Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIND]piese disponibile renault 19
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
mr_bombastic_dma_r19
am si eu nevoie de un radoator de 16v fara aer conditionat
adrianos787
caut si eu pentru un prieten o bara fata de faza1daca are cineva

adrianos787@yahoo.com
sau 0745846215 adi
alexr19
QUOTE(alexr19 @ 26 Mar 2012, 10:17)
4.Fete de usi vin de la silviucri
2,3,5,6,7,8 ma inteleg cu adi
si raman butoanele care mai astept poate le gasesc pe toate la o singura persoana, daca nu, iau de la userul garfield butoanele de faruri ceata si dezaburire si caut de avarii si inchidere centralizata
*


Din pacate, eleronul lui Adi nu este ce pe care il caut eu.
Deci caut si eleron in continuare, modelul din poza atasata
conte_hd
QUOTE(conte_hd @ 7 Jan 2012, 19:21)
Salut,vrea cineva cele doua ..........din poza de mai jos? eu le-am luat sa le pun la ph1 dar imi da maneru de la geam in suportu boxelelor,pret mic si negociabil biggrin.gif
ps.sunt in stare f.buna! in poza sunt cam murdare .....
*



Mai am si recipientul din plastic cu motorasul (in care este solutia curatare parbriz)


nimeni interesat?
accept si schimburi cu alte piese + sau - diferenta,preferabil din zona Sibiu sau Hunedoara
djalex_bolidu
Am si eu nevoie de un intinzator de alternator de 1,7 benzina.
alexr19
Este putin murdar dar se curata foarte usor.
r19buz
Caut:
1. throtle body, imi trebuie doar camera cu clapeta, am nevoie de el pentru un exhaust cout-out
2. saxafonul pentru un 1.8 16v(101kw), dar sa fie cu 2 gauri de prindere nu 3
3. planetara pt acelasi motor
4. punte cu discuri
5. trapa manuala pentru 1.9 5 usi
CuPy
ma intereseaza si pe mine un inchizator de la portbagaj, daca are careva sa-mi spuna aici pretu,
florin68
Salut colegii si Hristos a inviat!
Detin un deja vechi (1993) R19 ph 2 si vreau sa-l readuc la o stare estetica decenta pt varsta lui( motorul ,sa nu zic intr-un ceas rau , functioneaza f bine )
Deci va rog sa ma ajutati cu urmatoarele piese ( preturi ):
- grila plastic spate ( dintre stopuri )
- capac- usita alimentare benzina
- aripa spate stanga ....si aici nu stiu daca e mai bine sa indrept aripa spate sau daca se poate schimba tinand cont ca urmeaza vopsire integrala .
Aripa necesita achizitionare tabla reparatie pasaj roata (90 lei ) plus meseriasul cu autogenul intrucat a fost atinsa si de o lama de desapezire pe langa pasajul mancat de rugina .
Multumesc si drumuri bune !. tel 0723358514
djalex_bolidu
Inca am nevoie de acel intinzator de alternator...
alexr19
da-mi datele de livrare si platesti numai transportul
alexr19
Daca are cineva drum prin Deva si are nevoie de scaune+bancheta, am 2 seturi si nu am loc de depozitare, momentan stau la un prieten in beci dar nu le-as tine la infinit la el.
Ofer gratuit set scaune, numai sa veniti dupa ele!
Daca e cineva interesat PM sau aici.
O zi buna.
nykolas79
salutare tuturor...dezmembrez renault19 hachback fabricatie 1991.motor 1,9 tdi.. motorina....elemente de caroserie..usi geamuri .capota....etc.. voi revenii si cu cv poze ...nr de contact 0724816425
john reno
Am de vanzare un modul de inchidere geamuri electrice.
Pret fix 70 lei
0763 699 923
alexr19
Cumpar buton avarii Ph2.
djalex_bolidu
Cred ca am eu. sa ma uit zilele astea. daca il gasesc e al tau!:D
alexr19
ok, ms
adrianos787
salutam cu respect




si eu vreau sa dezmembrez renault 19 chamade 1721 multipunct faza 1 orice piesa.benzina
preturi bune
contact 0745846215
Horyca
caut un releu temporizator stergatoare... are cineva?
djalex_bolidu
QUOTE(Horyca @ 5 May 2012, 08:30)
caut un releu temporizator stergatoare... are cineva?
*


care e ala? ai o poza? poate am eu.
Horyca
nu stiu care este...
catalin_cata
Salut..am nevoie de butonul de la geamul soferului daca are cineva pt faza 2!!
DanCVA
Cine ma poate ajuta si pe mine cu potentiometrul asta de reglare amestec combustibil-aer? Exista pe masinile fara catalizator, dar cu injectie: R19, R21, Clio si Espace.
Horyca
revin la vechea maea problema, imi trebuie un bord complet ph1 (chiar si ph2 dar doar daca este 100% ca se poate monta) in stare impecabila ma intereseaza sa aiba si difuzoarele deoarece eu nu am difuzoare in usi si ce am acum pus sunt mai late si nu incab bine, pot oferii piese la schimb(de mecanica), ceva ulei sau ceva bani (dar nu multi)
alexr19
Salut. Eu am pus acum 2 sapt bord de ph2 pe r19 ph1 si se potriveste la fix, mai putin butoanele care sunt mai mari (deci trebuie schimbate si butoanele). Difuzoare la bord sunt de 10' si se gasesc in comert la aproape orice magazin de electronice, chiar si la hypermarketuri smile.gif.Pentru alte intrebari iti stau la dispozitie.


P.S. : Vezi ca are userul r19buz un 16v ph2 la dezmembrat, poate te intelegi cu el de bord.
djalex_bolidu
Am eu bord de Ph 2.
Sunt aici si poze cu bordul: http://www.reno.ro/-VAND-Piese-Renault-19-...t222192-s0.html
Horyca
ok mi-am luat bordul din pacate nu am gasit complet mai am nevoie de ceasuri si de 4 butoane in special avarii, mi-am luat bord de modelul 2 deci genul ala de butoane m-ar interesa.
bordul le-am luat de la djalex_bolidu, s-a miscat repede, marfa a fost ambalata ok dar nu sunt multumit de cum arata este zgariat si are vreo 3 lovituri, prezinta urme de ceva gen vopsea ce nu se duce lucruri de care nu am fost anuntat... adevarul ca nu pot sa ma plang foarte tare am dat 80 de lei pe el deci am primit cam ce am cheltuit... problema este ca eu cautam ceva mai ok.
djalex_bolidu
Vopsea? probabil este lipiciul ramas de la acel scoci infect de sub torpedou, iar legat de zgarieturi nu cred sa fii avut ceva major. In plus ai vazut pozele cu el pana sa il trimit. Nu am aparat de enspe MP sa se vada toate chestiile marunte. Imi pare rau ca nu a fost exact cum ai dorit.
Horyca
Deci alex cu poza asta si termin discutia despre bord...
mr_bombastic_dma_r19
la 80 de lei acuma, asta e

conte_hd
QUOTE(DanCVA @ 12 May 2012, 12:24)
Cine ma poate ajuta si pe mine cu potentiometrul asta de reglare amestec combustibil-aer? Exista pe masinile fara catalizator, dar cu injectie: R19, R21, Clio si Espace.
*



Salut,peste 2 zile ajung acasa si o sa caut acea piesa,stiu ca o am dar nu prea stiu pe unde o fi.

21 May 2012, 19:39:
Apropo,cineva interesat de semn..... ?
zsoltpihe
Buna tuturor.
M-ar interesa un alternator pt renault 19 1.9 diesel.
Daca are cineva in stare buna,va rog sa postati aici sau pe MP si un preti.
Ms anticipat.
djalex_bolidu
Am si eu nevoie de un motor de 1.7, 1.8 benzina chel. Daca are cineva unul pe acasa si nu are ce face cu el il scap cu siguranta de el. Ofer piese de R19 sau de Megane 2 la schimb. E binevenita si o donatie.tongue.gif Imi trebuie pt un buggy!:D
CuPy
cine are un inchizator la portbagaj si nu`i mai trebuie binenteles sa fie cu tot cu cheie:)) si sa spuna si pretu
BiGBearRO
Salutare, un ansamblu stergatoare (motoras si ce mai e pe acolo) fata are cineva?
Merci,
Horyca
caut urmatoarele lucruri la pret bun sau la schimb:

tapiterii usi fata+spate - geamuri manuale
tapiterie plafon (cu trapa)
ornamente interior toate (cele de plastic ce vin pe stalpi)
buton avarii pt modelul 2 de r19

sau tapiterii usi (toate) geamuri electrice + macarale + butoane + geamuri fata - ma gadesc sa imi pun geamuri actionate electric

ma intereseaza doar daca sunt in stare buna piesele, piese in stare mai putin buna am si eu acuma pe masina


neacsu sandel
salut, am si eu nevoie de urmatoarele piese renault 19, an 93, 1721cmc, benzina.
-recuperator gaze
-bricheta cu totul
-suport prindere vas ulei servo
-far stanga cu motoras
daca se poate vreau sa stiu pretul la fiecare... multumesc.
mr_bombastic_dma_r19
am eu fetele de usi toate 4 si ornamentele ce vin pe stalpi toate la 200 ron
mai am si un faruri cu motoras 100 ron bucata
si mai am si un motor 1721 monopunct pentrut bolidu dar e dezasamblat bloc motor, chiulasa, galerie admisie si evacuare biggrin.gif
robertstefan
salut baietii,am si eu renault 19,1721 cm,73cp,din 94.....din pacate am nevoie urgent de bani si sant nevoit sa l dau.....apelez la voi ca santeti cunoscatori.....masina ruleaza f bine si a fost inmatriculata in noiembrie 2009.....dak santeti interesat contactati ma la 0749843721......4100 ron,,,,mersi mult baietii,sper sa ma ajutati
R19/95
Ma poate ajuta cineva cu o toba finala pentru un reanult 19 ph 2 benzina???
conte_hd
Cred ca vand bordul din poze,e maro , ph 2 ,complet!

ps.in poza 2 sunt urme de degete (ale mele)care se vor curata in cazul in care este cineva interesat,apoi voi trimite poze la rezolutie MARE!
turbodxman
Are cineva un cablu de masa (de la borna -) de R 19, intact?

Cu acele 4 picioruse de fixare pt fluturele de plastic verde al bornei - ?

In caz afirmativ astept un mesaj privat (PM).

Ms. smile.gif
Horyca
ai de capul meu, nu puteai sa te trezesti si tu un pic mai repede imi trebuia mie acum vreo 2-3 saptamani si exact pe maro imi trebuia, nu am gasit si am luat pe alta culoare sad.gif
conte_hd
QUOTE(Horyca @ 2 Jul 2012, 10:07)
ai de capul meu, nu puteai sa te trezesti si tu un pic mai repede imi trebuia mie acum vreo 2-3 saptamani si exact pe maro imi trebuia, nu am gasit si am luat pe alta culoare sad.gif
*



Soryy,asa sunt eu mai adormit de obicei :-) ....daca nu ai urlat si tu mai tare in forum!......

ps.vinde-l pe al tau si i-al pe al meu

2 Jul 2012, 16:02:
QUOTE(Horyca @ 5 May 2012, 08:30)
caut un releu temporizator stergatoare... are cineva?
*



Din cate stiu eu asta este,iti mai trebuie?
biba19
o macara electrica geaam stanga se gaseste?si un pret? si bordul cel maro(parca de la CONTE_HD) un pret?
zeu_4u_sweety
ma intereseaza si pe mine bordu maro fa i un pret biggrin.gif
conte_hd
Deoarece sunt 3 persoane interesate pentru bord ma simt nevoit sa astept cat puteti oferi....biggrin.gif

ps.butoanele nu le am
ps.1.am si partea de la schimbator dar nu am poze pana maine
ps.2. in prima poza este manerul care deschide capota(de la bordul maro) iar in a doua poza este unul din cele doua parasolare
biba19
macara electrica geam stanga fata are careva???
conte_hd
Pe langa bord mai am si partea de la schimbator si alte plasticuri de prin zona,toate sunt pe culoare maro!
mr_bombastic_dma_r19
ia uitati-va la pagina 3 pentru ca am foarte multe piese ce v-ar putea interesa, multe poze!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.