Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pleoape Clio 2 !
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
el_dba88
Salutari!

Mi-am luat pleoape de Sandero...am citit ca se potrivesc la clio'ul meu dar cu mici ajustari. Am facut o poza cu ele puse "la misto", nu le-am lipit nimic. Parerea mea ca arata foarte bine pe clio. Doart mai trebuie facut mici ajustari sa se alinieze cu linia capotei. Ma poate ajuta cineva? Am luat si un tub de spray (culoarea masinii - bleo otoman) Ce spuneti, ce mai vospesc sau le las negre?


Fac cinste cui ma ajuta sa le montez tongue.gif

[attachmentid=1627599684]

6 Mar 2010, 16:01:
Sper sa nu se supere proprietarul...



de aici am avut ideea. Tot cu pleoapele de Sandero... Deci ce spuneti? Ma ajutati?

[attachmentid=1627599690]
BioHazarD
Nu era mai bine sa cumperi direct de clio 2? Nu te mai chinuiai.
el_dba88
M-am gandit sa stii...dar sunt prea mici....imi plac mult mai mult astea...pica mai agresiv.
Duyu
De unde le-ai cumparat si la ce pret?
el_dba88
Salut! Targul Vitan, pe aleeile acelea micute, la pretul de 15 RON, vopsea un tub (spray) cu 35 RON (iti trebuie unul din codurile de pe pragul din dreapta), banda dublu adeziva 5 RON. Toate de pe aleeile acelea.


Duyu
Intai astept sa le mai ajustezi tu, sa termini cu vopsirea si fixarea si in functie de cum iese poate ma bag si eu la o pereche. smile.gif Te rog sa mai revii zilele viitoare cu detalii, poze, etc. ale rezultatului final.
el_dba88
Gata, am rezolvat!

Le-am taiat putin mai mult decat trebuia...deh..graba asta blush.gif
Le-am lipit momentan doar cu adeziv, recomand siliconul.


Va salut

[attachmentid=1627600072]
Duyu
Le-ai taiat un pic cam mult, dar arata bine. Cred ca o sa ma bag si eu la o pereche. smile.gif
emy_v1p
icon_mrgreen.gif salut !am si yo o rugaminte la el_dba88 :spune si mie te rog cum ai taiat pleoapele alea de sandero..la mana sau te ai dus la cineva sa ti l taie drept..ma refer la curbura pleoapei.Ms mult !
eduardsebe
vedeti ca daca va prinde politia va pune sa le dati jos...daca nu adio talon...si tare sunt curios cum o sa ramana urmele de la pleoape pe far wink.gif
el_dba88
@ emy_v1p : salut! le-am taiat manual, cu un cutter tongue.gif , nu e nici o problema, e foarte simplu....schimba complet aspectul frontal al masinii.

@ eduardsebe : Nu am avut nici cea mai mica problema....m-a oprit pentru un control de rutina si nu mi-a spus nimic de pleoape...asa ca...
Si de dat jos nu vad ca ar fi vreo problema...pentru ca le-am lipit cu banda dublu-adeziva.



Salutari!
andr3i84
salutare,

dar pentru symbol nu exista?
andreis
QUOTE(andr3i84 @ 21 May 2010, 17:24)
salutare,

dar pentru symbol nu exista?
*




Ale lui el_dba88 este chiar Symbol Fidji.
BioHazarD
Exista si de symbol...dar nu le gasesti pe toate drumurile.
SorinCT
Intrebare de rutina: voi nu tineti cont de distanta intre pleoapa si caroserie sa fie constanta sau o luati asa din ochi? Stau ca dracu pleoapele alea daca le pui stramb.
LinK
Am si eu aceleasi pleope puse pe symbol-ul meu,da nu stiu de ce mi se pare ca la mine pica altfel,par mai lungi mai late nici nu imi dau seama,dar oricum gusturile nu se discuta fiecare dupa gustul sau ca doar e masina sa,mie unul imi plac vin bine si chiar nu prea ai alta varianta pt masina asta decat cele de clio 2 care zici ca nici nu sunt dupa mine smile.gif)
AlexPaulAlex
E BN FOC KESTIA CU PLOAPELE , II SKIMBA PUTIN PRIVIREA blush.gif
lostris234
incearca putin "tiuning" francez, de la mama ei, de genul asta...:

http://www.zejackytouch.com/photos-videos-...-clio-de-jacky/

LUXX!
Dacia4
tare
catalin1
QUOTE(el_dba88 @ 6 Mar 2010, 15:31)
Salutari!

  Mi-am luat pleoape de Sandero...am citit ca se potrivesc la clio'ul meu dar cu mici ajustari. Am facut o poza cu ele puse "la misto", nu le-am lipit nimic. Parerea mea ca arata foarte bine pe clio. Doart mai trebuie facut mici ajustari sa se alinieze cu linia capotei. Ma poate ajuta cineva? Am luat si un tub de spray (culoarea masinii - bleo otoman)  Ce spuneti, ce mai vospesc sau le las negre?
Fac cinste cui ma ajuta sa le montez  tongue.gif

[attachmentid=1627599684]

<span class='edit'>6 Mar 2010, 16:01:</span>
Sper sa nu se supere proprietarul...
de aici am avut ideea. Tot cu pleoapele de Sandero... Deci ce spuneti? Ma ajutati?

[attachmentid=1627599690]
*


foarte frumos pleoapele mai ales la cek negru se cunoaste forma si nervii farurilor oare producatorul francez nu a avut ideea asta
CJ45GPE
eu am ales ceva mai complicat:))
Luci350
@CJ

Cum ai reusit mai exact? La cine as putea apela si eu sa fac forma asa? biggrin.gif
UXE
Daca doresti, pot vorbi cu cineva care face lucrari in fibra ..
Luci350
Eu sunt interesat de pleaope cum are CJ, daca are cineva informatii, astept un PM sau un reply.

Multumesc,
BioHazarD
CJ45GPE nu are pleoape, are bad boy look, adica capota modificata cu fibra si revopsita.

LE: da un google dupa ghetto tuning (de ex)
Luci350
Multumesc BioHazarD. O sa ma interesez.
AndrewJohn
Eu am pregatit suprafata inainte si am vopsit direct pe far smile.gif la milimetru excl.gif asa nu mai am nici un stres ca se fura cool.gif
andutu
Ai vopsit farul? laugh.gif . E si asta o idee.
Kyry22
De unde pot face rost de pleoape pentru faruri pentru un Renault Thalia 2007 sub forma de semiluna ca în imagine pe culoare neagră? Sau cineva care confecționează?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.