Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Coltul biciclistului
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
alex
Am creat o noua sectiune "Coltul biciclistului". Este comuna DaciaClub - Reno si este subcategorie la "Calatorii si Intalniri".

Am mutat si topicurile despre biciclete aici. Momentan moderator este Liviu (fara voia lui smile.gif ) insa asteptam inca o sugestie de moderator de la cei care vor frecventa aceasta arie.


C a t a l i n
vis-a-vis si / sau VladG.
rtBK
axe
Stefan
QUOTE(C a t a l i n @ 16 Mar 2010, 21:40)
vis-a-vis si / sau VladG.
*



Aceeasi opinie.
Andy_ACS
Eu mai propun pe langa cei mentionati pe Serpico si Stefan - oameni care se pricep la biciclete si care nu se sfiesc sa dea un sfat.
Acum trebuie vazut si cine doreste sa accepte functia sau cine are timp. Oricum biciclistii in general sunt mai calmi decat soferii, sper sa nu le dam batai de cap wink.gif

Bafta!
semit
Liviu!
ady77
QUOTE(alex @ 16 Mar 2010, 18:28)
Momentan moderator este Liviu (fara voia lui smile.gif )
*



QUOTE(semit @ 16 Mar 2010, 22:26)
Liviu!
*



Liviu, cu conditia sa il anuntati si pe el tongue.gif
Stefan
QUOTE(Andy_ACS @ 16 Mar 2010, 22:20)
Eu mai propun pe langa cei mentionati pe Serpico si Stefan - oameni care se pricep la biciclete si care nu se sfiesc sa dea un sfat.
*



Eu nu ma pricep la biciclete, eu doar dau sfaturi. laugh.gif
Multumesc pentru sustinere Andy, dar am experienta rolului de moderator pe un alt forum si nu ma mai atrage deloc ideea.
Raman la parerea de mai sus.
Liviu
Am aflat si eu acum smile.gif ... vis-a-vis /VladG ca nominalizari de la mine smile.gif.
vis-a-vis
Ati luat-o razna radmasa.gif
Eu il propun pe VladG, ca-i mai cerebral si are cea mai marfa bicla. A mea-i cea mai rapandula biggrin.gif
Andy_ACS
Si ce daca, nu conteaza ce 'scula' ai. Eu te sustin pentru a fi moderator, se vede ca esti pasionat de domeniul cu doua roti, intri des pe forum, ai cunostinte tehnice, singura conditie e sa vrei si tu biggrin.gif
Oricum parerea mea e ca ar fi bine sa fie 2-3 moderatori, nu unul singur.

Bafta!
Fratzica
si eu tot pe Liviu il sustin.
Victoras2001
Mai lasati-l in pace pe Liviu, sa respire. Tine toata cafeneaua aia-n brate si nu mi se pare deloc usor. Ca sa nu mai spun ca stie sa modereze si e enervant de corect, in comparatie cu altii care transpira doar cu-n topic, doua-n brate. Io zic sa-i dati o preocupare lui Vis-a-vis. Sau daca nu-l vreti, atunci Serpico. E toba de "carte" si pare mai mult decat la locul lui. Si VladG mi s-ar parea super ok. E simpla alegerea, nu? tongue.gif
Ionut_Nedelcu
Eu il sustin pe vis-a-vis. Din cauza lui mi-am luat bicla de curand laugh.gif
Victorine
Nu-l stricați, măi pe vis-a-vis rolleyes.gif , umorul lui aparte trebuie savurat și prețuit cum se cuvine , ce mai rămâne din el dacă o să găsim postări de-ale lui de genul ”Victorine, pentru ultima oară termină cu anuanțurile de bursă pe acest topic sau iei pauză pe termen nedeterminat. Avem topic dedicat pentru vânzări-cumpărări, inclusiv piese de biciclete”
vis-a-vis
Una si cu una fac doua. Dar daca "modereaza" si cmandrei p-aici s-a terminat cu bicicletele, putem sa ne mutam iar linistiti pe cafenea biggrin.gif

Si eu cred ca nu-si va baga nimeni nasu-n coltu' nostru, poate doar chibiti din randul moderatorilor de ocazie, care ie si ei oameni, cu sentimente, simpatii si antipatii.
Macar sa ajunga zona asta asaltata de useri.
E deajuns sa stiu ca cel putin cei care am format grupul care iese cu bicicleta, noi, cei care pedalam din placere si nu am lasat in urma niciodata amintiri neplacute, vom "modera" aceasta arie prin puterea exemplului.

O singura propunere am si eu, in caz ca se va alege un "sef de tarla". Sa fie ales astfel incat sa nu ne fie frica sau sila de el, ca sa nu fie nevoie sa-mi scot la iveala "temperamentu' ".
M i h a i
QUOTE(alex @ 16 Mar 2010, 19:28)
Momentan moderator este Liviu (fara voia lui smile.gif )
*


up.gif up.gif
QUOTE(Fratzica @ 18 Mar 2010, 09:32)
de fapt, daca stam sa ne gandim mai bine, sectiunea asta nici n-are nevoie de cine stie ce moderare. Cred ca poate fi moderata liber de catre toti moderatorii forumului
*


Sunt de parere ca numai moderatorii pot propune pe cineva...iar postul de mai sus mi se pare cel mai ok.....nu cred ca exista solutie mai buna.....asa ca sunt de acord cu Fratzica 100 %...

<span class='edit'>18 Mar 2010, 11:06:</span>
QUOTE(vis-a-vis @ 18 Mar 2010, 10:59)
Dar daca "modereaza" si cmandrei p-aici s-a terminat cu bicicletele, putem sa ne mutam iar linistiti pe cafenea biggrin.gif
*


Este foarte tare Andrei...lasa numai posturi la obiect...nu gargara....
b76bgaarh
il propun pe lucman.....
R19/16v
Liviu up.gif
BZN
Sa ma urmareasca si pe mine, suntem deja doi cu pareri comune.
Si, daca am voie, @vis-a-vis e potrivit.
slaiciprian
Argon. Cel putin pana o sa apara programul "rabla" la biciclete.
argon
de unde frica asta a unor moderatori de la reno pentru oamenii noi? nu suportati concurenta? eu sunt sigur ca vis-a-vis ar face treaba buna.
vis-a-vis
E mai mare agitatie pe topicu' asta, decat pe tot subforumu' incriminat.
Conteaza cum merge tara, nu cine iese presedinte, dar na, romanii s-au obisnuit sa faca circ la orice ocazie de gen.
Eu zic ca e bine asa cum e acum...
Mie personal, imi pare bine ca dintr-un topic pe piua, facut asa, fara vreo perspectiva concreta, s-a ajuns la o adevarata miscare pro-ciclism. Sunt destui oameni care au facut o pasiune din a se plimba si din a-si modifica sau alege bicicleta potrivita. Asta e singura mea multumire.
Mie-mi place sa stau in umbra, nu aspir la ranguri inalte... insa daca (prin absurd si chiar daca nu-mi doresc) va fi sa-mi asum aceasta raspundere, nu va trebui sa-i dezamagesc pe simpatizanti, nu biggrin.gif
Fratzica
QUOTE(argon @ 19 Mar 2010, 09:46)
de unde frica asta a unor moderatori de la reno pentru oamenii noi? nu suportati concurenta?  eu sunt sigur ca vis-a-vis ar face treaba buna.
*


care concurenta? Daca nu ma insel chiar eu am propus 2 noi moderatori de curand. Mie unul imi ajung sectiunile pe care le am de moderat, am si altceva de facut in loc sa stau pe forum toata ziua. Tu insa cred ca ai prea mult timp liber, si din plictiseala bagi strambe aiurea.

Eu l-as propune pe GoGu moderator pentru sectiunea asta, si nu cred ca ar avea cineva ceva impotriva.
vis-a-vis
Fratzica, hai sa ti-o zic pe sleau, ca vad ca te incomodeaza prezenta mea. Si chiar daca ma amuza topicul asta, tot trebuie sa clarificam situatia. Tu n-ai treaba cu fenomenul si nici n-ai urmarit topicele, asa ca lasa-ne, poate ai treaba. wink.gif
Fratzica
aici gresesti, nu ma incomodeaza deloc prezenta ta, iti citesc povestirile cu placere, citesc topicul de iesiri cu bicicleta foarte des, dar din lipsa de timp si de pregatire fizica nu pot participa la aceste iesiri. Asta nu inseamna ca n-am treaba cu fenomenul sau ca nu ma pasioneaza.
In topicul asta se discuta despre alegerea moderatorilor pentru coltul biciclistilor nu? Presupun ca pot sa imi dau si eu cu parerea, nu cred ca te-am jignit in vreun fel.
Manuel
E am o nelamurire pe care va rog sa nu mi-o luati in nume de rau: regulamentul prevede ca "...
f) Functia de moderator este propusa si acordata doar de catre administratori si nimeni nu poate interveni in privinta aceasta."
Ce rost au toate discutiile astea care nu fac decat sa genereze conflicte?
argon
QUOTE(alex @ 16 Mar 2010, 18:28)
Momentan moderator este Liviu (fara voia lui smile.gif ) insa asteptam inca o sugestie de moderator de la cei care vor frecventa aceasta arie.
*



eu frecventam si inainte topicurile cu biciclism, chiar daca doar cu cititul.
Victoras2001
Pana acum avem asa

vis-a-vis........ 8 voturi
vladG ............5 voturi
axe ...................1 vot
serpico ..........2 voturi
stefan ...............1 vot
liviu ..............4 voturi
cmandrei ...........1 vot
lucman .............1 vot
dizzy .................1 vot
argon ................1 vot

Clasament orientativ.
Liviu
Va rog mult sa incetati cu prostiile.
Am sters postarile off-topic.
BZN
Vad ca s-a cam "speriat" lumea. E sau nu castigator? In urma voturilor, da, mai vedem ce decide "conducerea".
S-a cerut incetatul prostiilor, nu procesul de votare. biggrin.gif
BZN
Da' la sectiunea "Dacia Duster" cine e "serif"?
b76bgaarh
pe duster sunt 2 topice care fac acelasi lucru... cel care a fost la stiri si cel cu care a inceput sectiune.... nu le uneste nimeni???
Jack Daniel's
LIVIU si VIZAVI! smile.gif
Altis
Liviu, Vis-a-vis si Vlad!
Ordinea nu conteaza, desi l-as penaliza pe Liviu un punct ca si-a luat DHS!
Dodone
Atunci ce sa spun eu cu Hahn-ul meu din '60 ...
Altis
Glumeam, si eu mi-am luat intai DHS.

Acum, pana la urma ce s-a hotarat? Ramane Liviu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.