Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Are cineva oglinzi ext. incalzite la Re 25 ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
tutu
Are cineva oglinzi incalzite la Re 25 ? Stie cineva daca au existat modele de Re 25 cu oglinzi exterioare incalzite ? Electrice stiu ca sunt , ca-n poza.
spyball74
Da exista, ca sa-ti dai seama au lipite pe spatele sticlei (oglinzii) 2 placi de aluminiu cu papucii corespunzatori pt fire.

Masina din semnatura are asa ceva
turbodxman
Pt. Dl. Tutu: Anumite versiuni au avut oglinzi electrice si degivrante. wink.gif
santo.cristian
salut.stie cineva daca se pot adapta oglinzi electrice in locul celor actionate pe cablu(normale)?
turbodxman
@santo.cristian: Daca tragi fire pt alimentarea lor da.
tutu
Bun si de unde se actioneaza din masina ? Asa cum este instalatia originala. ( Rog poze cine are asa ceva).
turbodxman
@tutu: Oglinzile retrovizoare sunt comandate de la 1 joystick situat in panoul de comanda al geamurilor, pe cotiera portierei soferului.

Vin si fotografiile.

tutu
Care este intrerupatorul ptr. degivrarea oglinzilor ext.? Asta vreau sa stiu !
turbodxman
@tutu: Din cate cunosc, nu exista un intrerupator special pt degivrarea lor, din fabrica.
tutu
Asteptam pe cineva care stie / sau are asa ceva pe masina si foloseste butonul cu pricina.
Trebuie sa fie, altfel cum comanzi degivrarea ( uscarea ) oglinzilor ext. ?
turbodxman
@tutu: Cum nu exista buton special pt degivrare oglinzi, cred ca aceasta se face la apasarea butonului pt degivrarea lunetei.
johndoe82
intradevar degivrarea oglinzilor se face odata cu degivrarea lunetei. eu am asa ceva dar din pacate nu imi functioneaza decat la oglinda din stanga.
turbodxman
Era logic smile.gif
tutu
Daca are cineva , as vrea 2 oglinzi exterioare electrice, sau macar cea de pe dreapta .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.