Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: alarma guard problema
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
nicu79
salut, va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu schema montaj alarma guard am cumparat un matiz si are alarma guard pe ea buna zic eu numai ca eu am montat inchidere centralizata caci nu avea(pilot) si nu stiu cum sa cuplez firele la unitatea centrala de la ic sunt 2 fire iar la alarma sunt 6 cum sa le leg blink.gif sad.gif va art o schema care am gasit-o tot aici pe forum,va o ideie cum ar veni frile
romeo3108ro
deci se fac urmatoarele legaturi:
1.galben + galben/negru la minus
2.orange la 1 din fire de la modul IC
3.verde la celalalt fir de la IC
daca se inatmpla cumva sa inchida la dezarmaresi sa deschida la armare inversezi firele verde si si orange
Bafta si daca mai ai intrebari te astept pe mess
Maiorul1230
Salut ,

Am o alarmA Guard 441 si ma chinui sa gasesc metoda de a deschide (porbagajul) , normal dupa schema este firul albastru . Am incercat sa pun si un releu dar tot nu am reusit. Poate gresesc la conectare .

Rog ajurtor !!!!
sorin1983
albastrul este pentru butonul de alarmare... contactul care sesizeaza deschiderea portbagajului sau/si a capotei motor smile.gif
dupa schema ta te poti lega pe gri sau gri/negru... alea sunt pentru auxiliare... vezi in manualul de utilizare care e secventa din telecomanda pentru activarea unui canal auxiliar si dupa aceea verifica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.