Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema inchidere centrala R20
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
TM78REN
asta iarna am spalat masina si a inghetat ceva pe acolo cred pur si simplu nu mai functioneaza , am un buton care e pt soc cica am verificat e ok adica apasat as vrea sa stiu daca exista vro siguranta sau vreun releu sau cum pot depista problema ms mult!!
aly_vo
Ai in tabloul de sigurante, siguranta pentru inchiderea centralizata; parca era de 15A. Vezi sa nu cumva se se fi stricat vreo bobina sau toate la usi. La a mea s-a declansat acel 'senzor' de impact, siguranta a rezistat ca era de vreo 30 sau 40A si s-au ars toate bobinele. Poate la tine s-a ars doar siguranta. Verifica si la usile din fata comutatoarele acele care sunt montate pe yale (nu pe 'broasca') sa nu ramana blocata pe inchis sau deschis.
Daca mai ai probleme scrie-ne !
Succes !
TM78REN
in sfarsit am reusit sa rezolv problema inchiderii centrale tongue.gif solutia :
desfacut toate 4 usi curatat toate contactele si mecansimele unse bine si montae la loc dupa 6 ore de munca am reusit sa o fac sa functioneze ca noua biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.