Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Promotie revizii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
mihai_dorin
Dupa o iarna grea se pare ca cei de la Renault Romania ne intampina cu reduceri neasteptate la revizii:

http://www.renault.ro/media/pdfuri/att0013...e-la-oferte.pdf

Astfel poti efectua o verificare completa a masinii cu doar 1 leu.

Iar pretul reviziilor este fenomenal:

[attachmentid=1627605716]
UXE
vezi sa nu..
Hack
blink.gif Astia s-au prostit la cap?!
b76bgaarh
e super foame in serviceuri...
crisolro
nu pot sa nu remarc ca verificarea in 16 puncte care costa 1 ron era platita de mine pana cum cu vreo 150 ron (parca) dar nu prea avea 16 puncte wink.gif mad.gif
nu era "revizie renault" pe facturi???
elro
blink.gif adica daca vreau sa imi fac revizia de 40.000 km ma costa 300 lei? blush.gif
Numai filtrul de motorina costa atat radmasa.gif
crisolro
nu intra in revizie nici cel de ac si nici cel de carburant: ulei, filtru aer, filtru ulei si manopera!! cititi atenti
ghiciti ce ulei
Tamango
Adica e tzeapa ? Ca nu m-am prins ... Si e evident valabila doar pentru masinile in garantie la ei, nu ? Adica eu cu Twingo-ul meu nu pot sa ma duc, asa e ? sad.gif
bardu
Ce jigodii, e mai scumpa revizia pentru un Symbol decat pentro o cliota!
Pret recomandat pe naiba, mie mi-a cerut acum un an 600 de ron.
Mai merge cucu la ei, o sa le trimit garantia extenso prin plic sa si-o bage in cwr!
elro
Mai merge cucu la ei, o sa le trimit garantia extenso prin plic sa si-o bage in cwr!


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
mihai_dorin
E valabila pentru toti posesorii de autoturisme Renault, fie ca mai sunt sau nu in garantie.
O verificare ca aceasta este destul de buna dupa o iarna ca aceasta si o primavara plina de gropi.

S-ar putea sa ma duc sa fac verificarea de 1 leu. biggrin.gif Vreau sa vad ce fata fac aia de la TSI Constanta cand le dau 1 leu. icon_mrgreen.gif

L.E: Cu ocazia aceasta se poate vedea si pretul recomandat pentru revizie de catre producator. Astfel se observa foate usor ca cei de la TSI au un adaos comercial de 100%.
spy_oh_joy1389
eu cred ca o sa ma duc sa imi puna alarma aia de 200 de lei pe clio ca tot nu are.
bardu
Intreaba inainte cate ore de manopera te taxeaza pentru montaj, mie mi-a tinut masina 5 ore si nici macar nu m-au sunat cu mi s-a promis.
Oricum sa sti ca e cea mai ieftina pocnitoare, nu e modulara, e totul indesat intr-o cutie cu sirena. Senzorul de soc se defecteaza cel mai repede, eu l-am suspendat dupa un an ca imi declansa alarma aiurea.
spy_oh_joy1389
pai la megane am d-aia cadou, crezi ca e diferita?
stai linistit, intrebam si de manopera, inca n-am ajuns sa intreb si sa ma interesez.
dan22y
Hopa...ia sa vedem daca e chiar asa cum spun ei... saptamana care vine merg a revizia de 30k km. Va anunt ce si cum...
UXE
las ca ma duc eu maine smile.gif

sa vad factura mai intai ..sper sa aiba frigiderul mare
bardu
Daca iti face factura te-a si inhatat icon_mrgreen.gif , devizul?
przamfiri
adevarati crestini astia de la reno .....acum cu Postul Pastelui i-a apucat iubirea semenilor...cu masini reno biggrin.gif
BioHazarD
Pana la urma n-a facut nimeni verificarea in 16 puncte la 1 leu? biggrin.gif
Daca te duci la ei doar pt asta cred ca nici nu se uita la tine. dry.gif
SandelBS
Eu nu inteleg ce promotie e cu schimbul de ulei cu filtru de ulei si de aer cand astea deja costa 150 lei uleiul, si 60 de lei fiecare filtru ( +- 10 lei) , la symbol 16 v.
bardu
Uleiul e 10W40 care e maxim 100 RON (4 litri).
SandelBS
Nu stiu ce ulei e la mine, dar stiu sigur ca a fost in jur de 150 lei, o sa ma uit la sfarsitul saptamnii pe factura ca sa-ti spun exact
430076
QUOTE(BioHazarD @ 25 Mar 2010, 23:58)
Pana la urma n-a facut nimeni verificarea in 16 puncte la 1 leu? biggrin.gif
Daca te duci la ei doar pt asta cred ca nici nu se uita la tine.  dry.gif
*



Am fost eu ieri la Serus. A fost ok.
O bujie arsa, bieleta directie, tampon hidroelastic, placute frana spate, bucsi bascule.

ssilviu
La modul, verificarea e moka, dar ne scoatem banii la piesele inchipuite cu probleme pe care să sperăm că "fraierul" le schimbă la noi.
Adila16
Parerea ta, domn ssilviu...

Fiindu-mi suscitata curiozitatea, am procedat la revizia "promovata", la Serus.
Insa, inainte de asta, am cocotat-o pe Kurulina pe un elevator la un service de cartier si am inspectat-o eu insumi cu manutzele si ochioloii din dotare, nestiind daca in cadrul politicii comerciale a Serus-ului s-a abdicat de la buna practica de a lasa langa sanioara si pe amaratul de apropitar. Slava Domnului, n-au abdicat!
Mecanicul - un flacaias subtirel ca o zvarluga si la fel de iute - care a revizionat-o pe Kurulina n-a facut decat sa imi confirme diagnosticul. Ni'ic in plus, ni'ic in minus: ma pregatesc sa schimb garnitura baii de ulei si cam atat.

Insa, nu mi-a pus nimeni lama la jugulara sa schimb iute-iute ultra-expensive-ul coclender de la maciclon, n-a incercat nimeni sa ma "intzepe" cu te miri ce defect imaginar (cum aveam sa aflu de la un amic care si-a revizionat in mod similar sedan-ul la Mach1, pe exagerat de muuulti bani...si caruia pe o bieleta anticuplu i s-a cerut o galagie de parale!!...).
Ba din contra! Foarte multumit!

Si foarte placut surprins de atitudinea politicoasa, corecta a feciorului patronului...Chiar incantat, as putea spune...

Foarte neplacut surprins de "fauna" care misuna printre masinile de pe rampe sau elevatoare: un cuplu de jmekeri, gen Pat si Patachon, flegmatici si gata sa jigneasca ("niste nesimtiti care stau p-aici toata ziua" cum i-a catalogat un salariat, ca raspuns la intrebarea mea daca "perechea de shoc" sunt clienti sau gura-casca...) pe oricine le adresa o privire mai lunga de o nanosecunda. Pacat ca atmosfera e inveninata de astfel de untermensch carora nu prea ai ce sa le faci: service-ul e loc deschis publicului...
ssilviu
QUOTE(Adila16 @ 20 Apr 2010, 21:48)
Si foarte placut surprins de atitudinea politicoasa, corecta a feciorului patronului...Chiar incantat, as putea spune...


De acord. Respect maxim pentru Rusea cel mic.
Gill_ro
Sa inteleg ca aceasta verificare in 16 puncte se face doar la serus sau pot sa merg si la alt dealer Reno? Eu am facut azi la serus si sunt curios daca si la alt service primesc acelasi rezultat.
dan22y
La orice reprezentanta Renault.
Gill_ro
Ce bine, o sa mai fac o verificare sa vad ce diagnostic primesc ca sa il compar cu cel de la Serus.
DjurdjaK
Am fost astazi la Mach 1. Programare facuta ieri si astazi la 10 masina era pe elevator. Am schimbat tampon hidroelastic ( pe garantie ) in rest, totul e perfect. S-au miscat foarte repede si prin urmare ma declar multumit.
Gill_ro
Am facut iar verificarea de 1 leu dar de data asta la Mach1 la WTC, 90% aceleasi probleme gasite ca si cei de la Serus, toate bune si frumoase ( facut rezervare, venit, stat langa masina, verificat amanuntit etc ) dar la sfarsit cand sa platesc verificarea adica 1 leu mi-au zis ca nu imi pot da aceasta verificare pe 1 leu pentru ca vezi Doamne tre sa cumpar piese de la ei ca sa-mi dea verificarea pe suma de 1 leu. In fine le-am zis ca nu m-au informat cand am adus masina si nici pe pliant nu scrie nimic de obligativitatea achizitiei de piese de la service-ul ce efectueaza verificarea..au bolborosit ei acolo pe limba lor si n-am mai platit nimic dar nici certificatul de control nu l-am primit sad.gif . Pacat ca au dat cu mucii in fasole exact la final.
Tamango
Era de asteptat ... tu chiar ai crezut ca-ti da cineva ceva moka ?
Gill_ro
" Ce spui de o verificare completa a masinii la doar 1 leu, TVA inlcus? Aceasta include 16 puncte de control. Iar daca e nevoie sa schimbi piese in urma acestei verificari, ai si 15% reducere la piesele de origine Renault " cam asta scrie pe site-ul Renault.ro . Eu chiar credeam ca o sa fie cum zic ei dar ..noi sa fim sanatosi!
mariusa10
Am fost si eu azi sa dau 1 leu si am fost foarte multumit.[attachmentid=1627619453] [attachmentid=1627619454] [attachmentid=1627619455] [attachmentid=1627619456]
djcristi
promotiile curente se pot gasi mereu aici
Bicicleta galbena
Bo$$, face urat volanta, vreau s-o schimb.

mars
Ala e dCi-ul lui argon;).
djcristi
'offtopic.
mars
E cafenea, bo$$.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.