Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: R25 Baccara sau Limousine
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
R20
Cumpar R25 Baccara sau Limousine.
Masina trebuie sa fie dotata cu suspensii asistate, sa fi fost intretinuta cum se cuvine, fara modificari si fabricata dupa 1990.
Ofer 3500 de Euro.
drujbistu
enache sorin de la botosani vinde un baccara, dar i-a schimbat motorul cu unul de 2litrii + gpl, ia legatura cu el, vrea undeva pe la 2000 de euro parca. Are poze puse pe topicul "poze cu barcile noastre", arata impecabil. Numai bine
Raduchu
QUOTE(drujbistu @ 3 May 2010, 21:43)
enache sorin de la botosani vinde un baccara, dar i-a schimbat motorul cu unul de 2litrii + gpl, ia legatura cu el, vrea undeva pe la 2000 de euro parca. Are poze puse pe topicul "poze cu barcile noastre", arata impecabil. Numai bine
*



ori asta dar vezi r20 ca masina lui enache are parbrizul crapat asa am vazut eu din poze sad.gif

sau daca ai timp si bani trage o fuga pana in franta si iti iei de acolo una..
turbodxman
Slabe sanse ca in Romania sa se gaseasca un R 25 Baccara sau Limousine (mai ales!, la cat de putine au fost fabricate) in stare impecabila. Nu sunt intretinute cum se cuvine masini mai noi, Renault 25 ...
Au fost 2 IMPECABILE in Romania, ambele au apartinut unor sefi de stat (singurele impecabile), 100% originale si intretinute asa cum ar trebui. Una a fost distrusa ... despre cealalta nu stiu nimic.

Poate in alta tara ... Franta, Olanda, Germania ... dar mai scumpe de 3500 Euro in Franta sigur! Renault 25 Baccara V6 Turbo sunt cotate, in functie de stare, de la 2500 la 7500 euro ... smile.gif

Spor la "vanatoare" wink.gif

Limuzine fabricate dupa 1990, foarte putine!
mihai vulcan
Off topic, tocmai am vazut un clip de prezentare cu R25 Limousine...foarte frumoasa masina, rasfat total in interior!
aurel82
Era una si in Iasi acu 5 ani de vanzare,m-am plimbat cu ea,minunata,Bacarra v6 de 3l,arata impecabil dar scumpa la intretinere.A fost vanduta in afara Iasului,pacat ca nuam avut bani atunci,eram student.
Toate cele bune!
XtreZz
http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=vrpgrejxxwmz se gasesc si mai ieftine...
turbodxman
@XtreZz: Da, dar cu 300.000 KM si GPL radmasa.gif
turbodxman
@XtreZz: "Airbag-uri frontale si laterale" radmasa.gif Doar daca le-a lipit cu poxilina ...din fabrica nu exista asa ceva ... momeala de atras copiii wink.gif
R20
Salut,
Va multumesc pentru intentiile de a ma ajuta/sfatuii dar presupun ca in anuntul initial nu m-am exprimat destul de explicit. Oferta mea este pentru un R25 care sa indeplineasca urmatoarele conditii :

1. Sa fie un model cu suspensii asistate, adica reglabile precum la Citroen(singurele modele dotate cu acest sistem au fost Baccara si Limousine – din cate stiu eu).
2. Sa fi fost intretinuta cum se cuvine(adica cu bun-simt, indiferent de starea de degradare ; cu exceptia riginirii exagerate, a deformarilor caroseriei, revopsirii si a interventiilor neconforme cu specificatiile producatorului).
3. Fara modificari(adica completa si asa cum a fost conceputa de fabricant).
4. Sa fie fabricata dupa 1990.

Masina NU trebuie sa fie in stare de functionare ci doar inmatriculata in RO. Pentru cele inmatriculabile se discuta in functie de stare, dar nu mai mult de 3500 Euro( Atentie ! traim in Romania si vorbim despre o masina de 20 de ani).

Toate cele bune.

P.S.
R25-uri impecabile nu mai exista.
drujbistu
QUOTE(R20 @ 5 May 2010, 22:20)
P.S.
R25-uri impecabile nu mai exista.
*



ba exista, stai linistit, chiar si sub 50.000 de kilometrii, doar ca nu de vanzare, mai sapa si gasesti
Petry
De exemplu asta,nu este Baccara dar are km putini si arata impecabil,cu mici exceptii.

http://www.renault25.com/data/forum/viewto...hp?f=58&t=16429

La pretul pe care il cere,eu zic ca se merita cumparata si inmatriculata in RO,acuma cu scuzele de rigoare nu stiu cat este inmatricularea.
Adevarul este ca eu am facut o obsesie ptr. masina asta(cea din link).
O zi buna!
turbodxman
@Petry: Din cate am inteles, masina a fost vanduta sad.gif
enache sorin
PTR. R20.Suspensie asistata nu are R25 BACCARA,a-l meu are directie asistata.
R19/16v
Daca al tau n-are nu inseamna ca nu exista smile.gif
enache sorin
PTR.R19/16V.Concret!Nu pareri.
R19/16v
Voila

P.194-216

Avand in vedere cele scrise in manualul atasat si ce buni prieteni erau p-atunci cu Citroen, am foarte mari banuieli ca sistemul este inspirat foarte tare de la ei.

Sistemul functioneaza aproape la fel ca la Citroen, cu exceptia existentei unei pompe de inalta presiune si absentei arcurilor.
enache sorin
R19/16V.Nu ai inteles despre ce este vorba,in imagini iti explica cum se regleaza unghiul de cadere fata- spate.BAFTA!
R19/16v
Ma repet - citeste de la pagina 194 la 216!

Vrei si poze cu componentele respective?
enache sorin
PTR.R19/16V.A.r fi interesant.Pune te rog si poze. MERCI!
adryantm
ELECTRRONICALLY CONTROLLED HYDRAULIC SYSTEM
Variable rate shock absorption suspension
se pare ca exista si se regleaza in 2 moduri,confort si sport
turbodxman
A existat suspensia controlata electronic aka pilotata la Renault 25 Baccara (FOARTE PUTINE) deoarece a fost OPTIUNE (scumpa). smile.gif
R20
Up!
Oferta este inca valabila. Pe cei interesati ii rog sa fie atenti la detaliile anuntului.
R20
Up!
Aceasta oferta ramane valabila pana la 30-07-2010.
Pe cei interesati ii rog sa fie atenti la detaliile anuntului.
NU ma intereseaza R25-uri hartanite sau modificate si nici o alta marca/sau alt model din gama Renault.
tutu
Pana la urma stie cineva sau a vazut vreun Re 25 Limousine inmatriculat in Romania ? Baccara sunt mai multe...
turbodxman
@tutu: Intrebarea magica e urmatoarea: a vazut cineva un R 25 Has in Romania? laugh.gif
Ma indoiesc, iar de detinut sigur nimeni biggrin.gif
Sau un V6 T Ph. 1 Cabrio EBS radmasa.gif

On: Renault 25 Limousine au fost fabricate numai Phase 1 excl.gif
Cele care "aduc" a Phase 2 (au elemente) fie au fost modificate ulterior, fie (extrem de rare), cateva la numar, au fost utilizate de ministrii francezi in perioada respectiva, beneficiind de un face-lift din partea serviciului specializat de la Elysees icon_mrgreen.gif
Asa ceva nu cred sa ajunga aici prea curand unsure.gif
espacern
In 1992 am primit un R25 Limousine cu V6.
Dupa 1 an l-am schimbat cu un CX Limousine dar Diesel.
Asta era cand stateam mai mult prin Franta.
Se gasesc R25 Limousine la preturi care incep de la 900 Euro(Franta).
@+
turbodxman
OK.
Dar in ce an era fabricat acel exemplar?

Intr-adevar, dar la banii aceia iei un ..."proiect" care va inghitii alte mii pt a deveni in forma icon_mrgreen.gif ... daca mai gasesti piesele...
R19/16v
CX Prestige, espacern?
espacern
R25 era model Pack Executive
Pe spate la CX scria doar Limousine.
Nu era asa luxos ca R25 in interior dar la consum era economic.
R25 avea V6 si cutie auto si consuma cat bagai in rezervor......
Dar de pe bancheta spate nu ajungeai cu picioarele intinse pana la scaunele din fata.......
Tot atunci am facut cunostinta cu 5 GT turbo...
Mai tarziu m-am mai domolit!!
@+
turbodxman
25 Limousine cu Pack Executive si mai rar, in starea in care era atunci...
Cat despre CX wub.gif

App de limuzine un exemplu de Ph 1:

&NR=1

si foto inclusiv cu interiorul
R19/16v
Da, mult mai mult loc in CX, faptul ca n-ajungeai cu picioarele intinse de pe bancheta la scaunele fata mi-a placut si mie cel mai mult biggrin.gif
tutu
A vazut cineva Re 25 Limousine phase 2, ca eu am vazut doar ph 1 ?

13 Sep 2011, 10:20:
Mai mult ca sigur colegul espacern se refera la un CITROEN CX 25 si nu la Re 25 .
turbodxman
@tutu: Vin in completarea a ceea ce intrebi si mai precizez ca NU S-AU FABRICAT RENAULT 25 LIMOUSINE decat PHASE 1 excl.gif
Foarte putinele care apar in fotografii pe net cu elemente de Phase 2 ( bara fata, faruri, semnalizatoare, bara spate) sunt tot Phase 1 la origine, cu elementele amintite anterior pt "a tine pasul" cu cele aflate in productie la acea data (Ph. 2) modificari aduse de serviciul care se ocupa cu blindarea si intretinerea parcului auto al ministrilor si presedintelui de la acea data Francois Mitterand. biggrin.gif
stan klaudiu
pentru cei interesati vind un renault 25 v6 turbo benzina 205cp in stare de functionare la un pret convenabil
turbodxman
Fotografii? rulaj? alte detalii???
XtreZz
si eu sutn curios.asteptam
tutu
Chiar daca aceasta precizare vine cam tarziu, totusi vine : masina colegului stan klaudiu nu este Re 25 Limousine, este un Re 25 obisnuit, eu am vazut-o de mai multe ori. Stiu ca vroia sa o vanda in urma cu ceva timp, dar dupa aceea , nu mai stiu...
turbodxman
Scrie si in semnatura lui ca e V6 Turbo (a fost mai bine zis).
Limuzina nu va ajunge prea curand aici la dezmembrat laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.