Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: chemare service
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
mondidi
Azi am primit prezenta, a mai primit cineva??[attachmentid=1627572504]
cj666
Da, tocmai am primit-o si eu. Am sunat la sevice si aia erau cam in ceata. Oricum, pina m-au programat mai fac vreo 800 de km. Sper sa n-am probleme.
Meganele
QUOTE(cj666 @ 30 Nov 2009, 14:23)
Da, tocmai am primit-o si eu. Am sunat la sevice si aia erau cam in ceata. Oricum, pina m-au programat mai fac vreo 800 de km. Sper sa n-am probleme.
*




Dar cum ati primit aceasta instiintare? Pe e-mail, pe telefon?

Multumesc
cj666
O scrisoare in posta.
bebecool
Am primit si eu scrisoarea prin care sunt anuntat ca exista o problema la coloana de directie, mai exact exista riscul sa se desfaca un surub. O sa duc masina in service si va comunic mai multe.
Meganele
Hello

Da si eu am primit. O sa ma programez si eu maine.

Insa vroiam sa va intreb daca in offroad voi simteati ceva in neregula?

Multumesc
cj666
Nu am simtit si nu simt inca. Acuma ma gindesc ca daca exista pericolul nu inseamna ca musai se desface. Nu de alta. da desteptii asta m-au programat la service peste o saptamina si pina atunci mai trebuie sa fac vreo o mie de km. Sper sa nu ramin cu volanu in mina tongue.gif
Hyper
Da, am primit si eu miercuri recomandata. Inca nu ma grabesc, las 'mesterii' din service sa experimenteze intai p'ale voastre harhar.gif
cj666
Am fost azi la revizia de 15000. 785 de lei (cu card renault). Mi-au spus ca mai trebuie sa vin saptamina viitoare, sa-mi puna nu stiu ce patch la computerul de bord ca sa arate reviziile la 15000 si nu stiu ce ghiare la suruburile de la directie. Din fericire le-au verificat suruburile astea si nu erau destrinse. Acum nu aveau chestiile alea, urmau sa le primeasca. E, o sa vad ce va fi dupa ce le pun si pe alea. In orice caz, masina asta renault parca e altceva decit ce am avut pina acuma. Chiar imi place.

9 Dec 2009, 16:46:
Si apropos de cauciucurile de iarna, eu am luat de internet Hankook Icebear, la 500 bucata. Arata bine si se comporta bine.
mondidi
Am fost ieri in service si am rezolvat, au kit cu adezivul ce blocheaza piulita, a durat ~30min.

Mai ciudat a fost ca i-am rugat sa verifice spatele ca se auzea (parca) ceva.
au gasit planetara stg. desfacuta (slabita) Au strins-o au schimbat siguranta si acu nu mai trancane.
Mi s-a spus ca revizia se face in continuare la 10.000km ca ei nu au primit nimic in sensul acesta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.