Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIND]piese disponibile renault 19
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
aliynutz_84
sal! mersi de piese. din pacate cablu de kilometraj nu imi potriveste mufa de la ceasuri.
deci daca vrea cineva un cablu de kilometraj care i se potriveste mufa il dau cu cat l-am luat de la bombastic...50 lei. prima poza e al meu de pe masina, a doua poza de la bombastic. la mine tot oscileaza acu si de aia am vrut sa-l schimb. e rupta izolatia de pe el chiar pe la mufa.

sal! stima.
mr_bombastic_dma_r19
salut imi pare rau dar eu stiam ca trebuie sa mearga
catalin_oc17
un pret pt. sonda temp. aer ? cea care vine in galerie,am vazut in pozele potate ca o ai.
zeu_4u_sweety
salut, ai cumva in stare buna apratoare de noroi de la roata dreapta fata -bucata ce vine prinsa in bara si acopera canistra de gaze?
mr_bombastic_dma_r19
sonda temp aer 50ron
drgsrtr
Amortizoarele fata le mai ai? La ce pret?
andishors
salutare! zi-mi si mie daca mai ai motorasul de la relanti si senzorul de detonatie, si un pret. merci
mr_bombastic_dma_r19
amortizoarele fata le am in stare perfecta monrowe fara rugina fara etc la 200 ron
senzorul de detonatie si motorasul relanti 180 ron
[attachmentid=1627743699] [attachmentid=1627743700]

17 Aug 2011, 21:26:
amortizoarele sunt de pe un renault 19 cabrio din italia, sunt un pic mai rigide decat celelalte
florin 61
salut,are cineva o bara de torsiune spate stg pentru punte cu 2 bare pt R19 eventual si o sonda lambda benzina1721 cmc ?
mr_bombastic_dma_r19
sonda lambda 150 ron
Horyca
Nu icon_mrgreen.gif doneaza icon_mrgreen.gif nimeni un motoras stergator parbriz al meu o luat-o razna...
renault19tse
Iti dau eu un motoras !
Da-mi pe PM adresa si nr de tel unde sa il trimit.
R19/95
Mr_bombastic un pret pt jante??? au fost sudate sau alte prbl de genu?
mr_bombastic_dma_r19
nu mai am jantele sory, le-am pus pe masina cealalta aia albastra tot renault 19 1721 monopunct

[attachmentid=1627747854] masina e a surioarei mele acum
R19/95
Foarte bine arata, s-o stapaneasca sanatoasa si la cati mai multi km fara probleme.
Dragon_C
Salut,

Ma intereseaza pentru R19 hatchback (1994, faza 2, 1.8, benzina), urmatoarele :
- un buton de avarii.
- presuri pentru roti (am cautat si nu am gasit deloc presuri care sa se potriveasca la R19).
- chedere pt. toate 4 geamuri, interior si exterior.
- scut motor.
- set ghidaje frana roti spate.
- suporti motor.
- pompa servodirectie.
- bara de torsiune/axa spate.
- tampoane portbagaj.
- tampoane toba.
- 4 jenti de 14" sau 15".
- telescoape fata si spate.
- oglinzi stg.+dr.
- bara fata si spate.

Ma mai intereseaza si o carte de intretinere pt. R19, 1.8 benzina, 1994, faza 2.

Va rog sa imi spuneti si preturile pt. fiecare.

Adresa mea de mail este dragomir_cristian77@yahoo.com.

Multumesc.






mr_bombastic_dma_r19
bara spate 100 ron
oglinzi stg-dr 100 ron ambele
telescoape fata monrwoe originale in stare impecabila 200 ron ambele
400 ron fix tot

8 Sep 2011, 00:09:
suport motor am in stare aproape nou acela care vine prins de cutie viteze 50 ron
si acela caare vine prins in fata motorului 50 ron
tot sistemul de franare spate tamburi, fara cablu de frana de mana, bendix ferodourile pe spate aproape noi200 ron ambele, si cu rulmenti in stare foarte buna

8 Sep 2011, 00:12:
uitate la pagina 3 si vezi ce piese i-ti trebuiesc, am o gramada de poze acolo
robertstefan
salut....ma intereseaza si pa mine o supapa egheree pt renault 19 1.4 benzina...dak are cineva si un pretz dak se poate....mersi mult
Dragon_C
Salut mr_bombastic_dma_r19,


Pentru moment, as vrea urgent un buton pt. avarii. Cat ceri pe el ?

Ma mai intereseaza si :
- chedere interioare si exterioare la geamuri usi + chederele de pe macarale.
- presuri roti care sa se potriveasca la R19 hatchback.
Preturi ?

Da-mi adresa ta de mail ca sa iti trimit adresa de domiciliu pt. posta.

In ce priveste scuturile mentionate de tine, te rog sa postezi niste poze, ca sa fiu sigur de ce vorbim.
Daca sunt cele micute din fabrica (cel de sub cutia de viteze si cel mic din fata motorului) sa stii ca le am montate pe masina. Dar ca sa fiu sigur, sa nu fac vreo confuzie, astept niste poze.
Eu ma gandesc la un scut mai mare care sa acopere motorul, cum erau cele la Dacia 1400.


Multumesc.



R19/95
Salutare, am si eu nevoie de un bord de 19 II ca cel din poza.
Dragon_C
Am o intrebare ...

Renault 19 are aparatori de noroi sub bara din fata ??? Ma refer la plasticele care fac legatura dintre bara din fata si scuturile tot de plastic de sub aripi si care protejeaza zona din fata a motorului, sa nu intre noroi si altele.
Locul lor, daca te uiti pe interior la motor, in stg. sub vasul pt. lichid de parbriz si in dreapta sub tubul care duce la filtrul de aer.

M-ar interesa si niste poze.

Multumesc.
catalin_cata
mai are cineva planetare stanga+dreapta 1.8 fz 2?ms
nickudragan
Salut, m-ar interesa daca mai ai priza de aer de pe capota, si "saxofonul" de la galerie, (daca se potriveste pe motor f7p-b7-00, 1764 cmc, 101kw) cred ca asa ii spune, ii partea carea iasa din serpisorii de la motor, si la ce pret,
shelby500
are cineva eleronul de la modelele hackback m-ar interesa .
westnor
Salutare ma intereseaza daca are cineva doua arcuri fata pentru R19 1721 ph2 din 1994 sa fie modelul standard de culoare negru
Multumesc.
silviucri
salut am eu 2 arcuri de fata sunama azi
shelby500
are cineva punte spate reanult 19 1988 1.7 sau macar bratul dreapta spate cu tot cu tambur
robertstefan
salut are cineva vreo supapa egr de vanzare pt un renault 19,1.4 1990......mersi mult
mr_bombastic_dma_r19
QUOTE(shelby500 @ 18 Nov 2011, 09:45)
are cineva punte spate reanult 19 1988 1.7  sau macar bratul dreapta spate cu tot cu tambur
*


am eu punte spate in stare foarte buna, trebuie doar schimbata bucsa de teflon din mijloc, si eu nu stiu cum,
shelby500
ma interesaza si pe mine urgent cine are pinionul de la arbore pe care merge cureaua de distributie pt un renault 19 1.7 1988
mr_bombastic_dma_r19
Va rog, am si eu nevoie de un stop centru, de hatchback sau cabrio faza 2, vreau sa nu fie spart sau crapat, multumesc, ofer alte piese la schimb sau bani, stima!

<span class='edit'>1 Dec 2011, 00:37:</span>
si sa fie negru nu visiniu
[attachmentid=1627769123]
alexr19
asta ce il ai tu pe masina pare un fel de gri....eu am daca bine imi amintesc fumuriu spre negru...nu pot sa ajung acum la el dar am sa fac poza cu proxima ocazie.
mr_bombastic_dma_r19
QUOTE(alexr19 @ 1 Dec 2011, 17:36)
asta ce il ai tu pe masina pare un fel de gri....eu am daca bine imi amintesc fumuriu spre negru...nu pot sa ajung acum la el dar am sa fac poza cu proxima ocazie.
*


asta care il am eu pe masina e spre visiniu si eu vreau fumuriu negru, fa-i o poza ca sa vad ce si cum, mersi
alexr19
Salut.am ajuns astazi pe la piese, dar din pacate, panoul cu stopurile de ceata am observat ca e fisurat. eu iti pun poze sa vezi despre ce este vorba.
Scuze de calitatea pozelor insa e putin defecta camera telefonului smile.gif.
O zi buna,
Alex.
mr_bombastic_dma_r19
daca ai ceva nevoie de piese sunt dispus sa facem schimb, daca nu, nu prea am ce face cu stopul, adevarul e ca e putin fisurat dar dee
alexr19
pai ai putea sa imi spui daca ai ceva piese de phase 1, sau poate ai manerele de sustinere usi (de ph2) in stare acceptabila cu butoane de geamuri pe ele sa le cumpar.pe stop si ornamentul de haion nu imi trebuie nimic ca oricum nu am ce face cu ele...iti platesti transportul daca ai nevoie de ele.sa-mi spui daca ti le trebuie sa le pun maine pt ca pana vineri nu voi mai avea timp.
mr_bombastic_dma_r19
manere de fase 2 am, le am pe toate , am un set cu geamuri si un set fara geamuri, de stopuri nu stiu ce sa zic, daca esti de acord sa le trimiti, nu cred ca ma duce mai mult de 30 de lei transportul
am numai piese de faza 2, doar un panou de bord si un bord il am de faza 1, dar bordul e :
[attachmentid=1627769858]
alexr19
dupa cum am scris mai sus, stopul si ornamentul nu am nevoie de ele.Sunt ca un cadou de Sf. Nicolae tongue.gif.Imi dai o adresa si prin ce vrei sa vina si le pun maine.
Cat despre manere, ma intereseaza cele cu butoane de geamuri electrice, daca se poate le vreau si pe cele de spate simple sa fie toate 4 de ph2. Un pret la ele daca le ai?
Horyca
In procesul de schimbare kit ambreiaj, odata cu scosul motorului afara am observat mai multe probleme la masina, unele le-am rezolvat altele sper sa reusesc sa le rezolv. Printre altele am observat o electrovana ce avea mufa lipita cu silicon iar in momentul in care am incercat sa o desfac sa rupt unul dintre cei doi pini ai mufei, ma intereseaza electrovana si mufa ce intra in ea (evetual cu un pic de cablu), am atasat o poza sa vedeti, este vorba de poz nr 10 din poza.
renault19tse
salut.
o am eu dar fa-mi o poza sa o vad mai bine sa fiu sigur ca-i aia.
adrian_zamfirache@yahoo.com
trimite poza si discutam apoi
Horyca
salut, sper ca este suficient de buna poza, nu am vrut sa ma misc mufa ce vine pe ea oricum nu sunt sigur daca functioneaza sau nu...
renault19tse
hai ca o am.
si firul smile.gif
vb pe PM
mr_bombastic_dma_r19
salut, uite piesele de care ai nevoie, uitate bine la butoane si vezi daca se potrivesc la mufe! pe astea le am
in legatura cu releul acela? daca i-mi spune cineva cum sa il cumpar nou?, sau daca are cineva pe acasa, pentru ca al meu este stricat, este vorba de releul de la pompa auxiliara de racire a motorului la 16v
[attachmentid=1627771955] [attachmentid=1627771956] [attachmentid=1627771957]
alexr19
nu conteaza mufele ca eu nici cablajul nu il am tras. Il fac eu auxiliar.

Poti sa le trimiti cand ai vreme
MSport1.com
caut 4 jante + 4 cauciucuri de Renault 19 pe 14" 175/65 4x100. Din Arad sau Timisoara.

ma intereseaza: 1. sa se potriveasca ca trebuie sa merg la Rar cu ele, 2. sa fie ieftine ca nu am de investit bani in roti noi.

as fi interesat si sa inchiriez 4 roti de acest fel pentru vreo 2-3 zile, daca aceasta optiune surade cuiva.

rog mail direct la baron@msport1.com pentru o comunicare mai usoara.

PS= pot da la schimb/in compensare 4 jante 15" 4x100 si 6 cauciucuri (4 Fulda, 2 Toyo) 195x50
mr_bombastic_dma_r19
are cineva faruri de 16v faza 2? sunt interesat!
djalex_bolidu
Am eu un far de stanga de Ph2 . Este cu reglaj electric. nu stiu sa difere farurile in functie de motorizare...
mr_bombastic_dma_r19
pe 16v e far dublu
R19/95
Caut buton de avarii si inchidere ph 2 daca are cineva , precum si clapetele de deschidere ale usilor din fata.
djalex_bolidu
Le am eu pe toate insa clapetele sunt crapate dela gaura surubului pana la margine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.