Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning Scenic II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
yakuZza22
Din cate am vazut , nimeni nu vorbeste pe aici de tuning la aceasta gama. Cine e interesat sau are ceva idei , poate sa le scrie aici. Daca a-ti vazut ceva legat de tuning exterior sau interior sau la motor va astept cu pareri, poze sau idei.
BiGBearRO
Scenicul fiind o masina de familie nu prea se inghesuie lumea sa o tuneze
Cei mai multi o mai accesorizeaza un pic prin interior
black_alienware
http://www.reno.ro/tuning-scenic-1-t63835.html wink.gif
tuner
se poate depinde ce vrei biggrin.gif
la scenic 2 nu stiu ce poti face dar se gasesc mai multe ca la scenic 1
yakuZza22
tuner belea masina ta....am citit tot threadu tau bravo
nu ma gandesc la tuning in sensul de transformare radicala a masinii sau a mecanicii , ci in felul finutz
tuner
tuning este orice lucru prin care iti personalizezi masina fie ca este un autocolant sau orice alceva chiar si 4 jante de aluminiu care dau bine pe masina este o (personalizare) daca sunt si model rar cu atat mai bine

bine ca exista tuning de bun gust si tuning de cartier
eu inca ma chinui sa aflu in ce categorie sunt

important este sa te simti tu bine cu masina ta

„Acțiune sau preocupare de a îmbunătăți, regla sau particulariza caracteristicile funcționale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto” … asa este definit in DEX, TUNINGUL, dar cred ca foarte putini o inteleg.
BiGBearRO
Eu personal vad tuningul strict ca o ajustare tehnica pentru imbunatatirea performantelor.
Si prefer o masina care arata banal dar e o fiara, decat una facuta in fel si chip dar cu cel mai mic motor din gama.

eu zic ca e mai important sa nu o faci sorcova / chici etc , si cei cu CD la oglinda se simt bine in masina lor wink.gif
yakuZza22
QUOTE(BiGBearRO @ 3 Jan 2010, 13:08)

eu zic ca e mai important sa nu o faci sorcova / chici etc , si cei cu CD la oglinda se simt bine in masina lor wink.gif
*




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
in nici un caz nu o sa o duc in halul ala , de cum isi mai revine vremea incep transformarea
tuner
asta incercam sa explic fiecare vede tuningu din punctul lui de vedere

sunt masini de show care chiar nu au nevoie de motor mare ci doar sa arate foarte bine

sau sa aiba un sistem de sunet de invidiat

da nu toti au nevoie de viteza sunt persoane care merg cu 50 fix si au nevoie de un aspect periculos la masina, jante foarte late, masina foarte joasa, tobe de "tractor" cum ar zice un alt membru de pe forum

eu zic ca e un subiect pe care se poate discuta mult si bine

eu unu prefer cate un pic din fiecare momentan...
kasparov
design de la niste baieti din Ungaria...cam fantezist, dar arata bine
jas2
Oameni buni,avem arie de tuning regulamentul.gif

BiGBearRO
mult prea mult pentru o masina de familie, sunt aproape sorcove, dupa gustu meu, acum fiecare cu ...
mai potrivit ar fi ceva de genu asta
yakuZza22
Frumusica foc , rau de tot , cea de la BigBearRo ,de fapt ce are pe ea , sunt niste fustite la bari si la praguri,jantele, geamurile fumurii si tipsurile de la tobe .......frumos .
Ai idee de unde se pot procura acele add-onuri???
BiGBearRO
si un mic eleron
yakuZza22
Asa e ....dar de unde ai pozele...sau stii de unde le pot procura???
BiGBearRO
http://cgi.ebay.co.uk/RENAULT-SCENIC-MK2-G...=item1c0f24bb21
daca mai cauti pe ebay probabil ca mai sunt
yakuZza22
Am gasit exact ca cea de la BigBearRo , toate elementele....

Bara Fata 95 euro
Bara Spate 95 euro
Praguri 95 euro
Eleron 78 euro

astea sunt la cel mai mic pret pe care l am gasit
dan22y
Cand am avut Scenicul m-am interesat cam peste tot de aceste prelungiri la bare, praguri, eleron si am dat de un kit cu codul de referinta:

- Kit Sport Monte Carlo: 77 11 223 267 compus din prelungiri bara fata-spate, praguri
- Eleron hayon Sport: 77 11 224 446

Am atasat si un catalog cu accesorii pt Scenic II.1: [attachmentid=1627585432]

Bafta la modificari tongue.gif

Cand am intrebat la Renault in urma cu 3 ani kitul costa in jur de 750 euro, iar eleronul 150 euro.
grosu.iulian
salut.ceva de genua acesta s-ar gasi?
dan22y
Acela din poza e un model de Scenic 2.2 numit si Conquest. A fost o serie limitata cu unele particularitati.
Detalii aici: http://www.reno.ro/Scenic-II-Cross-Conquest-t79635.html
grosu.iulian
multumesc.cineva care ar executa ceva asemanator nu stii?
yakuZza22
era unu de vanzare pe un site specializat in vanzari auto(cel mai cunoscut de la noi) ...incerc sa nu fac reclama .....
bad_x
daca vreti tuning pt renault gasiti aici


http://carlovincriminals.eu/renault.html


tot ce doriti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.