Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrare nereusita :-"
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
Pages: 1, 2, 3
Drg.R11
wub.gif

8 Dec 2009, 15:03:
smile.gif in sfarsit dupa 3 luni de chin! asigurarile ma despagubesc! Doamne ajuta, neseriosii!!
cmandrei
Care'ncotro ? sad.gif
jul
cat ti au dat?

esti mai rau ca mine radmasa.gif

stai linistit....si el e destul de rau cand o sa dea bara jos....si altele care se observa mai incolo
Avani
Eu nu pot sa inteleg cum golful ala are doar vopseaua crapata, in rest bara si punctele de prindere nu au nimic, iar tu... ce sa mai, o imagine face cat o mie de cuvinte.

Daca esti happy, inseamna ca te-au despagubit incat sa te multumeasca.

Conform legii, societatea de asigurari are 90 de zile la dispozitie sa investigheze dinamica accidentului. Oricum, daca eram inspector de daune si vedeam masinile separat, n-as fi crezut in veci ca intre cele doua a fost vreun contact.
hellcat
Si folia aia cu cod de renault s-a gandit sa se interpuna intre fericirea vostra radmasa.gif
molady11
Auuu cum frast sa strambat asa masina ta nu imi dau seama, vezi ca sunt pe aici multe r11 de dezmembrat, daca nu o refaci asteptam oferte biggrin.gif mie imi trebe farurile de pe pozitia scurta biggrin.gif aa da si mai stiu si 2 r11 de dezmembrat in tg mures ,Bafta
Drg.R11
smile.gif pai primele 2 sapt au adus sa constate urlmele de franare ca am avut viteza ceea ce nu era nevoie, cel cu golful nu s-a asigurat la trecerea de pe banda2 pe banda 1, indiferent de viteza pe care o avem...apoi s-au luat de capota! am avut capota schimbata si nu iesea culoarea! iar pe masina lui zicea ca nu se gasesc urmele mele, dupa cum vedeti zgarieturile de pe golf reies perfect, se "inbuca" !, sa nu mai pun amenintarile ca ma baga la frauda,ca am facut liniuta:-",unde s-o intamplat accidentu (acolo unde mi-a curs antigelu ? dar de ce acolo?atunci sa te desp cel cu golfu pentru ca el o dat declaratia mincinoasa)...declaratii si iar declaratii ,poze si o gramada,mi-ai spus ca nu ma despagubesc deoarece 80% din ei renunta sa dea in judecata iar ceilalti 20% ii platesc, am dat in judecata! am castigat iar acum ma bucur de despagubire.

8 Dec 2009, 16:47:
mai mult! imi pun faruri model 87 :X dintr-o bucata cu semnalizatoare,si spoiler la fel..smile.gif
jul
felicitari ,cat a fost despagubirea?
Drg.R11
sincer nu stiu,e la service, la cel mai bun din oras:) m-am asigurat sa-i uste cat cuprinde!

8 Dec 2009, 17:02:
am vrut sa scot banii si sa o fac eu, dar era decentrat lonjeronu si nu cred ca ieseam foarte castigat desi o terminam mai repede in garaj decat la service:( asa..cred ca stau vro 2 sapt...1 sapt jumate! orc revin cu poze de la service:D
jul
foarte bine le ai facut....le am explicat ca asa o sa procedez si eu....arde ila buzunare,o sa iasa pe la 3-4 mii euro
au niste preturi piesele mai mari ca la astea noi
fa poze cu etapele din refacere
succes
molady11
1 Proiector nu ai de r11 ??? pt bara fata
Drg.R11
nup, nu am deloc proiectoare sad.gif
jul
ceva noutati cu lucrul la masina?o pozica cevasilea? biggrin.gif
Drg.R11
Am fost azi pe la service, nu au gasit masca, grila din fatza, au spus ca daca nu o gasesc o indreapta pe aia, inca nu am facut poze ca nu s-au apucat de ea decat de maine din cate ma inteles, dar tu jul? ce ai patit ca tot n-am intles?smile.gif
jul
eu sunt in asteptare ,un fel de miloaga ,putin mai tanar ca tine,am decat din noiembrie,am dat devizul si acum astept sa se aprobe ph34r.gif ,partea asta cu sa se aprobe nu o prea inteleg...ce sa imi aprobe....normal in germania sau in alta tara unii iti ofereau o masina pana o spoia pe a ta

10 Dec 2009, 23:25:
referitor la ca nu gasesc....le gasesc dar ....ce preturi....420 ron grila din mijloc si 270 ron ochelarul....normal ca itit zic ca nu le gasesc

mergand eu prin padure sa caut un service sa imi faca devizul....povesteau ...nu toti....doar majoritatea ca in general se procedeaza astfel

o evalueaza la 10% din valoarea noua ,adica 12500 euro/10=1250
daca reparatia depaseste valoarea iti da dauna totala
adica ramai si c masina si cu banuti
ziceau ca nimeni nu a mai venit sa o repare
Drg.R11
smile.gif), deci si eu am trecut pe unde treci tu, ideea e ca 80% din ei renunta sa-i dea in judecata si isi fac masina din banii lor, iar ceilalti 20% dau in judecata si castig 100%! e ca si cum ai da politia in judecata, castigi 99%...e 200 ron masca din fatza dar nu o mai fabrica! dupa cum ti-am zis am vrut sa-i ard si am dus la un prieten de familie masina, e pe maini bune, tipu ii spaima asigurarilor! tot nou nu se complica sa kitt-uiasca,lucreaza si scump dar are si aparaturi pe masura!acum urmeaza sa caute inca in 2 locuri de dincolo si daca nu gaseste grila din fata mi-o indreapta pe asta stramba...m-am interesat la cateva magazine din alba de piese import si nici ei nu au grila de fatza!

10 Dec 2009, 23:56:
aa si apropo, dauna nu e mare! faruri 140 X 2 ; semnalizari 50X2 ; gril fata masca plastic 40 ; spoiler am altu, capota am, radiator 200 ron, deci nu are de ce sa spuna ca nu gaseste!

10 Dec 2009, 23:59:
costa mult vopsitu, piesa e 250 de euro la el, apoi 1000 de euro doar sa o puna sa imi indrepte lonjeronu si centratu...deasta zic el bani pe piese nu-si scoate, una is bani care imi vin pe piese si una-s bani la service:) lucrarea poate sa fie de 100 de mil...deci una-s bani care vin la dauna totala si una-s bani care ii face service-ul

11 Dec 2009, 00:00:
deasta iti da dauna totala mai bine iti da 30 de mil decat sa dea 10 mil pisele si 40 la service:D
jul
da,am picat la generali...sa vad cum o sa fie...preturile difera in functie de service,ei agreeaza anumite tipuri de service....eu am cerut 30 sa mearga treaba repede...ca or mai 15 din buzunar...nu contest...ideea este sa am masina facuta si bine,daca nu imi da banii de sarbatori...las frumusel masina in service care vor ei....cand o sa o ridic....o sa cer expertiza rar si bineinteles ca daca se apuca sa spoiasca repede nu o sa iasa..ma refer
simt ca e fugita un pic,nu am facut unghiurile
farurile ca sa bata bine,trebuie inlocuit tot tragerul fata
daca pica vreun test rar ,sa repare am itp trecut cu brio asa ca au pus o baietii,23 oct e facut itp
tobele sunt noi ,zangane
radiator nou supureaza
stii si tu ca deschiderea capotei pana o centrezi dureaza
inca nu am verificat punctele obligatorii la impact impuse de renault(sunt niste pasii care trebuiesc parcursi ptr a afla gradul de impact asupra caroseriei
vopsitul intradevar la unii te apuca plansul
si cred ......ca am ramas in un sg service care o sa se apuce de ea ,restul doar am deschis gura si au zis ca nu au timp,ca nu se baga
mai e unul sg de pe forum cu un service care a zis ca e ok si sa i aduc piesele si imi ia 20 mil asta daca nu mai e si altceva

oricum,totul depinde de unghiuri,daca masina e suie....s ar putea sa fie pastrata exclusiv ptr peste
succes
jul
jugul e afectat sigur,nu il schimbi?
trebuie verificata la toate punctele

18 Dec 2009, 13:49:
sad.gif

sunt vreo 20 pagini care explica cum poti sa resuscitezi caroseria sa o faci ca noua
maoR11
naspa moment...tuma acuma de sarbatori
da care-i faza de neam belit mai toti babele? blink.gif
eu aproape i-am terminat spatele , jul a botito , tu ai botito, ady ia spart trapa
ce mai urmeaza? ph34r.gif sad.gif
jul
renasterea popa.gif

18 Dec 2009, 13:58:
cheers.gif sofer4.gif sofer7.gif
Drg.R11
tnx jul, pai imi trage lonjeronu si mi-o pune la punct, nu cred ca o sa-l schimbe o centreaza doar :-?

18 Dec 2009, 16:30:
mao, urmeaza alin smile.gif) ca face de permis:>
maoR11
ai dreptat drg cu alin laugh.gif dar sper sa nu sa intample nimic
Drg.R11
biggrin.gif
silvers
Mai fratzilor, la cum conduce Alin ,fara carnet ,io zic ca nu o sa fie cazul prea curind de buseala....
alin007
mai bn lovesc un bmw seria 7 decat babuta mea wub.gif wub.gif

18 Dec 2009, 19:47:
+ ca ultimele doua zile la sc de soferi am condus pe zapada+ghiata pe jos si nu am avut probleme smile.gif
jul
ptr maor....i a placut lu unu fundul tau ras hohote.gif
Drg.R11
sa dea Domnu sa n-o lovesti, mai rau ii cand ti-o loveste altu...k mai nou asigurarile nu mai investesc bani in masini vechi, dauna totala adik cat? 10 mil :-j, cat de o bicicleta:|...
jul
pozeeeeeeeee 111.gif
maoR11
QUOTE(jul @ 18 Dec 2009, 20:43)
ptr maor....i a placut lu unu fundul tau ras hohote.gif
*



acel "unu" la care te referi tu a fost un zid in care am intrat cand am incercat sa intorc la viteza(50-60km/h) cu frana de mana , numai ca intoarcerea a decurs bine pana cand a intrat pe nisip si primu perete al iei a fost wacko.gif
daunele?:aripa dreapta spate facuta praf, hayonu varza, janta sa facut zici ca ai trecut cu tancu peste ea si bara crapata si bandou dupa usa spate nu lam gasit:)) dumnezeu stie unde a zburat
reparatii?: am pus alt hayon alta janta am schimbat bara, si unchimiu sa chinuie sai puna alta aripa(noroc ca am gasit la dezmembrari o aripa identica la culoare cu culaorea de pe masina, zici ca a iei a fost)

Jul daca la mine te referi cu pozele , inca nu am dar sper sa ajung cat de curand la tara si sai trag cateva poze, dar sa se mai domoleasca zapada asta ca acuma pun pariu ca masina e sub un troian de zapada

jul
cool men,si zidul? 04.gif

si tu si cine mai poate sa puna poze ....ati vazut cand eram mici ca ne placeau cartile cu poze charge.gif

18 Dec 2009, 21:45:
era super sa ai relatare de la locul accidentului


ai patit ceva? sad.gif
maoR11
eu mam lovit cu capu de geam dar nu destul sal sparg(geamu nu capu:)))
jul da-mi si mie id tau sa mai schimba o vorba doua
iulian_2233
Drg.R11 cu ce ai vopsit bordu mai ezcat plansa de bord blink.gif blink.gif e faina rau parca mas incumeta si eu sa fac asa ceva la culoarea masinii smile.gif smile.gif

da si mie cateva detalii
Drg.R11
crek cel mai mult imi place de pe forum de jul , smile.gif) ii tare amuzant si tot timpu in centru situatie/la nevoie/mai o gluma buna/ , cu ce te ocupi omule? biggrin.gif

19 Dec 2009, 01:00:
plansa de board, te referi la chestia de la ceasuri sau boardu? ( ambele cu vopsea rosu superb-sange, asa ii spunea la maga. ideea e ca mi-a adus un ptr din germania un spritz kitt cauciucat ca altfel cred ca mi se decojea:-?

19 Dec 2009, 01:03:
el a venit si cu ideea, el are pe opel calibra(boardu galben) si i-a ramas...din pacate nu mi-a ajuns pe tot boardu spritz kitt-ul dar nu mi s-a decojit pana acum.
jul
in general ma gandesc ,deci sunt ganditor 017.gif
timpul il pierd cu tampeniile din romanica
am multe profesii memorate...am trecut prin toate....stii tu ....si nevoile si neamul 168.gif
iulian_2233
aha ms o sa vad ce se gaseste pe la noi la romanica biggrin.gif
florin banaseanu
mai baieti vad ca voi cam dati cu ele de pereti si apoi cautati piese pt ele.hai sa va zic si eu ca vreau sa vind un 9 si un 11 diesel.11-le arata si merge f bine si 9 a functionat pina asta vara cind s-a rupt cureaua de distr in rest e completa.imi pare rau ca nu am poze facute cu ele dar o sa fac si o sa trimit.daca e cineva interesat ma poate suna la 0766521597.florin
iulian_2233
florine da si mie ceva poze cu 9 ala si ceva detalii ma int daca e pe motorina
Drg.R11
in sf am terminat Fordu biggrin.gif acum am loc pentru babuta sa o iau de la 0 exterioru biggrin.gif !! ktva poze aiurea:-"
iulian_2233
wow saracu prin ce a trecut biggrin.gif
jul
matale te murdarisi sa faci minunatia asta? bravo !!! valuri.gif
Drg.R11
am pus doar cateva poze, (prima data am bagat flexu) si...cand am vazut-o taiata:O:O smile.gif)...n-am mai vaz la loc:D
maoR11
Fratilor a facut unchimiu babutza mea, e ca noua acum banana_bailando.gif
jul
ptr drg,oricum,sa faci din masina lui flinstone ,una in care sa nu te stropeasca pe ciorapi e cale lunga...inca o data felicitari
iulian_2233
asa este felicitari pt munca depusa si cati mai multi Km fara evenimente si noroi pe ciorapi biggrin.gif
Drg.R11
Azi am fost dupa cateva piese la Hun, de la tipu de pe forum , am luat ceva de pe masinuta:D si uite ce am intalnit pe drum, pfff i Lov' Mustang:X MA FAV:x

21 Dec 2009, 00:14:
tot eram ud:)) eram ca 2 mecanici disperati dupa o cheie de 10 :>
jul
si in duba alba din spate erau canistrele cu benzina? 168.gif 168.gif 168.gif
Drg.R11
la 4.0l benzina 320 de caluti:D tinde spre 20% biggrin.gif ca un seria 5 dinala vechi ,6-nlinie biggrin.gif....daca mergi ca omu citav, impozitu si asigurarea numa sa o ti cu acte false pe america ca nu te contr nime smile.gif) in duba era mustangu de R 11 ala albastru de pe forum, i-am luat masca din fatza, farurile, grilu, radiatoru, bla bla :> avea interior fain apropo..care vrea si un dublu corp weeber pretz 20 ron .biggrin.gif

21 Dec 2009, 00:40:
maine poze din service! sper:D
jul
da ce faci cu capota aia?
Drg.R11
o indrept, am 2 capote pline de kitt! sare vopseaua de pe ele....

21 Dec 2009, 01:47:
sau u de ce capota zici?smile.gif
jul
ziceam ,ai cumparat si capota aia albastra?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.