Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme inchidere centralizata master
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
aa_dd_yy
Salut, tocmai mi-am luat un master din 2002 octombrie si nu merge inchiderea centralizata . Am inteles ca proprietarul anterior ar fi pierdut cheile, a schimbat
contactul si cred ca si telecomanda. Acum nu percuteaza nimic pe telecomanda si nici pe butonul de inchidere centralizata existent in cabina, in plafoniera.Va sunt recunoscator pentru ceva sfaturi.
aly_vo
Salut si bine ai venit pe forum !
Verifica totusi si siguranta pentru inchidere, din interior trebuia sa mearga oricum.....verifica daca vine 12v la butonul de inchidere..
Succes ! sa ne scri ce ai mai intampinat !
aa_dd_yy
Mersi, o sa incerc si o sa revin.
User44223
Am si eu un master 2 din 2003 si am o problema la inchidere.
Telecomanda merge la fel si avariile cand apasa dar nu inchide sau deschide usile.
Ce poate sa fie?
daniellu
Am intampinat si eu o problema la un Kangoo din 2005 asemanatoare cu a ta. Solutia a fost inlocuirea imobilizatorului ptr. ca centralina de inchidere centralizata era corp comun cu acesta. Nu-i foarte ieftina aceasta solutie. S-au inlocuit cipuri din chei si imobilizator la reprezentanta. Pune-i la orice atelier o inchidere centralizata cu telecomanda separata sau alarma si rezolvi problema mai ieftin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.