Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Demontare/Remontare scaune
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
naighba
Doresc o schema pentru demontarea si remontarea scaunelor de pe Clio. Stiu ca exista...cel putin pentru Laguna 2 am gasit . Este din manual si se numeste ... capitolul tapiterii.

Multumesc anticipat
lucianm
vrei sa demontezi scaunele de pe podea sau scaunul in sine?

daca vrei sa le demondezi de pe podea tre sa te bagi sub masina, si vei gasi suruburile sub niste capace de cauciuc, sunt usor de localizat. Suruburile dinspre centru masinii sunt chiar langa teava de esapament .
blacklitmouse
si atat tot in suruburile astea sunt prinse?intreb fiindca dupa ce vin din vacanta si eu vreau sa le dau jos impreuna cu bancheta fiindca e la mine in oras un nene care face o tapiterie pe scaune din ce material vrei cum vrei am vazut si sunt foarte frumoase.bancheta la fel e prinsa??
naighba
ce preturi are...imi poti spune?
bancheta...cel putin al mine se da foarte usor jos . Precizez ca am bicorp si bacheta este rabatabila
lucianm
da, fiecare scaun este prins in 4 suruburi. 2 spre exterior sub capace de cauciuc si 2 langa teava de esapament.
blacklitmouse
naighba@ da 70 de lei scaunul cu materialul lui, bancheta nustiu ca nu mia trecut prin cap sa intreb fiindca mi a furat ochii scaunul care tocmai il terminase era unul de golf 4 arata superb, banuiesc ca ar fi dublu adica vreo 140 deci in total cele 2 scaune si bancheta vreo 280 de lei aproximativ ce vreau sa zic e ca la acel golf i a facut cu musama ceva imitatie de piele care a zis ca mi o recomanda si mie si ca e chiar mai rezistenta decat pielea,scuze offtopicul
Giafas
Poti sa pui niste poze ceva daca ai terminat? sa vad si eu cum a iesit?M-ar interesa ceva de genul.Poate si o adresa ceva smile.gif
10nu7z
Ceva poze cu scaunele ? Stiu ca postul e cam vechi dar .... poate poate .
UXE
Intreb si eu aici: merge bancheta de pe symbolul meu pe un clio Campus in 3 usi? mellow.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.