Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezmembrez Renault 25 TD
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
Pages: 1, 2
Adys_m1986
Deci dezmembrez Renault 25 phase1 fabricatie 86 motor 2.1TD
masina este completa si se vinde absolut tot.motorul este de pe una adusa din franta si merge perfect,se poate proba.
Am si o masina aproape intrega(cea de pe care am luat motorul) tot de piese
La prima am si actele de Romania,poate le foloseste cineva pt recarosare.
Pe de alta parte poate intereseaza pe cineva cu toate ca nu sunt Renault:
Mai am la desfacut doua Bmw-uri e30 prefacelift un Fiesta Mark II, multe piese de Cielo cateva de Tico si multe alte piese de la tot felul de masini:Astra,Golf,e.t.c.
Asta ca nu mai am loc si m am apucat de curatenie.
Preturi negociabile.
Pentru ori ce va intereseaza intrebati si voi raspunde in cel mai scurt timp posibil !
0731649617
R25_GTS
Salut

Poti sa pui niste poze cu Renourile?
Adys_m1986
O sa pun si poze dar de luni incepand... intreaga mai este doar o masina (pre face lift) cealalata('92 facelift) s a desfacut totul de pe ea si caroseria s a dus la fier...
Adys_m1986
"o pompa de benzina ieftina externa ai cunva . nu ma intereseaza de pe ce e ca vreau so pun pe o injectie monopuct si daca ai la ce pret . multumesc astept raspuns "
Am gasit o pompa de benzina externa foarte buna la 100 lei,daca te intereseaza Pm si vedem cum facem,apropo eu sunt din Bucuresti dar pot trimite si in tara prin curier.
carburator ,imi pare rau dar nu gasesc...
Adys_m1986
turbodxman inca nu pot sa dau PM asa ca raspund aici:
in princiuou este cam tot,tre sa le caut in gramada, maine daca nu luni seara o sa ai raspuns cu poze cu tot...
turbodxman
@Adys_m1986: OK. Ms.
XtreZz
Salut...oare radiatorul se potriveste si pe renault 21? ca am acelasi motor dar numai ca este D clasic....
Adys_m1986
XtreZz nu stiu dca se potriveste dar o sa i fac poze ,il masor ,si vedem....

<span class='edit'>19 Oct 2009, 09:23:</span>
Am facut si cateva poze...
Am toate usile si haionul de la phase 2,stopuri si faruri phase2,stopuri si faruri phase1,
servodirectie,geamuri electrice fata,aripi,capota phase 1,punti spate cu tamburi,evacuare in stare bune,scaune bune,plasticarae,e.t.c.
tutu
Mie mi-ar trebui o janta ( sau 2 ) de aliaj de la Re 25. Din ce oras esti ?
Adys_m1986
Jante doar modelul asta,sunt toate 4 si as prefera sa la dau set,sunt pe15 si pretul este de 400 ron/set fara cauciucuri
eu sunt din Bucuresti,Chitila dar pot trimite oriunde in tara prin curier...
Parbriz in stare buna,fara ciobituri e.t.c. ,120 Ron
alin007
poti sa mi lasi si mie id tau de mess smile.gif
alex_maxx
salut ma intereseaza si pe mine motorasul de la stergatoare daca il mai ai si un pret ms frumos
Adys_m1986
ID este acelasi ca si usernameul :Adys_m1986
udate poze scaune fata bunicele,aripa stg fata faza 2,aripi fata stg+dr faza 1,conducte frana spate impecabile,mocheta,plasticute,mascute fata faza 2,e.t.c
Adys_m1986
Faruri faza 2 : 300RON/set stopuri faza 2 200Ron/set
eventual desfac si motorul daca sunt mai multi doritori!
XtreZz
am masurat radiatorul si are ceva de genul h=38cm si lungimea de 76...nu stiu daca este exact penru ca am masurat cu el pe masina!
bogdan razvan
auzi spunemi si mie daca ia dat cumva motorul si din ce localitate esti ca mar interesa motorul tot ms
Adys_m1986
Sunt din Bucuresti/Chitila...motorul nu s a dat,dar se desface,se vinde bucatele..
update:rezervor un stare bune nelovit :100 RON
Mii de scuze, am uitat de radiator...va trebui sa il verfic pt ca are o gaura prin el,si o sa il si masor,maine seara iti spun exact ce si cum si o sa pun si poze cu el...
johnny.m
parbrizul cum poti sa-l trimit in TR. Magurele, ca m-ar interesa
Adys_m1986
XtreZz radiatorul e bun,adica nu curge... are o gaura in el dar are obturati elementi aceia.am mers asa fara probleme...iar dimensiunile sunt aproximativ h=36 l=72,m am uitat si e acelasi radiator si la r21 si la r25,au aceleasi dimensiuni,coduri...vezi pozele...pret 100 ron
johnny.m parbrizul prin curier,o sa intreb maine curierul si iti spun,sau daca vii in bucuresti sau vreun prieten care vine in bucuresti...
update TURBINA =200E
alternator,electromotor,servodirectie completa,planetare,cutie de viteze,articulatii/suspensie in stare buna...etc
XtreZz
si nu afecteaza cu nimic gaura respectiva? nici vara? racirea se face cum trebuie?ceva garantie la el?
Adys_m1986
johnny.m am vorbit la curier si se poate trimite parbrizul,deci daca esti interesat da mi un telefon...
XtreZz cum am mai spus eu am mers asa fara probleme,garantie iti dai seama ca nu am cum... daca esti din bucuresti poti proba...daca nu ai deloc eu zic ca e ok asta,alfel nush ce sa zic...decizia ta...
un mic update: nu e reno dar poate intereseaza pe cineva:
am mai bagat la desfacut un AUDI 80 B3 1.8 benzina ....
XtreZz
nu sunt din bucuresti...iti voi da raspunsul in cam doua zile! dar daca il pun pe masina si curge ce fac? intrebasem daca este vreo problema la racire deoarece ma gandeam ca vara pe canicula nu isi mai face racirea cum trebuie daca este obturat acolo...si sa nu se incinga motorul...dar daca zici ca nu ai avut probleme este ok!
Adys_m1986
johnny.m vorbeste la curier si vezi,am inteles ca undeva la 50 lei transportul,
stopul de spate 100 lei(sa imi zici care din ele),vezi in poze ca unul are o mica ciobitura..
XtreZz chiar nu stiu ce sa zic cu radiatorul ala,era bine daca aveai un drum la bucuresti si il probai....
Daca intereseaza pe cineva am multe piese de bmw e46...
Adys_m1986
UPP...in continuare multe piese :
arcuri spate bune 100 lei perechea
amortizoare bune 100 lei bucata
ansamblu motoras stergatoare fata 50 lei.
piese motor:injectoare,pompa motorina,turbina,servodirectia,e.t.c
macarale geamuri fata electrice 50E setul
macarale geamuri spate manuale 50 lei setul
intercooler 200 lei
usi,geamuri,haioane,stopuri,faruri,capota,geamuri,piese de interior,e.t.c
alex_maxx
puteti sa imi spuneti si mie daca se dau greu jos plasticele de sus pt a da cartonul de pe plafon jos si cum??
Adys_m1986
alex_maxx sunt pe sistemul clipsuri si trebuie sa tragi de ele din cate imi aduc aminte,tre sa dai jos luminatoarele laterale si cred centurile din punctul de sus,ai graija ca din cauza varstei se pot sparge foarte usor...totusi daca e pe gri interiorul am un rand ok....
Cine stie mai bine sa explice este asteptat sa raspunda....
tutu
Eu iti recomand sa le dai jos vara cand este cald si plasticul este mai maleabil, in schimb iarna cand e frig plasticul este casant si clipsurile de prindere se pot rupe f.usor.Mai ales ca dupa atatia ani stii Ca este imbatranit plasticul ...
alex_maxx
k ms pt sfaturi ma gandesc ca pot sa le desfac si dupa ce fac in masina caldura deaia grava din pacate ale mele sunt pe crem
johndoe82
ma intereseaza si pe mine caseta de directie daca este hidraulica, bieletele antiruliu, tampoanele la cutie si motor ši tiranti. si un numar de telefon. eu ajung duminica in chitila, poate ne intalnim si vad si eu ce mai pe masina.
Adys_m1986
Caseta de directie daca este hidraulica?e caseta pt servodirectie,sau sunt mai multe modele?
Este tot ce ai enumerat mai sus,dar sa vad in ce stare sunt...cel mai bine te astept duminica la fata locului si vedem atunci ce si cum,pana atunci o sa incerc sa le dau jos de pe masina...
0731649617
Rila89
Salut! M-ar interesa motorul de 25! Imi poti spune la ce pret este? Ms mult!Bafta!
Adys_m1986
Salut! daca nu am vobit cumva la telefon inca,suna ma si discutam...0731649617
laurentiuonujec@yahoo.com
As dori si eu cateva piese :
-buton avarii
-capetele de la grila de la incalzire
-pompa de benzina
-capac delco
-set de fise
-bulb temperatura apa
-aparatori de noroi sub aripile din fata(partea de sub faruri,cele din spatele arcurilor)
-injectoare de benzina
Eu sunt din Sighetu Marmatiei,Maramures.
Rog sa-mi scrieti in dreptul lor preturile.
Adys_m1986
salut este doar buton de avarii,iar clapetele alea cred ca va referiti la gurile de vntilatie din bord?vedeti pozele....daca da toate :buton si gurile la 50 lei.
de benzina nu am nimic deocamdata....

upp placute de frana aproape noi sistem Lucas 50 lei set 4 placute,una are si senzorul...
multe piese in continuare...
Adys_m1986
pozele cerute:

6 Dec 2009, 19:10:
alte poze cerute....si UPP
Adys_m1986
ceasurile reloaded.....
In continuare motorul,cutia si foarte multe piese...
adryantm
un suport de cutie de viteze am nevoie,modelul 1,cutie din aia mare cu ambreaj hidraulic .mersi
Adys_m1986
Imi pare rau dar cutia e cu ambreiaj pe cablu...
Adys_m1986
UP
poze cerute....
stc_ctln
Salut

Alternator ai?
cati amperi si cat vrei pe el?
Adys_m1986
Salutare este alternator 200 lei fix
e normal de diesel nu stiu cati amperi are dar o sa ma uit maine daca am timp...
s3rg3ntu
75 de amperi e parca
drujbistu
usa soferului o mai ai? daca e chiar desfacuta in bucati, ma intereseaza sistemul de inchidere, a mea nu mai sta inchisa, deloc. acuma nu stiu daca e de la inghet sau am rupt pe-acolo vreo piedica/parghie si trebuie sa o schimb. Multzam
Adys_m1986
este usa de la sofer,desfa tapiseria sa vezi din ce cauza nu iti mai sta inchisa si ma anunti dupa....
Adys_m1986
UP motorul si cutia au zburat,mai am amortizoare arcuri,piese de mecanica de interior,placute de frana ca noi,servodirectia completa,e.t.c.
member8819
Salut. Ma intereseaza tot suportul de filtru de ulei, imi poti spune un pret daca il dai separat ?

Mersi smile.gif
Adys_m1986
member8819 s a dat cu motor cu tot...
Adys_m1986
UP preturi bune ca imi ocupa locul:
un set jante al (in poze) pe 15 :250lei
jante tabla :50 lei/2buc
amortizoare fata/spate :100 lei bucata sau 150 lei perechea(in stare buna)
arcuri fata/spate : 50 lei bucata sau 80 lei perechea
etrieri fata completi,cu supotrt fara placute: 150 lei prechea
placute frana bune(poze mai sus):50 lei setul/4buc
servodirectia completa(pompa+vas+caseta+furtune)300 lei
scaune fata cu tetiere +bancheta spate si spatar 150 lei
aripi fata modelul 1 :50 lei bucata
capota fata modelul 1 :100 lei
usi modelul 1(doar tabla) : 50 lei/buc
usi modelul 2(doar tabla):50 lei/buc
faruri modelul 1 simple : 150 lei ambele
stopuri spate modelul 1:100 lei ambele
rezervor diesel fara litrometru 80 lei
mocheta interior gri(trebuie spalata) : 50 lei
macarale electrice fata : 100lei/buc
macarale manuale spate :50 lei ambele
ansamblu motoras stergator parbriz: 50 lei
hayon modelul 1(doar tabla si geamul):100 lei
hayon modelul 2(doar tabla si geamul):100 lei
conducte frana spate ca noi :50 lei
repartitor spate:100 lei
bascula spate cu tot cu tambur complet:100 lei/buc
consola centrala cu cotiera:80lei
consola centrala fara cotiera:50lei
motorase inchiderea centralizata cu yale cu tot(originale):100 lei/set toate 4
bara spate modelul 1:50 lei
geamuri laterale :50/buc
plastice,piese de interior,luminatoate,etc,piese de mecanica etc
0731649617 Adys_m1986@yahoo.com
Adys_m1986
Up,pe langa lista de mai sus mai sunt si altele...
Adys_m1986
Hai sus!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.