Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Drept la replica....
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
viorelu
QUOTE(AlexV @ 3 Mar 2010, 11:36)
..............

viorelu, foarte scurt si la obiect. Ai luat un warn fara vreo suspendare pentru spam pe pm. Cred ca am fost chiar ok doar cu warn. Sunt convins ca stii despre ce pm-uri este vorba, dar faci pe nevinovatul si vrei sa ti le arat.  Eu pot sa le caut in baza de date, dar atunci nu mai discutam de warn ci de ban. Asa ca mai bine lasi lucrurile asa, ai comis-o si ai fost doar avertizat.
*


Ai fost doar scurt si la subiect...la obiect nicidecum. dry.gif
...astept exemplele,actuale bineinteles la fel ca si warn-ul...imi asum riscul de ban,dar nu inainte de a arata pentru ce(chiar si pe PM daca nu vrei sa vada lumea)...
Deci astept...
P.S.E usor sa arunci ce ai scris mai sus intr-un topic closed.(motivul acestui topic)
Gusti78
Salut.
Asteptam exemplele pt. care a fost avertizat,colegul nostru Viorel.
Salutare.
R19/16v
Da' nenea asta, Viorel, si-a tras avocati? Nu ar fi mai bine sa va vedeti voi d-ale voastre?
Gusti78
Salut.
Nu-i vorba de "avocati"e vorba de a stii sa nu "gresim"si noi.
Daca se poate intelege.smile.gif
Deci nu avem voie cu link-uri in pm?
Intreb si eu:(
Salutare.
Gusti78
Si in cazul in care nu stiu engleza?smile.gif
Ce fac?
R19/16v
http://ro.wikipedia.org/wiki/Spam
klaus
QUOTE(Gusti78 @ 3 Mar 2010, 12:40)
Si in cazul in care nu stiu engleza?smile.gif
Ce fac?
*


Niste cursuri... Sa inveti...
Gusti78
Platesti tu cursurile?smile.gif
Si le fac:)(glumesc)
Oricum ca si idee,daca a gresit colegul si puteti demonstra cu acele pm,DA,sa primeasca o atentionare.
Poti/puteti dovedi?
Salutare.
R19/16v
Tu nu intelgi ca asta e treaba lui si a administratorilor acestui forum?
Tie nu trebuie sa iti dovedeasca nimeni nimic. De fapt, nici lui nu trebuie sa-i dovedeasca...
Eu sunt convins ca nea viorel stie bine ce-a facut, da'i place tare sa iasa in evidenta...
viorelu
QUOTE(viorelu @ 3 Mar 2010, 13:20)
...astept exemplele,actuale bineinteles la fel ca si warn-ul...imi asum riscul de ban,dar nu inainte de a arata pentru ce(chiar si pe PM daca nu vrei sa vada lumea)...
Deci astept...
P.S.E usor sa arunci ce ai scris mai sus intr-un topic closed.(motivul acestui topic)
*



On topic:
Inca astept...nu stiu ce e cu secretismele astea...pur si simplu solicit sa mi se explice concret si sa mi se arate pentru ce am luat warn.Cer prea mult?Daca nu e nimeni in stare sa imi arate ce solicit atunci de ce primesc avertisment?...sa inteleg ca cineva are ceva personal cu mine?...ma indoiesc.Deci...inca astept...
QUOTE(R19/16v @ 3 Mar 2010, 13:51)
Tu nu intelgi ca asta e treaba lui si a administratorilor acestui forum?
Tie nu trebuie sa iti dovedeasca nimeni nimic. De fapt, nici lui nu trebuie sa-i dovedeasca...
Eu sunt convins ca nea viorel stie bine ce-a facut, da'i place tare sa iasa in evidenta...
*


Tu ,talica,dumneata,ca asa iti zic eu tie...esti cam atoatestiutor si deja ai patruns si in mintea mea si stii si ce stiu eu...sau cel putin asa crezi.Placerea sa ies in evidenta?... hmmm nu e rau spus,insa cu convingerea ta ai dat-o kix chiar nu stiu,iar memoria deocamdata nu mi-a facut feste,sa fie acum inceputul?...ar fi culmea...deci inca astept.
QUOTE(klaus @ 3 Mar 2010, 13:57)
O sa-ti raspunda cand o sa aiba timp.
Poate unii mai si muncesc, mai au si alte treburi ...
*


Tocmai de aceea am zis ca astept... sunt foarte rabdator,dar fiecare isi are limitele lui smile.gif
klaus
O sa-ti raspunda cand o sa aiba timp.
Poate unii mai si muncesc, mai au si alte treburi ...
adi_ar
Mai nene' da e naspa rau cu asteniile astea!
Mai asteptati! Vine vara si trec toate in concediu!

fost membru
Numai grei pe aici. cristi_Xp este administratorul de pe LC sau e potrivire de nume si oras?
Din cate observ treaba este clara aici.
Eu imi deschid o cafenea . In cafeneaua mea au acces sau nu angajatii cafenelei de alaturi? Dar daca le dau voie macar sa-si scoata tricourile pe care scrie mare "Cafeneaua Timi". Si mai trebuie sa fiu si cu ochii pe ei, nu cumva impart fluturasi cu promotii?
pastrama
QUOTE(Gusti78 @ 3 Mar 2010, 12:34)
Salut.
Asteptam exemplele pt. care a fost avertizat,colegul nostru Viorel.
Salutare.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
viorelu
Extrapolarea cu "cafeneaua vecina" sau cum vrea sa o numeasca fiecare(dar nu cum se numeste ca poate si-o ia smile.gif )vad ca e facuta si mentionata doar de userii activi de pe acest forum...ori cumva am poposit pe forumul"faci reclama la ce ai la avatar,deci ai warn"?.Eu il stiam altfel...
Revenind la subiect,eu doar am cerut o lamurire,vad ca altii vin cu impresii la ce le trece prin cap.
Am si cateva semne de intrebare cu privire modalitatea la de acordare de warn(cel putin in cazul meu)
-warnul a aparut in aceeasi zi in care mi s-a sters un topic cu un anunt (privitor la o intalnire a membrilor din "cafeneaua vecina),cu PM-uri nu au fost cu privirea la acest subiect ma intreb oare nu s-a actionat din rautate cu o acuzatie gresita?Ca ia uite ce zice cineva:
QUOTE(klaus @ 2 Mar 2010, 13:46)
Warnul nu s-a dat pentru postul din topic, ci pentru spamul pe pm.
Aici se inchide pana va veni un admin, daca e cazul, sa lamureasca treaba cu spamul pe pm.
*


-si ar mai fi intrebarea: e firesc intai sa se dea warn si dupaia sa se caute motive?Caci la fel altcineva se exprima in acest mod,ete:
QUOTE(AlexV @ 3 Mar 2010, 11:36)
.........................................

  Eu pot sa le caut in baza de date, dar atunci nu mai discutam de warn ci de ban. Asa ca mai bine lasi lucrurile asa, ai comis-o si ai fost doar avertizat.
*


Ca tot ati creat impresia ca ar fi reclama.Reclama la cealalta "cafenea"?...in nici un caz...cel mult reclama poate fi reciproca ba mai mult pentru acest forum,cine il duce mintea isi va da seama.
Inca astept motivul cu exemplul concret,care motiv probabil ca va fi gasit,ceva vechi, poate de un an si mai bine...sau poate am noroc si dupa multe scormoneli se va veni si cu ceva contrafacut.Totul ca sa fie neaparat un motiv ca deh isi strica unii imaginea...Totusi astept sa vad pana unde poate merge rautatea unora.Bineinteles ca ma astept si la un ban direct,fara vreo lamurire.Pacat de forum ca e un forum sursa pentru alte cateva... sleep.gif
Ov
eu nu vad unde zici ce faci daca nu vine nimeni cu niciun motiv?
greva foamei?
ne parasesti?
ne discreditezi?
ce?
cj98czh
Sincer.... eu in lcul moderatorilor iti dadeam viteza demult...
Ov
ca sa-i "dai viteza" trebuie sa ai motiv, si contrar parerii unora, nu facem asta wink.gif
DrK
QUOTE(cj98czh @ 3 Mar 2010, 16:29)
Sincer.... eu in lcul moderatorilor iti dadeam viteza demult...
*


bine ca nu esti moderator..
adi_ar
QUOTE(Ov @ 3 Mar 2010, 16:30)
ca sa-i "dai viteza" trebuie sa ai motiv, si contrar parerii unora, nu facem asta wink.gif
*



Nu, dar putem considera activat IGNORE si va invit sa actionati in consecinta.
A cerut drept la replica, a primit drept la replica. In continuare sa "converseze" singur (daca o face in limita STIRCTA a regulamentului).
viorelu
QUOTE(Ov @ 3 Mar 2010, 17:26)
eu nu vad unde zici ce faci daca nu vine nimeni cu niciun motiv?
greva foamei?
ne parasesti?
ne discreditezi?
ce?
*


...sa fac ce?Eu am cerut doar o lamurire...si nu de la voi.Multumesc de conversatie si ca tineti topicul UP poate sa deranjeaza cineva sa vina cu lamurirea si sa puna capat discutiei asteia fara rost pentru majoritatea.
QUOTE(adi_ar @ 3 Mar 2010, 17:37)
Nu, dar putem considera activat IGNORE si va invit sa actionati in consecinta.
*


...multi au dat IGNORE la tot forumul,cu asa moderatori...foarte frumos.va feriti de niste raspunsuri.
l@u
sa mor eu daca va inteleg...bifati casuta precum ca ati citit regulamentul , il incalcati si apoi prin toate mijloacele inclusiv clone va victimizati ...pentru ce? pentru a va face de ras?
bucatzel
da' chiar dom'le... ce spam?

Ca eu n-am primit nimic. adica nici chiar asa... sa se dea cate un spam la fiecare, sa ajunga la toata lumea.

Sincer, stiu si eu ce greu ii sa tii un mail server "curat" in relatia cu celelalte... asa ca daca a facut spam, doar warn mi se pare o adevarata mangaiere.

Acu' poate n-ar strica definite niste limite la pm. nu mi se pare normal ca pm-ul sa permita trimiterea la bulk. Nu-i asta rostul lui pe forumurile aistea.

Nu mi-am batuit capul cu ipb, dar e imposibil sa nu se poata limita trimiterea la mai mult de 5 (sazicem) pm-uri odata. Daca se mai adauga si un coling time de 1-2-5 minute, dupa trimiterea unui pm cu mai mult de un recipient, cred ca se rezolva problema pentru 99% din cazurile "suspecte".
viorelu
In asteptare...careva sa indeplineasca cerinta absolut necesara in acest topic?Ca habarnisti vad ca sunt o gramada nedumerire.gif
bucatzel
QUOTE(viorelu @ 3 Mar 2010, 17:58)
In asteptare...careva sa indeplineasca cerinta absolut necesara in acest topic?Ca habarnisti vad ca sunt o gramada nedumerire.gif
*



In sfarsit!!! un chior in tara orbilor!!! 124.gif

Toata asteptarea mea n-a fost in zadar biggrin.gif

viorelu
...am eu impresia sau PM-urile(mult discutate si motiv de warn) nu exista pe niciunde...deci alt motiv de warn?Ori dati asa fara motiv,pe ochi frumosi,spunand ce e o favoare,cum se exprima domnul admin in alt post?Totusi un motiv credibil acolo sa va spalati faptele...hai hai...
alex
Am atasat o captura de ecran extrasa din phpmyadmin cu autorul mesajelor, destinatarul, titlul si data. Si acum sa acordam si premiile pentru ziua de azi:

Viorelu 30 de zile de pauza de la postare pentru MINCIUNA si provocare.
Gusti78 si cristi_xp atentionare publica pentru faptul ca nu si-au vazut de treaba lor. Data viitoare daca mai faceti pe suporterii impartiti pedeapsa cu favoritii vostrii.

Si ca sa fie clar pentru trupa de pe spamclub: DATA VIITOARE CAND FACETI RECLAMA PE FORUMUL DACIACLUB - RENO CERETI VOIE INAINTE CA NU SUNTETI PE TARLAUA VOASTRA AICI!
BZN
@ viorelu ,
chiar asa de orgolios esti? Lasa si tu cearta, de ce nu se poate uita tot? Vorba aia: cele rele sa se spele, cele bune sa se adune...
Edit: prea tarziu...
viorelu
...si din ce data sunt mesajele?...dezgropati mortii frate?
argon
daca dai cuiva in cap si-l omori, stai o vreme si se prescrie?
alex
Raspund acum, tu imi raspunzi peste 30 de zile.

Am rulat un proces automat in care am identificat persoanele care au trimis in scurt timp un numar mare de mesaje identice. Printre altii s-a aflat si viorelu care a primit o atentionare de bun simt. Mai departe stiti povestea.
l@u
cred ca merita ban ptr. tamtam-ul facut si mai cred ca ar trebui sa schimbe si reclama aia ascunsa din avatar
ady77
QUOTE(viorelu @ 3 Mar 2010, 19:08)
...am eu impresia sau PM-urile(mult discutate si motiv de warn) nu exista pe niciunde...deci alt motiv de warn?Ori dati asa fara motiv,pe ochi frumosi,spunand ce e o favoare,cum se exprima domnul admin in alt post?Totusi un motiv credibil acolo sa va spalati faptele...hai hai...
*




QUOTE(viorelu @ 3 Mar 2010, 19:36)
...si din ce data sunt mesajele?...dezgropati mortii frate?
*



Deci la 19.08 nu exista niciun PM, iar la 19.36 exista niste PM-uri, dar is vechi radmasa.gif radmasa.gif Cat de bolovan trebuie sa fii sa insisti, cand stii ca esti vinovat?
Serje
Unu mare ...
El de unde era sa stie ca se stocheaza si ce era mai demult ... oricum la cata reclama o facut la forumu ala aici ... nu inteleg de ce mai sta pe aici ...
klaus
Aici se inchide si e si cu pa-pa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.