Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIND]piese disponibile renault 19
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
vionik
am dezmenbrat un renault 19 an fabr. 94 motor de 1,8 injectie monopunct si mai am motor-100 ;cutie vit-60;planetare-30 buc;jug fata-50;calc injectie-20;oglinzi,macarale electrice,radiator racire,caldura etc.
Gantoi.razvan
Salut. Ai cumva unitatea pentru inchidere centralizata? Daca da, pls pm cu pret. Mersi mult.
ERWINACHE
Salut,sonda de benzina si radiatoarele (caldura si racire)le mai ai?Daca da un pret pls. pe pm.Multumesc
dj_bonssay
Daca e PH2 zi-mi daca mai ai farul de pe partea soferului si daca e modelul cu 2 becuri. Pret!
tynn
Lampa stop stg.spate ai? Imi trebuie modelul fumuriu, producator Hella.
tynn
Da-mi te rog un nr.de tel sau o adresa de mail. Nu pot trimite PM.
Id-ul meu este tynn23@yahoo.com
mr_bombastic_dma_r19
am nevoie de un capac de la fltru de aer modelul acesta! cine are?
[attachmentid=1627620791]
renault19tse
am eu unul.
50 RON
djalex_bolidu
mai am si eu un set de planetare,fuzete si amortizoare!cine le vrea??? le dau ieftin sa scap de ele!
dj_bonssay
Garantez si eu. Am cumparat de la el, preturi bune si s-a miscat repede.
mr_bombastic_dma_r19
50 ron doar capacul de sus? sau cu totul? si cu furtunul acela lung?
uskatu
QUOTE(djalex_bolidu @ 10 May 2010, 18:45)
mai am si eu un set de planetare,fuzete si amortizoare!cine le vrea??? le dau ieftin sa scap de ele!
*


Ce pret au amortizoarele(gaz sau ulei)? Si fuzeta stanga?
vionik
fuzeta stinga complecta 80 ron telescoape fata ambele 60 ron vb la tel 0742012262


11 May 2010, 20:28:
filtru de aer complect cucarcasa cu tot 50 ron tel 0742012262
djalex_bolidu
50 ron fuzeta,amortizoarele 100 ron ambele!
catalin_cata
carlig de remorcare nu ai???
mr_bombastic_dma_r19
QUOTE(djalex_bolidu @ 11 May 2010, 22:23)
50 ron fuzeta,amortizoarele 100 ron ambele!
*



IN CE STARE SE AFLA PLANETARA DREAPTA? SI UN PRET
djalex_bolidu
planetarele sunt tzipla ambele...
mr_bombastic_dma_r19
s-or potrivi planetarele de la 1794 la 1721 monopunct?
mihai1677
Se potrivesc.
Mysu
salut am si eu un renault 19 1.9 diesel in 3 usi si am nevoie neaparat de chederele de la usi si de bandouri

26 May 2010, 21:47:
Mai exact de chederele de la geamurile laterale cele din exteriorul masini va rog sa mi dati un telefon 0727 592 264
mr_bombastic_dma_r19
am si eu niste volane de vanzare biggrin.gif



27 May 2010, 12:26:
am si eu niste volane de vanzare biggrin.gif

[attachmentid=1627626355] [attachmentid=1627626356]
danny791204
Salutare tuturor smile.gif
Am si eu nevoie pentru faza 2 de urmatoarele:
Buton de la portbagaj(ma intereseaza sa mearga sa apas pe el pentru a deschide),buton avarii,grila de plastic care vine peste baterie si macara pentru geam electric stanga.Multumesc
uskatu
Ce pret are volanul din a doua poza?
drgsrtr
[attachmentid=1627628513] [attachmentid=1627628515] Mai ai furtunul din poza (reperul incercuit cu rosu in schita)? Daca este in stare buna mi-l poti trimite prin posta?
mr_bombastic_dma_r19
QUOTE(uskatu @ 1 Jun 2010, 11:48)
Ce pret are volanul din a doua poza?
*


decat cel cu airbag il mai am, e independent nu are fire, se declanseaza automat, senzor de soc
renault19tse
salut.
am eu un volan ca acela. este in stare super buna....tocit foaret putin inca se vad acele rizuri destul de bine.
costa 75 RON complet.
daca-l vrei, PM.
Daniel_R19
happy.gif Salut ! Volanul cu Air Bag il vreau eu !
Lasa-mi Pm sa ne vedem sau un nr de tel ! Te rog frumos . Salut
alin007
salutare are cineva un manson pt schimbatorul de viteze ??
vasilache
Salutare m-ar interesa panetarele in special cea stanga am un renaul ph2 din 93 cred ca s-ar potrivi poti sa imi dai pls adresa de mess sa vorbim. A mea este nadasvro.mersi
Tembelu
alin007 am eu un manson pentru maneta....0766454921,daca esti din buc....
ionut2010
Salut!
M-ar interesa clapeta de la rezervor cu tot cu balama.
zeu_4u_sweety
iti pun o poza cu usita.. are doar limba aceea ce intra in balamaua aceea de pe caroserie..u stiu daca este rupta sau cum este.
laur20081
djalex_bolidu salut. M-ar interesa cap planetara dreapta,sau planetara cu tot cu partea aia de la roata.o ai? un id te rog al meu e: laur_mv.2006@yahoo.com. Mersi
renault19tse
salut.
ce motor ai pe ea?
eu am o planetara dreapta dar nu stiu daca este aceeasi.
laur20081
salut. am motor F3N740. pe un R19 Ph2. Planetara e cu tot cu cap? la ce pret? Ms
renault19tse
salut.
costa 120 RON cu transport inclus.
Ratty
Salut , caseta de directie ai cumva?? eu am 1 ren 19 diesel cu servo , nu stiu exact daca sunt la fel casetele cu servo si la benzinare (poate ma puteti ajuta voi)
renault19tse
daca nu este turbodiesel este la fel din cate stiu eu.
la turbodiesel parca este electrica.
nu o am oricum....sorry
costynel
Pt vionik,salut ai cumva si puntea spate?si daca da,la ce pret?
gigel73
sall m-ar interesa daca ai cumva tot sistemul SCHIMBATOR VITEZE-- PARGHIILE CE DUC IN CUTIA DE VITEZE MAI PR SCURT TOATA TIMONERIA PLUS SCHIMBATORUL Ms astept raspuns pe adr cretugigel73@yahoo.com
grimm 1
un capac tambur dreapta gasesc si eu si la ce pret?
Horyca
nu are nimeni o telecomanda de Alarma scopion? telecomanda de rezerva nu stiu unde este si la asta nu imi merge foarte greu butonul de inchidere si nu am reusit sa il fac...
vepman_ro
De obicei sunt butoane touch miniatura si se gasesc la piese electronice la un pret modic sau eventual scoti un buton dint-un electrocasnic defect.

Eventual schimbi butoanele intre ele , de pe telecomanda cu un buton nefunctionl sau cu cel de portbagaj care orcum il folosesti mai putin.
gigel73
MAI AI CUMVA TIMONERIA PLUS MANETA SCHIMBATOR VITEZE?
CalinB53
Mai ai cumva filtrul de aer pentru monopunct? Ma refer la toata carcasa de plastic, mersi
mihai CMC
amortizoarele sunt de fata sau de spate?
john reno
Le cumperi sau le vinzi?
mr_bombastic_dma_r19
doua amortizoare fata aduse din afara italia, pt renault 19 va intereseaza monroe originale , neruginite necurse ,stare impecabila, sunt cam tari pt k nu prea au fost folosite pe acolo pe la ei pe drumurile lor biggrin.gif , astept pm , 200 ron ambele, dk va intereseaza asa mult o sa le fac si poze
myron
Pentru cine e interesat am disponibil nou,nout in cutie un Radiator de R19 , 1.8i , 65Kw dimensiunile sunt 570 X 378 X23 . Il aveam cu gandul sa il schimb, mi- fost adus de o rudenie din Germania . Nu l-am mai schimbat pe motiv ca Radiatorul nu a mai curs dupa un tratament cu ceva produse de la Sonax .

Pretul este 300 RON - Taxa curier. Rog si ofer seriozitate.

Poze atasate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.