Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning Renault Trafic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
aphophis
E facut la comanda de renault sport pt un client olandez, facut se pare pentru a tracta un renault clio cup:

QUOTE
Tout d'abord si vous pensiez découvrir une version moderne de l'Espace F1 V10 de 800 chevaux, ou si vous rêviez d'un utilitaire équipé du moteur moteur F4R de la Megane RS en version 250 chevaux, vous risquez d'être légèrement déçu...

En effet ce Trafic découvert dans une concession Renault par un membre du forum 5 Alpine Turbo à l'occasion des 25 ans de la R25 est une réalisation Renault Sport sur mesure pour un client hollandais.

Le traitement de ce 2,5l Dci est avant tout cosmétique avec la pose de boucliers sur mesure, d'un aileron, et d'une peinture jaune Sirius. A l'intérieur on retrouve une sellerie spécifique et quelques touches de jaune.

Si l'on se réfère à la logique industrielle il y a de fortes chances qu'une série limitée voit le jour, au moins pour amortir la fabrication des moules. La clientèle sera-t-elle réceptive? C'est une autre histoire.


Cependant pour tracter une Clio Cup, ca reste un bien joli tracteur.



Adrian00
Arata foarte bine! wub.gif
gruita2005
Vreau si eu unul galben biggrin.gif
norby_puma
Super tare
eduardsebe
frumos wub.gif
o fi motorul standard de 2.5 dci? biggrin.gif
Highwayman
Nu ma pot abtine sa nu remarc in fundal un Stepway cu jante de 16", ca amarastenii din Romania nu merita decat de 15".
Si ca sa fiu on-topic, puteau si astia sa puna niste jante originale de Renault, nu unele after-market, sau cel putin capacelul cu sigla imi da impresia asta. Sunt tare curios cum ar fi arata masina asta cu jantele de megane RS.
Mateiul323
interesant,arata destul de bine biggrin.gif
rtBK
Highwayman "amarastenii din Romania" abia isi cumpara anvelope de iarna sau le schimba pe cele care le au la sarma... si tu vrei pe 16' ? blink.gif
fatal1ty
misto dubita...
alexutz23
Eu nu zic ca nu arata bine , dar de ce sa tunezi un van ?
aphophis
pentru ca se poate smile.gif
rtBK
vad in fiecare zi o duba mercedes tunata.... nu stiu daca pot zice ca arata bine, dar nah... fiecare cu piticii lui.
SorinCT
Vis sa ai o dubita de 7 persoane si sa pleci la munte cu gasca biggrin.gif. Un mini-frigider, o masuta, poate si un monitor pentru TV-gaming
furia galbena
Imi mai trebuie multe sa pun pe ea?
tuner
jante ?
alexgabriel26
Nu cred ca merita investitia, bagi cam 1000 de euro pe urmatoarele: jante aluminiu, cauciucuri , folie geamuri, un DVD in plafon, o instalatie audio buna, antifonare, mocheta pe jos si lista se intindeeeeeeee.....
papa_mulo
QUOTE(Highwayman @ 13 Feb 2010, 21:02)
Si ca sa fiu on-topic, puteau si astia sa puna niste jante originale de Renault, nu unele after-market, sau cel putin capacelul cu sigla imi da impresia asta. Sunt tare curios cum ar fi arata masina asta cu jantele de megane RS.
*



De aratat ar fi aratat bine dar doar la poza pt. ca nu erau functionale. Jantele ca si anvelopele au un indice de greutate maxima admisa si mai mult ca sigur ca cele de RS nu duc atata greutate.
RS are probabil masa de aproximativ 1400 cu maxim autorizata in jur de 1800 in timp ce Traficul ala are in jur de 2300 cu 3100.
furia galbena
Jante de aluminiu pe trafic ... cu indicele de 102 104 care inseamna830 kg pe fiecare roata costa la aproape 200 e ,nu stiu daca renteaza sa le montez si apoi sa decalibrez printr-o groapa ,deh drumurile noastre toatee..,si sa umblu apoi descult de una.Mai mult cred ca ar renta tuningul interior, scaunul pasagerului care se roteste ,tv cu dvd, sau poate un bull bar
Highwayman
[attachmentid=1627724357] [attachmentid=1627724358]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.