat la bot de  l-a pocit in asa hal sigur a vrut sa creeze pachetul complet cu roseata respectiva.
daca prinde un comunitar in grila aia e la fix, "mancatorul de javre"  radmasa.gif
*



Vorba ta, ca e mancatator de comunitar,dar oare va pati la fel ?
http://i180.photobucket.com/albums/x93/Mossive/foxBMW.jpg
nedelcu.andrey
Care este treaba cu cei din Giurgiu!!! Mereu Gr, Gr, Gr si tot asa.... dar de B nimic si acolo sunt masini da iti este frica sa te uiti la ele.... wink.gif


Pnm mai usor cu "rasismul" asta, nu suntem toti bogati sa ne mutam in Bucuresti si sa ne punem nr de B, sa facem figuri, ori ce oras are uscaturile lui!! [nu bat app la nimeni]
xjc0c0
WOW cool.gif
T.rac3Er
LolLolLo.gif group_pointing.gif rofl1.gif

astea sunt noile masini de hingheri??
ii curata direct de pe strazi, fara sa se mai dea jos omul sa ii captureze
Hack
QUOTE(xjc0c0 @ 1 Jul 2011, 06:51)
WOW cool.gif
*


blink.gif Masina aia chiar exista?! Sau e un photoshop nereusit? unsure.gif
SorinCT
Zici ca are un nas foarte mare si foaaaaaarte urat biggrin.gif
Hack
Oare cum mai deschide capota? nedumerire.gif

@Sorin: Seamana cu asta [attachmentid=1627733062] .
xjc0c0
Da. blink.gif Ma intreb daca asta e "upgrade-ul" la una dintre masinile din primul post
Observ ca are aceasi bara cu aia din Bv.
T.rac3Er
as vrea sa corectez pe sorin. acela nu e un nas. e o incruntare puternica (si mov radmasa.gif ) a masinii, care "se screme" de jena a ceea ce a patit la partea frontala.
dar e sub aia din brasov, nu are leduri. e atat de mov-roz si fara leduri e incompleta radmasa.gif
PS: cum adica "cum deschide capota?". nu se vede luftul din mijlocul barii?. doar nu credeti ca e o eroare de montaj. "e indoit cu scop" rolleyes.gif
sau, e din telecomanda
horhel
a vazut-o pe cea cu nr de bv si a zis ca vrea si el la fel...dar ii pune un cioc in loc de grile rosii smile.gif)
10nu7z
Pacat de masini si mai ales de vopseaua aia cameleon :-|
FRANCHE COMTE
Fiecare e liber faca masina sa arate cum vrea.Fiecare o vede in felul lui.Daca lui ii place si se simte bine cu ea asa...degeaba mai comentam noi ceilalti.Dar sincer, unii prea si bat joc de ele.Le dau cu vopsea de zici ca da pe gard...
bubu782001
Vopseaua cameleon costa intre 700 - 1000 euro / kg. La o masina intra cam, 3.5 - 4 kg + lac...cred ca usurel pretul vopselei ajunge la valoarea masinii. Daca punem problema si de vopsire in sine (manopera + cuptor samd....) si mai specificam si cuvantul CALITATE - pentru ca fie vorba intre noi, este chiar pacat sa strici asa vopsea, ca pret lejer intra pretul masinii + inca jumate.

Si eu am fost tentat intr-o perioada sa cumpar vopsea cameleon sa vopsesc jucaria din semnatura - ceva cameleon pe tenta verde, insa m-am lasat pagubas cand am inceput sa numar zerourile finale... icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.