Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor cu piese si informatii!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
tibal
Intrebare: se poate monta cumva turbo pe r11 gtd?turometru?
si as avea nevoie de macarale pt geamurile fata...sau daca are cineva instalatie electrica!!!+ o planetara lunga( de dreapta)
axicrisan
macarale am io dar nush de care vrei am manuale
daca vrei vb mai multe id axicrisan

24 Feb 2010, 23:14:
instalatie am da ii de pe 1.4 benzina
daca te ajuta

24 Feb 2010, 23:16:
planetara tat de pe benzinar
nush daca is bune la tine daca ai diesel
tibal
Nu am precizat ce instalatie....Pt geamuri electrice!scuze
jul
instalatie o faci sg sau un baiat priceput,de unde esti?
maoR11
pai turbo se poate monta dar sa ai buzunaru gros trebui ogramada de piesaraie schimbate la motor si nai sa castigi decat 20-30 cai
zsoltpihe
QUOTE(axicrisan @ 25 Feb 2010, 00:13)


<span class='edit'>24 Feb 2010, 23:16:</span>
planetara tat de pe benzinar
  nush daca is bune la tine daca ai diesel
*




Plnetarele de pe diesel pe benzinar si invers se potrivesc wink.gif (din propria experienta), eu am plnetara stanga de pe un r 11 diesel happy.gif
tibal
Exista pe gtd bord cu turometru?
cam pe la ce pret se ajunge cu vopsitu masinii cu tot cu lac,chit,vopsea...alea laea?
maoR11
nu exista r 11 DIESEL cu turometru,dar poti sa ii pui bord de r21 diesel si alternator..
faci legaturile la turometri si gata

cat despre vopsit nustiu preturile
florin banaseanu
tibal cu vopsitul sa nu te astepti sa te coste sub 1000 de lei de astia noi daca vrei sa o vopsesti toata.iti spun eu ca atunci cind te apuci mai vezi unele defecte pe care o sa vrei sa le remediezi si tot asa mai pui cite putin si cind o sa faci socoteala la sfirsit o sa te ia capu' cind o sa vezi la ce suma ai ajuns.multa bafta
tibal
pe la 1000 roni ma cam gandeam si eu.
da functioneaza bordul cu turometru de pe r9?dami un add pe YM fresh_and_funky
tilicaru
am eu un ceas frumos cu turometru . problema cu legatul in bord te duci la un electrician si til face de pe alternator .pretul al faci tu pt el .

e de vanzare pt cine al vrea .
tibal
dar daca merg la un electrician poate sau stie sa il faca??
tilicaru
da , ca doar deaia e electrician. in 30 de minute daca se stie rezolva treaba .daca te intereseaza sunama si stabilim un pret de criza.

0742289685
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.